universite ve body:S

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jarhead tarafından 7 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaslar bb de bıldıgımız uzere beslenme en cok onem verılmesı gereken konu. 4 aydır bb le ugrasdıgım ıcın beslenme duzenım 2 saatte 1 olmak uzere 35 40 gr proteın, gunluk toplam 200 gram proteındı. fakat sımdı okullar acılacak ve ben nasıl bır beslenme programı hazırlayacaımı tam kafamda hazırlayamadım . daha dogrusu hazırladım fakat saatler cok garıp olacak. ben okula gıtmek ıcın saat 7:00 da kalkıorum okuldan gelısım max 18:00 oluyor fakat okuldayken alacaım bı proteın olmadıgı ıcın yenı programım su sekılde degerlendırırsenız sevınırım

7:00 1.5 olcek protein tozu-3 yumurta-peynir (40 gr protein)
    17:00 1 kucuk 1 buyuk ton balıgı (40 gr proteın)
    19:00 200 gr tavuk gogsu (35-40 gr protein)
    20:00 antrenman
    21:30 1 kucuk 1 buyuk ton balıgı (40 gr protein)
    23:30 1.5 olcek protein tozu-3 yumurta-peynir(40 gr protein)

arkadaslar okul saatlerınde okulda ton balıgı felan abez kacıo kımse bıse getırıp yemezken:S ondan bende ugrasamıcam.okuldakı beslenme pılav tavuk doner olur buuk ıhtımal sızce program nasıl arkadaslar yenı gecıcem eksıklerı solersenız sevınırım.ozellıkle bu kdr saat proteon almamak, saat farkı la toplam proteın ıhtıyacını gıdermek bu programla nasıl olur?

2. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    ayıp mı yemek götürmek anlamadım :) neden öyle bir şey yapıyorsun?
    sanırım ayaz'dı emin değilim ama adam yemeğini götürmüş antremanını yapmış bak fotoğraflarına.

3. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    ya ayıplıkdan degilde okulda ugrasmak zor oluo no paın no gaın e aykırı bir durum aslında:D ama napalım mecbur bole yapacaz

4. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    en kötü protein tozu götür walla ben janbon götürüp yedigimi bilirim :D ayrıca öğle yemegi faln yemio musun sen saat 7 den 17 ye atlamışsın birden , öğlende tavuklu bişiler ye veya götür ton balığını yanında

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yanında ara öğün yerinegeçecek birşey götürmek sorunsa çerez götür. Bitkisel de olsa sağlam protein var kavrulmuş fıstık olsun cevizdir anteptir bademdir çekirdekte bile sağlam.... Bu da bir öneri...

6. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozu isinide dusundum fakat okula gıderken bı not defteri goturdugum ıcın protein tozunu nereye koyucam:D onu bılmıorum.okulda tabııkı yemek yıoruz oglenlerıde bızım arkadaslar body yapmadıkları ıcın dogal olarak dıkkat etmıyorlar beslenmelerıne.bızım unıde dagın basında oldugu ıcın cogu uni gibi, ders aralarında bayaga bi yürüyüp pilav ustu tavukdoner yemeyi dusunuyorum ama okula cıkıncaya kadar yakarım onlarıda valla ton balıgını sabah a alıp proteın tozunu okulda ıcmek mantıklı gelıo ama :S olmadı artık bu programa deam edicem 10 saatlik bir protein arası var ama sonucda aldığım protein yine 200 gr olacak.1 öğün hariç 2 saat arayla :S sizlerinde fikirlerinizi bekliyorum nasıl olur bu program?

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    yorumun icin tesekkürler fakat bitkisel proteini önemsemiyorum:S gunluk proteini 4 hayvansal besinden almayı tercih ediyorum

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    :) Sen bilirsin tabi.
    Aklıma geldi ben bitkiselle hayvansallrı karıştırmayı özellikle severim bol etli bir nohut yemeğindeki nohuttaki ve etteki protein....Ellaaaah imsakta geliyor yemekte yedik ama gözümüz doymamış vesselam :D

Bu arada sorununa süper bir çözüm bulursan paylaşmamazlık etme, bizde yaparız. Okuyanlar okulda çalışanlar işte.

