ustaların yorumlarını bekliyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve glock 19 tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. glock 19

glock 19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba bütün forum üyelerini saygı ve sevgiyle selamlıyorum .Foruma yeni üye oldum.Çocukluğumdan beri bu spora meraklıyım fakat memleketimizde vg salonu yeni açıldığı için bende 31 yaşından sonra bu spora başladım ve 3 hafta oldu o kadar severek yapıyorum ki inanın salona gideceğim gün öncesi heyecandan uyuyamıyorum fakat 3 haftadır kafama takılan 1-2 soru var onları sorup sizden yardım almak istiyorum ustalar cevap verirse çok sevinirim 1. setler arası bekleme süresi ne kadardır biliyorum 30-45 sn arası diyeceksiniz fakat masteer nickli abimizin verdiği tabloda 3 dk yazıyor tam gücü toplamak yoksa bu hareketler arası bekleme süresi mi beni aydınlatırsanız sevinirim 2. sorum haftada 4 gün salona gidiyorum ve ilk 1 aylık programda her salona gidişte bütün vücudu çalıştırıyorum 3 haftada 2-3 defa çalıştığım aletlerde ağırlık artırdım ilk sette hafif sonraki setlerde ağır çalışıyordum fakat hoca yaptığımın yanlış olduğunu ilk sette en ağır kg ı basmam gerektiğini sonraki setlerde eğer zorlanırsam düşürmem gerektiğini söyledi bu konudada değerli yorumlarınızı esirgemesseniz sevinirim saygılar.....

2. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Normalde setler arasında dinlenme 45 saniyedir. zayif,yagsız ve güçsüz bir anatomiye sahipsen set arası dinlenme süren 1 / 1.5 dakikaya kadar uzayabilir.. 2 dakikadan fazlası o harekete daha iyi adapte olmanı engeller ve idman sıcaklıgı üzerinden kalkmış olur.

Yeni başlayan ögrenciye ilk set en agır kilo kaldırmasını tavsiye etmek ve sonrasında düşürmesini söylemek bence farklı fantazilerdir.
    Düşük hareketten maximum agirliga dogru piramit gitmek daha faydalı...(senin için)

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Setler arası bekleme süresi yapılan idmanın türüne göre değişir. Örneğin güç için çalışılıyorsa 4-5 tekrarlı maksimal ağırlıklar kullanılır. Bu gibi durumlarda yeri gelir 5 dk bile dinlenebilirsin. Tahmin ediyorum senin çalışması sistemin 3X10 , 4X12 vs tarzıdır. Bu gibi durumlarda 1 dk bilemedin 90 sn yi geçirmemelisin.

Ben hocanın dediğine katılıyorum. İlk setleri hafif kiloyla yorulmayım diye tam yapmamak o setleri boş geçmek demektir. Her setin son 1-2 tekrarında seni zorlayacak kilolarla çalışmalısın.

4. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Ikinci soru Benim de takildigim bir konuydu yeni baslayan ve 4x12 gibi cok tekrarli set programi uygulayanlar icin zorlsyan agirlik baslayip setler arasi tukenme olunca agirlik dusurup ara vermeden bitirmek mi mantikli tukenme olunca toparlanma olana kadar bekleyip ayni agirlikla tamamlamak mi mantikli yoksa dusuk agirlik baslayip son setlerde agirligi artirip tekrari 12 den 8e dusurmek mi ben basta ilk secenegi yapiyordum simdi sonuncuyu uygulamaya basladim

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-11'e aykırı başlık açmak.

Madde 11-Kişiye özel başlık açamazsınız, başlıklarda kişiye özel mesaj yazamazsınız.(Ör: "sadece xxxx cevaplasın" ya da "sadece prof.lar baksın") Bu gibi durumlarda ilgili kişiye özel mesaj (PM) göndermelisiniz. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek ve üye uyarı alacaktır.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş