Ulnar sinir sıkışması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve OmerErdogan tarafından 18 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. OmerErdogan

OmerErdogan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    3 yıla yakındır vücut çalışıyorum en son yaptığım arka kol idmanından sonra sabah sol elimin yüzük ve serçe parmağı uyuşmuş bir şekilde uyandım, yaklaşık 15 dakika geçmedi, uyuşma geçtikten sonra da önkola ve dirseğe yayılan bir ağrı başladı.
    Zamanla geçer diyerek 1 ay kadar daha çalıştım bu şekilde kiloları düşürdüm tabi biraz. O ay sonunda doktora gittim,başlangıç seviyesinde sinir sıkışması olduğunu söyleyip merhem verip 1 ay kadar spor yapmamamı söyleyip gönderdi beni bende sözünü dinledim bir ay spor yapmadım merhemide kullandım bu arada fakat hiç birşey değişmedi.
    O ayın sonunda da özel bir hastahaneye gittim emg yapıldı sinirler test edildii, Ulnar sinirin tünele girdiği kısımda bir sıkışma olduğu belirlendi fakat ameliyat için erken olduğu söylenip voltaren hap ile dolgit krem verip bir ay düzenli kullanmamı söyledi tabi spor yapmamam gerektiğini de eklemeyi unutmadı.
    Velhasıl kelam sporda yapmadım düzenli kullandım ilaçları ve bu ayın sonuna da geldik. Ufak bir gelişme var bu iki ayın sonunda uyuşukluk artık haftada bir defa oluyor ama ağrı tam gaz devam ediyor ve ben 2 aydır spor yapmıyorum daha ne kadar yapmadan devam edebilirim hiçbir fikrim yok çok can sıkıcı bir durum.

Daha önce bu tip bir rahatsızlık geçirmiş olup ta iyileşme sürecini buraya yazabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim çünkü hem hacim hem kilo kaybediyorum ve aynaya bakmaktan tartıya çıkmaktan korkar hale geldim.

Sayfayı Paylaş