universite ve body:S

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jarhead tarafından 7 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Proteinin fazlasını vucut dışarı atmaz sayın ayıboğan bu forumda bu biraz üstüne düşülmesi gerekn bir durum alınan fazla protein idrardaki üre mikratını arttırarak vucudun en mineral dengesini hemde böbreklere zarar verir ayrıca midedeki aşırı asidik salgı nedeniyle reflüye davetiye çıkarır ayrıca c+h+o+n+ olarak ayrıştırılır ve c nin h ile paröalanarak çok güzel bir yağ olarak vucudunuzda depo edilir ( dikkat yağ olarak protein değil ) uzun lafın kısası alınan fazla protein çeşitli hastalıklarıberaberinde getirmekte ve vucuda extra yağ kazandırmaktadır..

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bu mesaj ayı boğanın 1 sayfadaki mesajına istinaden yazılmıştır artı günde 100 gr protein alacaksan bunu öğünlere ayırman sağlığın açısından sana daha yaralı olacaktır. günlük öğün arası alacağın max protein miktarı 40-45 gramı aşmamalıdır ayrıca protein alımını egzersiz saati yerine çalıştırdığın kasların oranına göre almalısın çünkü yıprattığın ve şoke ettiğin kasların proteinleride kanında serbest olarak dolaşmakta ve işlemlerde kullanılıyor. tercih ve araştırma sana kalmış durumda hayat senin hayatın kararını vermeden önce sağlığın açısından bir daha düşünmelisin.

çünkü böbrek raharsızlıklarında ve böbrek nakillerinde torpil için ALLAH ın oğlu olman gerekiyor..

3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    07:00 1.5 olcek protein tozu (optimum) 3 yumurta (40 gr pro)

08:00-17:00 okulda beslenme (proteinden saymıyorum)

17:00 160 gr ton balığı - peynir (40 gr pro)

19:00 200 gr tavuk göğsü (40 gr pro)

20:00 antrenman

21:30 160 gr ton balığı - peynir (40 gr protein)

23:30 1.5 ölçek protein tozu - 5 gr creatine - 3 yumurta (40 gr pro)

protein alım zamanlarında bir problem varmı saatlerde bunun cevabını istiyorum? konu cok saptı da

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    HARİKA bir program olmuş sizmi yaptınız bravo

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    jarhead sabah la saat 17.00 arasınsda çok fark var mümkünse araya bi şeyler sıkıştırmaya herkesinde dediği gibi protein tozu al en azından.Kantinden alacağın pet şişe suya koysanda olur shaker a da gerek yok. ben bu sorunu şöyle çözdüm önce tozu kağıdın üstüne koyup sonra iki kenarından kıvırıp ağız kısmını küçülterek çözdüm çok da zor değil.

6. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    valla oyle birseyler yapıcam herhalde okula protein goturmek icin ton balıgınıda sabah proteinin yerine alabilirim o zaman bu beslenme hallolur. okul yokken nede guzeldi beslenmem:S

7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    beslenme saatlerinde bir sorun yok...sorun şurda var; sen metabolizmanın en yogun çalıştıgı gündüz saatlerinde vücuda kaliteli proteinleri sokmuyorsun ve vücut o zaman ister istemez, öğlen saatlerinde, gündüz gördüğü kaliteli protein miktarına karşılık gelen bir pro miktarı göremeyince, kendisini ne karbonhidratlar ne de yag alarak kurtarabilir..hemen , ufaktan glikojen depolarını boşaltıp, kas yıkımına yavaş yavaş başlayacak...ve ne olacak biliyor musun?...saat 5 te yiyecegin ilk proteinli ögünde, vücut onu gelişim için değil, yıkımı önlemek için kullanacak o protein miktarını...yani nerden baksan 1 öğün zarardasın...ama şöyle yapsan, en azından, okulda casein deposu bir protein kaynagı alsan öğlen, bu sorun ortadan kalkar..sana tavsiyem 300-350 gr lor peyniri ve yanına evden yapacagın karışık-kaşarlı bir tost al yanına okula giderken ve lor peynirini kantincinin dolabına koy..teneffüslerde ye, hemen ardından dişlerini fırçala...bunları ben ünv de yapıyorum, hemde büyük bir zevkle... .yapman gereken 300-350 gr lor peyniri ve bir yarım tost almak...bunuda 2 tenefüsste bir 150 şer gr olmak üzere toplam 4 teneffüste yersin...4 ders + teneffüsler=3-4 saat gibi bir süre...lordan alacagın toplam protein de 45-50 gr arası. + 10 gr ı aşkında tosttan alacagı protein....kazancını ve kaybedecekelrini sen düşün artık...