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    :D gercekdende oyle bende acıkdım birden.tabiiki soruma guzel bi cozum bulursam paylasacagım sonucda herkes ise gitmiyor okuyupda body yapanlarda cok. yanlız , okul yerine bi isde calısıyor olsaydım beslenme duzenım on numara olurdu. fakat, okulda kısıtlı mecbur :S protein tozu götürsem 1.5 olcek onuda kaba koyup cebemı atsam, su alır calkalar ıcerım :D

10. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaslar aslında sorum tam olarak 7 den 17 ye kadar 10 saatlik bir protein arası var fakat ben bu proteini yine normal olarak 2 saatte 1 alıyorum programdada yazdığım gibi bu problem olurmu? yani geriye kalan saatlerde protein alımımı tamamlıyorum. bide bunun yanıtını versek:S

11. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    ahh yaa keşke üniversitem olsa.
    özellikle itü olsaydı keşke bu sene.bir bavul yiyecek götürürdüm.
    çok güzel spor salonu var oranın. :(

jarhead anlamadım 07.00 ile 17.00 arası protein alamadığın proteini akşam bir kerede almanın doğru olduğunumu sordun.
    05.22 de beyin pek çalışmıyor. :)

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yanınızda kendi yiyeceğinizi taşımanız tabiki ilk önerim.
    Ancak bunu uygulamamakta kararlıysanız yapmanız gereken ilk şey okulda çıkan yemekleri, kantinlerin menülerini.. araştırmanız ve içlerinden en doğal ve sağlıklılarını tüketmeye çalışmanız..

Ben kendi adıma örnek verirsem.
    Üniversiteye yanımda yemek veya toz götüremediğim zamanlarda kantinde satılan pilav üstü tavuk göğsünü yerdim. Veya ekmek arası tavuk göğsü koydururdum.
    O da olmadı ton balıklı sandviç yaptırırdım.
    O da olmadı ızgara tavukla ekmek ya da mayonezsiz makarna salatası yerdim.
    Bütün bunlar da olmuyorsa biraz paraya kıyıp GNC'nin protein barlarından alıp "acil durumlarda" son çare olarak tüketirdim.

Kısacası beslenmede çareler tükenmez..
    Biraz girişken ve hedefimizde kararlı olmalıyız sadece =)

13. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    dediklerinde cok haklısın bonatschi . bende zaten söylemişdim okulun kantinde ve yemekhanesinde sağlıklı yemekler bana göre çıkmadığı için ben okul dışından pilav ustu tavuk döner uyguluycam veya ekmek arası tavuk döner.yanlız 3 kere yazdım yine yazıyorum, içimde kaldıda, daha acık anlatmak gerekirse;

07:00 1.5 olcek protein tozu (optimum) 3 yumurta (40 gr pro)

08:00-17:00 okulda beslenme (proteinden saymıyorum)

17:00 160 gr ton balığı - peynir (40 gr pro)

19:00 200 gr tavuk göğsü (40 gr pro)

20:00 antrenman

21:30 160 gr ton balığı - peynir (40 gr protein)

23:30 1.5 ölçek protein tozu - 5 gr creatine - 3 yumurta (40 gr pro)

programım bu olucak, okuldada öyle veya boyle bi 15-20 gr protein alsam oda benim için guzel olur. sizce protein alımı nasıl? creatine i kullandigim icin yazdim proteinle alakası yok.

Son düzenleme: 7 Eylül 2008
  14. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    creatine kullanımın garip geldi bana. bence şu kullanımlardan birini seç
    2.5 sabah 2.5 ant sonrası
    2.5 ant. öncesindeki öğünden önce 2.5 ant sonrası
    2.5 antdan önce 2.5 ant sonra
    hepsi faydalı olsada benim tavsiyem 1.sidir çünkü bu iki zamanda vücut katabolik durumdadır, ne yersen sünger gibi emer. creatinede tamamen emilimle ilgili olduğundan en faydalısı bence 1.si

15. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bir buçuk saatlik antreman için 200 gr protein çok fazla böbreklere çok zararı dokunur...
    ve protein depo edilmediğinden fazlasını vucut dışarı atıyo zaten....
    100 er gram al her gün al daha iyi emin ol...

