Ustalardan omuzlar ile ilgili yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve joobell tarafından 8 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. joobell

joobell Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    teknisyen - müzisyen
    Yer:
    bursa
    Merhaba arkadaşlar,

3-4 senedir bu sporla iyi kötü ilgileniyorum. Gelişmem oldu. Fakat fly hareketi yaparak geliştirmeye çalıştığım yan omuzlar bir türlü gelişmiyor basık kalıyor. Fly her türlüsünü denedim bir türlü omuzlar yanlara doğru büyümedi. Tavsiyelerinize açığım. teşekkürler

2. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    3-4 sene boyunca düzenli yapsaydın iyi omuzlara sahip olurdun diye düşünüyorum ya düzenli çalışmadın yada doğru şekilde uygulamadın

3. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Geliştirememenin nedenleri.

1. Çok fazla antrenman yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir hafta dinlenmeyi deneyin ve yeniden başladığınızda ilk bir, iki hafta çalışmasını kolay tutun ve çalışmanızı değerlendirin.
    2. Yediklerinizin besleyici olduğundan emin olmalısınız. Eğer vücudunuza kendini yenileyecek kaynaklan vermezseniz, asla gelişemezsiniz.
    3. Vücudunuz her çalışmada aynı egzersizleri yapmaya alışmış olabilir. Egzersizleri ve uyguladığınız sistemi değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz.
    4. Genetik zirvenize ulaşmış olabilirsiniz. Herkes 50 cm.lik kollara sahip olamaz veya dünya rekoru sayılacak bir atletizm derecesine erişemez.

4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    1.Omuz kola benzemez yüksek ağırlıktan ziyade hareketleri düzgün yapilabilicek bi ağırlık seçilmeli.
    2. çok fazla çalışmadan dolayıdır
    3.Beslenme

StormBlast bunu beğendi.
  5. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bana göre bunun nedenleri
    1-overtraining kasa fazla yüklenme ya da dinlenme sürelerini gerektiğinden kısa tutma,off gün vermeme
    2-beslenmede proteinlere abanıp karbonhidratları hiç iplememe

3-genetik nedenler (her insanın zayıf,zor gelişen bölgeleri olması normaldir)

4-platoya saplanmak aşmak için sabırlı olmak lazım beslenme ve dinlenmeye çok dikkat etmek lazım

StormBlast bunu beğendi.
  6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Fly derken ? Lateral Raise demek istemiştirsin umarım. Fly, göğüs bölgesine hitap eden hareket gruplarıdır.

Yan omuzların gelişmemesinin sebebi şunlardır % 90 ;

* Beslenme. Kilo almadan omuzların büyümesi mümkün değil.
    * Doğru Form. Hareketi doğru formda (doğru şekilde) yap. Kollarını kaldırmakta zorlanıyorsan, kaldırışlarda gövden ileri geri çok fazla sallanıyorsa kullandığın ağırlığı azalt.
    * Overhead Press, Upright Row gibi compound hareketleri kullan. Hatta Press hareketlerini asla programından çıkarma.

StormBlast bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş