Ustura kemal (Dizi-Roman)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve efekan tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Ustura Kemal Dizisi Hakkında ne düşünüyorsunuz ?

1. beğendim

33,3%
  2. beğenmedim

44,4%
  3. kararsızım

22,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    4 Eylül 2012 salı günü izleyiciyle buluşacak olan Ustura Kemal'i şimdiden çok merak ediyorum ve yarını iple çekiyorum.Romanın okumadım sadece fragmanlarını izledim

Dizide İşgal altındaki osmanlıdaki bir grup bıçkın delikanlı grubu ve bu grubun önde geleni Ustura Kemalin yaşadıkları ve karşılaştıkları olaylar anlatılıyor.

Daha önce Son Osmanlı Yandım Ali sinema flimini izlemiştim ve çok başarılı bulmuştum belkide beğenmemin sebebi düşüncelerim neyse şimdi ise Son Osmanlı Yandım Ali ye benzeyen bir çalışma ve Dizi bu içten içe beni daha fazla heyecanlandırıyor :)

tabi başrolde Oktay Kaynarca olunca doğal benim açımdan.

Ustura Kemal Dizisinden Fragmanlar

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=wLdTsNEJoZc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=f34QIwWqQ7c[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=9oynP_Tb8cQ[/YOUTUBE]

2. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Dizi ve roman hakkında bir bilgim yok. Ama olaya bodyci gözüyle bakıp yorumlamak gerekirse "ustura kemal" adlı karakter tokatla adam deviriyor, bilek güreşinde belli ki iddaalı yani epey güçlü biri ama fiziği hiç öyle göstermiyor. Bence bu dizi kurtlar vadisinde polatın tek basına 10 kisiyi dövmesi kadar saçma olucak. Senaryosu güzel olabilir ama karakter-tip uyumu 0.

DEXONİA bunu beğendi.
  3. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    621
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Diziyi izleyip tamamını görmek lazım ama fragmanlardan gördüğüm kadarıyla abartılı bir dizi olucağı belli.Konusu güzel işgal ve kurtuluş yıllarını anlatıyo en azından 7 cihana nam salmış padişahları yerin dibine sokmuyor;).Oktay Kaynarca'nın oyunculuğu iyidir ama böyle rollerde İmirzalıoğlu'nu tek geçerim:).Ayrıca dizi kurtlar vadisi misali gençler üstünde etki bırakacak gibi duruyo.Yani dizi yayına girdikten sonra gecenin köründe sokakta nara atanlar görürseniz şaşırmayın şimdiden uyarıyorum:)

2157 bunu beğendi.
  4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.491
    Ödül Puanları:
    0
    koskoca sinemada ve dizi sektöründe aksiyon sahnelerinde oynayacak oyuncu yok Necati Şaşmaz başarısız dövüş sahnelerinde Kenan İmirzalıoğluda,Kıvaç Tatlıtuğda başarısız Oktay Kaynarcada başarısız en iyisi yine Jason Statham Arnold Schwarzenegger Sylvester Stallone Jackie Chan filmlerine bakayım

Son düzenleme: 4 Eylül 2012
  5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    621
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Daha çok kabadayı karakterleri canlandırdıkları için çok gerek kalmıyo:).Tekme tokat tarzını kullanıyolar.Düşünsene pala bıyıklı ağır abimizin uçan tekme attığını :).Kenan İmirzalıoğlu,Kıvanç tatlıtuğ gene bi nebze fizikten kurtarıyolarda diğerlerine gözüm bi türlü alışmıyo.Tabi bu Türk sinemasında gerçek bir aksiyon starı olmadığı gerçeğini değiştirmiyor.Fenamı olur Türk Scott Adkins çıksa çıkmıyo işte :)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Antalya
    Bu dizi kısa bir süre sonra bitecek diye düşünüyorum.Bakacaz ve görecez yakın zaman da.

7. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    aslında şuan başlatmış olduğunu konu şu ve bu türkiyenin sinema sektöründeki büyük bir sorunu yani tamam adamlar oynuyor iyi rol yapıyor ama birazda vücut çalışsalar dimi ne güzel olur yani ustura kemal rolünde daha kalıplı ve kaslı bir adam çok daha iyi olurdu . artık türk oyuncuları vücut çalışmaya başlamalı bunun oranı çok düşük şuan :(

8. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    evet dizinin ilk bölümleri yayınlandı arkadaşlarımızın düşünceleri nelerdir acaba , senaryo eksik gibi daha profesyonelce hazırlanıp sinema sektöründe kalıcı izler bırakabilirdi diye düşünüyorum ama tabi bunu sorgulamak bana düşmez izlerken zevk aldığım bir dizi .

9. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    1. ve 2.bölümlerini Severek izledim.

1.Bölümde attığı tokat çok fena:DAdam havada 2 takla atıp suya düşüyo:DTokat atmayı denedim ama olmuyo arkadaş yumruk kadar acıtmaz:D

Dizi gerçekten çok güzel.İzlemenizi tavsiye ederim.Oktay kaynarca yerine daha kalıplı birisi olabilirdi.Ama yinede güzel çok güzel dizi.

10. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    621
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yardımcı oyuncuları daha dikkatli seçseler iyi olurdu.Bide şu bağırma sahnelerini çok abartmışlar bağırmaya başladığı an sesi kısıyorum o nasıl bi sestir.Bi başladım mı susmuyo yanımda biri öyle bağırsa kim olduğuna bakmam ağzının ortasına vururum.:D

Sayfayı Paylaş