ULTIMATE HELAL BELGESİ ÜRÜN LİSTESİ MUTLAKA OKUYUN

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve Kastel tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Kastel

Kastel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Adsız.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2014 ---
    Bu demek oluyorki Ultimate in Türkiyede helal sertifikasına sahip proteintozu yok. Dikkat ederseniz sade aromalı protein tozuna helal sertifikası verilmiş. Muscle Juice ürünün de kodu 2544olmak zorunda. Türkiyede satılanlar 2600 kodunda. Ultimate Türkiye distribütörlüğü bu konuya el atması lazım. Dinini muhafaza etmek isteyen düşünsün.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2014 ---
    Eğer aldığınız ürünün arkasında IFANCA kurumunun M işaretli bir ay resmivarsa helaldir yoksa değil

Son düzenleme: 18 Nisan 2014
    PeNa bunu beğendi.
  2. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    et olsa anlarım da, wheyin helali haramı nasıl oluyor ?

3. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Yahu bizim millet haramın binbir çeşidini yapar ama iş protein tozuna gelince ivçiğini civciğini çıkartır nedense :) .

Claudbutler, Portov ve mertkln bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Domuz jelatini kullanılanların haram olduğunu düşünenler var sanırım. Ben şu ana kadar hiçbir protein tozunda helal sertifikası görmedim, oluyor da benim mi dikkatimi çekmedi acaba?

Gerçi normal marketten aldığımız gıdalarda da helal falan yazmıyor.

Master_Blaster bunu beğendi.
  5. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Büyüksün hocam sizin gibi değerli hocalar keşke daha fazla olsa. Yazdıklarınıza aynen katılıyorum.

6. Kastel

Kastel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    İçinde jelatin kullanıldığı için. Domuz jelatini varsa direk haramdır. Sığır jelatini varsa ve hayvan islami usullere göre kesilmemişse o da haram olur
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2014 ---
    Araştırırsan görürsün kardeşim. Normalde marketten aldığımız şeylerin bazılarında helal yazar özellikle et ve tavuk ürünlerinde Keskinoğlu erpiliç gibi markalar mesela. Ayrıca evet domuz jelatini haramdır eğer sığır islami usullere göre kesipmemişse o da haramdır.

PeNa bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yorumlama işini geçip bilgi kısmına gelirsek, Türkiye'de satılan hangi protein tozu helal sertifikasına sahip, hangileri değil? Böyle özellikle Ultimate için başlık açınca sanki bir tek o helal sertikasını alamamış gibi gözüküyor.

Master_Blaster bunu beğendi.
  8. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
  9. Kastel

Kastel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    diğer firmalar biz helal sertifikasına sahibiz demiyorlar ki.Ultimate helal sertikasına sahibiyiz diyor.Tamam doğru helal sertifikaları var ama hangi ürünleri için var.Örneğin Prostar %100 whey sade aromalı ürünlerinde helal sertifikaları var ama diğer çikolata çilek vs ürünlerinde yok. Sade aromalısı da Türkiye de yok.Muscle juice ürünlerinde de sadece 2544 numaralı ürünleri helal sertifikalı.Türkiyede satılan Muscle Juice ürünlerinin kodu 2600. Arkadaşım Amerikada ki Ultimate yetkilisinden mesaj aldım. Ayrıca bu firmaya helal sertifikası veren IFANCA kurumu ile irtibata geçtim. Ürünün üzerinde mtlaka helal işareti (yani hilal işareti) IFANCA kurumunun işareti olması gerektiğini söylediler. Paylaştığım helal sertifikasını Ultimate yetkilisi yolladı.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2014 ---
    Please see the Ultimate halal certificate attached. The natural flavor of the Prostar 100% Whey is halal certified, the other flavors are not, at this time. ( Ultimate yetkilisinin yolladığı mesaj)

PeNa bunu beğendi.
  10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ha, ok. Şimdi anlamı oldu.

11. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hardline helal olsa ne haram olsa neki hiçbi işe yaramaz bence. Parasını çöpe atmak isteyen alsın abi.. Kas yapsın yeterki ben herşeyi yerim.

12. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Emeğine Sağlık Kastel Faydalı bir başlık olmuş .
    Supplementler.com online destek yetkilisine Türkiyede satılan Ultimate ürünlerini ,internet sitenizde satarken Helal ürün reklamı ve yazısı ile tanıtıyorsunuz fakat neden üzerinde barkod etiket yok ?Abd de satılanlarda var diye sordum.
    Supplementler .com Yetkilisi Cevap :Onlar yeni seri henüz Ülkemize gelmemiştir .
    Üründe yoksa böyle bir özellik neden satışı reklamı pazarlaması yapılırken Helal ürün diye piyasaya sürülüyor ?

Juiceles, uykusuzburak, ajn16 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Kastel

Kastel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolasın kardeş... İnsanları kandırıyorlar. yeni seri falan hikaye... Helal sertifikasını yeni mi aldı bu firma sanki? Ürünün arkasında helal işareti olacak. Yoksa o ürün helal değil. Bunu Ultimate yetkilisi söylüyor ben değil. Tekrar teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Nisan 2014 ---
    Sen helal haram açsından bakmayabilirsin. Senin nefsine hoş gelen öncelikli olarak ''kas yapması'' . Ayrıca helal olması ile haram olması arasında çok fark vardır. Benim açımdan öncelik helal olması...

PeNa bunu beğendi.
  14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arkadaslar bukadar takilmayin bu ise,bir arkadasim tavuk üretim ve kesimhanesinde calisiyor ona sordum bu kadar seri üretim ve makinalarla calisirken günde binlerce tavuk kesilip islenip piyasaya sürülürken bu helal kesim isini nasil yapiyorsunuz dedim,yani sonucta el degmiyor herseyi makinalar yapiyor.Cevabi cok basit ve ilgincti,sabah makinalari calistirirken makinalarin dügmesine duayla besmeleyle felan basiyoruz dei böylece o gün bütün gün kesilen hayvamnlar helal oluyormus.Yani o gün bu arkadasimizin kafasi bozuksa o dügmeye besmelesiz basinca o gün kesilen bütün tavuklar harammi?yapmayin takilmayin bukadar ince detaylara.
    önemli olan sizin icinizdekidir sizin düsüncelerinizdir,o nimeti ne niyetle yediginizdir.
    Afiyet olsun.

Predatel ve Master_Blaster bunu beğendi.
  15. Kastel

Kastel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bu olay tavuk olayı değil. Senin arkadaşın türkiyede. Bizim bahsettiğimiz konu yurtdışı ile ilgili. İşin içinde domuz var. Yada onların kestiği sığır var

16. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    paylaşımınız için teşekkürler. peki hangi marka kullanmalıyız hardlineden başka ?

17. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Uzun uzun yazdım yine sildim. Neyse polemik yaratmayacağım.Domuz jelatini hakkında bir başlık vardı bu konular konuşuldu zaten.Şimdi gelmişsiniz hiç bir tutarlılığı olmayan sığır kesimi falan diyorsunuz.Madem sizin için o kadar önemli kullanmayın bu kadar basit.

18. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    bence gayet haklı sadece benim, onun degil müslüman olan herkesin ilk dikkat edecegi şey helal olup olmaması. tavuk konusunda şu an erpiliç ve lezitadan başka helal kesim yok keskinoglu, cp, şenpiliç falan hikaye. kastel'e sonuna kadar katılıyorum ve bilenlerden helal sertifikalı protein tozu varsa isimlerini vermelerini rica ediyorum.

19. taylaner

taylaner Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    insanları bu fiyatlarla kazıklarken de helal mi???

20. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    şimdi yazacaklarım yanlış anlaşılmasın ben de karşıyım ülkemizde supplementlerin bu kadar pahalı olmasına ama aldıgı fiyatın 2 katının altında sattıgı sürece helaldir hem 2 katının üstünde satsa da vebali onların üzerinedir ama sen helal olmayan bir şey tüketirsen vebal senin üzerindedir yani sen hesap verirsin.

Sayfayı Paylaş