JARHEAD creatini günlük kullanmadan önce yükleme yaptınmı o da var...

okulun kantininden birşeyler alacaksan ülker probis proteinli büskivi var ondan 2-3 tane yesen normal protein ihtiyacını da o gün içinde karşılar her bir pakette 11 gr protein var...

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Eylül 2008
    bulk_man bunu beğendi.
  16. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    100 gr gunluk protein bana gore yetersiz, sonucda antrenmanı olupda 3 saat yapıcak degiliz 1.90 boy 90 kg yim ona gore 180-200 civarı almam lazım.

creatine i de 2 aydır kullanıyorum 1 haftalık yükleme yapmısdım. simdide owerlord un dediği gibi 2.5 sabah 2.5 antrenmandan sonra alıcam.alma seklin yannışmış sanırım bu benim tercihimdi tabiiki fakat mantıklı geldi owerlord un soyledikleri

o dedigin biskuviyi arasdırma asamasındayım:D bi bakalm nası bişe

17. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    kolay gelsin...

bulk_man, jarhead ve (silinen üye bunu beğendi.
  18. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    antremanın hakkını verirsen istersen 30dk. yap vücudun aldığın 200 250gr proteini kullanır. bir buçuk saatlik antreman yapan adam hayli hayli kullanır o proteini. eğer sporla alakan yoksa o zaman aldığın fazla protein kullanılmaz ve parçalanır (gluconeogenesis) bunun sonucunda üre çıkar ve bu da böbreklerini zorlar. vücut çalışan birine 200gr protein alma bu böbrekleri zorlar iyisimi sen 100 gr protein al demek komik ve cahilce bir yorumdur...

19. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    tam olarak istediğim cevabı almış değilim. benim sorum protein alım saatlerim nasıl diyeydi. fakat siz hep ufak ayrıntılarla ilgilenmissiniz. (creatineydi, protein mikdarıydı:S) ben sorumun cevabını istiyorum hepinize teskler cvplar icin

20. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    arkadasım bilmiyorsan, karışma milletin beslenme düzenine!!..yanlış yönlendirme insanları...antrenman saatine göre mi protein alımına bakılacak sanki?????...aksine, vücudu cok fazla yormadan aldıgınız fazla protein daha fazla gelişim için vücutta kullanılacaktır...sen 100 gr diyorsun...100 gr proteine protein denilmez, çerez o çerez!!!..100 gr pro ile vücut yapılmaz...antrenman saati de fazla bile zaten...1 saat idealidir..o zaman 200 gr alması için 3 saat mi antrenman yapması lazım sanki??...neyse, böyle şeylere cok kızıyorum...hem boş mesaj, hem elle tutulur bir yanı yok...madem 100 gr al diyorsun, o zaman acıklamasını da yapacaksın....vücut o protenileri dışarı atmıyor emin ol...sen vücudunu fazla protein alması için zorlamazsan, vücut kütle kazanamaz ve gelişmek hayal olur senin için...

arkadasım sana gelince, eger pro alımını artırmak istiyorsan, sabah erken kalkmalsın biraz..ilk kalktıgın süre zarfında, ilk yiyecegin şey yumurta(8 tane 2 sarısı ile ideal senin için) olsun...ardından 1.5 saat sonra ,1.5 ölçek whey alırsın...ton balıgı konserveleri alıp, okuld bank larda yiyebilirsin..inanki bunda ayıp birşey yok, ben her zaman yapıyorum okulda...ve inanki insanlar senin bu azmine ve hırsına imrenerek bakıp seni takdir ediyorlar...en azından yaptıgın işe ne kadar saygılı oldugunu görüyorlar....sabah 30 dk erken kalkıp hem yumurtanı haşlarken, hemde biraz tavuk göğüsü haşlayıp , saklama kabına koyup, ton balıgıyla birlikte okula götrüp, uygun gördügün bir yerde yersin...zaten elinde spor çantası olunca herkes bu sporcu deyip, seni anlayabiliyorlar merak etme...biraz fedakarlık göstermelisin...utanırsan, geriye düşersin unutma...

murinyo, serkan1984, cusco* ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş