uyanır uyanmaz protein tozu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve SevdenurKrc tarafından 31 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. SevdenurKrc

SevdenurKrc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Salondaki hocam uyanır uyanmaz içeceğim protein tozunun metabolizmayı hızlandıracağını söyledi aynı şeyi Dr.Ozun programında da duydum.Bu ne kadar doğru bir bilgi birde benim protein tozumda şeker de var yani güne şekerli bir şeyle başlamış olmakta benim için dez avantaj değil mi?

Ayrıca antrenmandan önce ve sonrada protein tozu kullanmam gerektiğini biliyorum ancak günde 3 porsiyon protein tozu biraz fazla olmaz mı protein miktarı olarak ayrıca fazladan yaklaşık olarak 360 kalori demek bu ki bir öğünümdeki kaloriden daha fazla bir miktar ediyor.Sizce ne yapmalıyım?

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozunu abartmanıza gerek yok. yoksa elinizde almayın, whole foods varken.

3. SevdenurKrc

SevdenurKrc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    protein tozum var amaa :)

4. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Protein metabolizmayı hızlandırır kısmı kısmen dogru tabi ama sabah zaten gece boyu kan sekerimiz düşmüş ve katabolik bir evrede uyanmıs oluyoruz. Amaç yağ yakımıysa bu katabolikliği kullanmanın artısı ile protein alımıyla hızlanacak metabolizmanın artısı kıyaslanabilir. Onun dısında protein tozunuzdaki şeker miktarı nedir? Ortalama bir deger 2-3 gram karb oluyor zaten ki bu deger de tolere edilebilir bence. Asıl değinmek istediğim yerse günde 2-3 porsiyon protein tozu alıp almayacagınız. Makro değerlerinizi tamamlamak ilk kuralınız olsun. Sizin ihtiyacınız 100 gram proteinken siz spordan önce sonra almam gerek diye 150ye cıkmayın ya da dogal beslenmenizden azaltmayın. Spor öncesi ögününüz size ihtiyacınız olan proteini saglayabilir bu durumda kullanmanız gerekmez mesela. Spordan sonra hadi hızlı sindirim amaclı kullanabilirsiniz hem de acıgınız varsa o acıgı burada kapatırsınız. Ama kalıp kullanımlardan ezberlerden kacının. Sizin diyetinizde dogal olarak karsılayamadıgınız periyotlarda ve miktarlarda alın bu spor sonrası yarım ölcek de olabilir,spor öncesi sonrası birer ölçek de :)

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Gereksiz. Antrenmandan sonra almanız yeter

6. A la menth

A la menth Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Savaş hocam bunla ilgili güzel bir açıklama yapmıştı

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Antreman öncesi protein tozu alımı gereksiz ... Antreman sonrası kesinlikle alınması lazım . Sabah uyanır uyanmaz kahvaltınızı yapabilme fırsatınız varsa gerek yoktur ama uyandıktan 1 saat sonrası gibi uzun vakitler sonra kahvaltınızı yapıyorsanız alımı uygun olacaktır .

kaansahin ve Alfonso_ bunu beğendi.
  8. Mr. Olympia

Mr. Olympia Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporu ciddi anlamda yapan, araştıran, eğitim alan arkadaşların videolarını izliyorum. Herkes o kadar çok detay konuşuyor ki bir yerden sonra insan soğuyor. Evet bu sporu bilimsel yapmak önemli ama bir yerden sonra bilim can sıkmaya kafa yormaya, kafa karıştırmaya başlıyor. Bazen bilimi bir kenara bırakıp vücudun sesini dinlemek en doğrusu.

9. lazermeth

lazermeth Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Amacın anabolik kalmaksa evet bir nevi gerekli

Sayfayı Paylaş