Universite/Okul ve Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve khephnes tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Bu sene universite son sinifa geciyorum ve okulumun acilmasina yaklasik 20 gun kala tekrar dusunmeye basladim. Gecen sene beslenmeme cok dikkat edememistim ancak bu sefer siki bir beslenmeyle daha iyi bir konumda olmak istiyorum fakat okul durumu beni dusunduruyor. Malum, okulda saatlerce ac kaliyoruz, okul kafelerinde camur gibi pogacalar, ekmek arasi lastikler (sosis falan) tuketiliyor cogunluk olarak. Tavuklu pilav da var ama sote cok yagli ne yazik ki.

Bir shaker'in icine casein, bir adet ton baligi gibi dusuncelerim var cantamin icerisine koyup okulda tuketmek icin. Ancak ton baligi ton baligi nereye kadar diye de dusunuyorum.

Herhangi bir onerisi olan var mi?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Tavuk göğsünü pişir ve yanına ekmek al bir kaba koy ne zaman yiyeceksen o zaman tüket içecek olarakda 1 şişe soda alabilirisin , ton balığı aşırı maliyetli olur senin için

khephnes bunu beğendi.
  3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Bu sene bende seninle aynı kaderi paylaşacağım. Fakat okulum evime yürümeyle 5-10dk arası. Anlaşılan senin böyle değil. Yani benim sabah sağlam bir kahvaltı edip okul çıkışı eve gelip yeme şansım var. Öyle yapmasam bile okulun çevresinde çokça seçenek var. Balık ekmek tarzı. Yağlı öğün istemiyorsan yani. Tabi tek alternatifin kantinse zorlayıcı olacaktır senin için. Tek çare sabah sağlam bir kahvaltı olacak sanırım. İşimiz kolay değil.

khephnes bunu beğendi.
  4. Flex34

Flex34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru öylemişsin her gün ton balığı olmaz yanına bir kapta tavuk haşla yada pişir çeşitli karb kaynakalrı makarna bulgur koyabilirsin , ton balığı aşırı tüketirsen civa zehirlenmesine yol açabilir

khephnes bunu beğendi.
  5. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sabahtan 200 gr lor peyniri su ve az birşey muz parçasını blendırda karıştırıyorum.500lük pet şişeye koyup casein niyetine alıyordum.Bu senede böyle yapıcam.Çevreden abuk sabuk tepkiler gelebilir hiç anlatmaya kalkışmayın anlamazlar çünkü tecrübe ile sabittir.;)

Sayfayı Paylaş