UFC,MMA nın en sert yumruklu adamı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve gariban tarafından 23 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gariban

gariban Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyolog
    https://www.youtube.com/watch?v=Fcy1DTr5KDI

cain velasquez 2200 pountluk bir güçle yumruk atabilen bu adam diğer rakiplerinin ki hepsi bu adamdan bariz şekilde daha iri ve kaslı kimi 800 kimi 1600 pount vurabiliyor şimdiye kadar gördüğüm fiziğiyle gücü en orantısız adam kesinlikle bu.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    990 kgs -kuvvet ...

sony liston = 1.050 kgs _kuvvet...

liston , gelmiş geçmiş en fazla "vuruş enerjisi " yaratan boksördür...:)

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    tyson 1.2 yada 1.5 vuruyordu yanlış hatırlamıyorsam

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ali 1 vuruyor diye hatırlıyorum.

5. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Vallaha onu bunu bilmem de yaşım 13 yumruk makinesinde en son 973 vurmuştum.Tabi ne kadar doğru aletlerdir bilemem :)

6. gariban

gariban Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    biyolog
    İşin aslı şu ki yıllarca bu konuyu hep merak ettim araştırdım baktım inceledim falan filan... öncelikle tartışmasız en güçlü yumruklar haliyle prof. ağır siklet boksörlere aittir 2. olarak bizim güçlü yumrukları var dediğimiz adamların bir çoğunun vuruş gücü ne azıkki ölçülmemeitir.Örneğin sony liston,500kg lık boayı devirdiği söyleniyor tek yumrukta döneminin en sert vuran adamıyımış fakat net bir vuruş gücü yok muhammet ali ise bu aşırı güçlü yumruk atanlar kategorisine girmiyor ne yazık ki aynı şekilde mike tysonun vuruş güçü ; arkadaşlar ben 1800kg ıda okudum ,saatle 80km hızla giden bir lokomotifin santimetre kareye yaptığı asın şiddetinde vurduğunu da okudum lakin belkide en güçlü yumruklara sahip adam olan tysonun net bir vuruş gücü kayıtlarda yok dikkatimi çeken şey ise şu oldu;özellikle ağır siklet boksörlerde bu konuya karşı bir soğukluk var yani nedendir bilinmez ama ölçüm konusunda çok ketumlar fakat şunu net söyleyebilirim ki mike tyson yokarıdaki ufc döğüşçüsünden bariz şekilde daha set vurabilirdi yani buda 1000kg lık basıncın üzerinde bir vuruşu vardır demek artık ne kadar üstündedir onu bilemem tahmini max:1300 1400kg arası birşeydir muhtemelen bu tahminimde dediğim gibi yukarıdaki ufc dövüşçüsünün vuruş gücü baz alınarak yapılmış bir tahmindir

Sayfayı Paylaş