Son düzenleme: 7 Eylül 2008
  8. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    eksikleri var beslenme programının ;
    bi defa okulda bi şekilde protein almak zorundasın alternatifi yok bahaneyede gerek yok gelişmek istiosan fedakarlık etmek zorundasın , herşeyin bi bedeli var unutma , En kötü her kantinde satılır ekmek arası tavuk şiş alırsın , 1.5 aldınmı yeterli olur ( en kötü ihtimalle ) o kadar saat proteinsiz geçirmek akıl kari degil

ayrıca sabahları yedigin yumurta sayısını artırmanı öneririm

antremandan 1 saat önce yemek yemen iyi olmaz , en azından 1.5 saat yap şunu

sanırım karbonhidratları göz önünde hiç bulundurmadın o yüzden ona bi yorum yapmayacam

9. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Jarhead sanırım okulda bişeyler yemekten çekiniyor,benim tavsiyem protein bar lardır. ÖYle çok para verip dışardan almana gerek yok,forumda mevcut olması lazım tarifi.Çok ta zor bişey değil.

Ben üniversiteye haşlanmış tavuk götürürdüm sandviç yapıp.
    Ordan da kafana göre meyvu suyu,kola,fanta artık canın ne çekerse.
    Al sana 40 gr protein içeren ara öğün..
    Bu sene protein bar yapıp deneyeceğim ara öğünler için.Senin için de sanırım en pratiği bu olur..

10. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    07:00 160 gr ton balığı 5 yumurta peynir(40 gr protein)

12:00 1.5 ölçek protein tozu (35 gr protein)

15:00 pilav ustü 100 tavuk döner (25 gr protein)

17:00 makarna 200 gr tavuk gögsü (40 gr protein)

19:00 makarna 160 gr ton balığı 5 yumurta (40 gr protein)

20:30 antrenman

21:30 elma suyu 1.5 ölçek protein tozu (35 gr protein)

23:30 5 amino asit 2 tane elma veya armut veya portakal

evet arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgiler sayesinde programımı bu şekilde hazrladım. okul zamanına sabahdan sora 2 öğün sıkıştırdım.
    sizce nasıl oldu? verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

11. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    şimdi süper oldu jarhead araya aldığın öğünler yanlız 100 gr tavuk döner in en az 30% u yağ aklında bulunsun yani 25 gr temiz protein alamazsın ona göre hesapla

12. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar biliyorum bu yazmış olduğum günlük 100 gr protein alımı yüzünden çok tepki aldım bunun bilip bilmemekle alakası yok ben kendimden yola çıkarak bir öneride bulundum.Malum ramazan ayı doğru dürüst anreman yapamıyorum kısaca harcıyak enerjim yok ve fazla alınan proteinin zararlı olduğundan ki bizzat ben yaşadım sırtımda sivilceler çıktı ki 150-160 gr protein alıyodum(boy:1.80, kilo:82)en azından ramazan ayında 100 gr ın üzerine çıkmıyorum arkadaşa da yaşadığım olayı öneri olarak aktardım...bilmiyorum arkdaşa 1.5 saat antreman yapabiliyosa ne mutlu ona 250 gr proteinde yeter...

bulk_man bunu beğendi.
  13. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    ben bu sene okula yemeği gotürmeye karar verdim. meyve makarna - pilav ve ton balıklı sandviç tarzı şeyler. bence herhangi bi sorun yok. hatta lisede bir arkadas bunu yapardı hepimiz onun makarnalarından vs yemek için bin takla atardık =)

14. whammers

whammers Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benimde üni başlıcak günde 3 set yapıyor sabah öğle akşam napıcam bilmiorm valla yemeği idare ederimde antrenman yapcak vakit olmıcak

Sayfayı Paylaş