UFC Cain Ramirez Velasquez

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve PeNa tarafından 19 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    1982 California Usa
    Boy; 1.85 cm
    Kilo ;109 kg

UFC maçlarını youtube üzerinden izleyebilirsiniz.
    Jr.Dos Santos yenilgisi üzerine geri dönüşü ,rövanş maçındaki bitmeyen enerjisi onu zirveye taşıdı.

1302924958_x_c8cc0f17.jpg

Trainer Muay Thai: Javier Mendez
    Strength: Joe Grosso
    Brazilian Jiu-Jitsu: Leandro Vieira
    Boxing: Arturo Mata
    Wrestling: Daniel Cormier
    Rank Black belt in Brazilian Jiu Jitsu
    Wrestling NCAA Division I Wrestling
    Years active 2006–present
    Mixed martial arts record
    Total 14
    Wins 13
    By knockout 11
    By decision 2
    Losses 1
    By knockout 1
    0.jpg 0e9da3_b3e64721fc11d29d2bd370cfaec4e93f.jpg_512.jpg cain-166-1.jpg cain.jpg
    10269369_710458002331343_443039400126593576_n.png

Balboa7, ßeast, Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Offf,walla kimse kusura bakmasın ben buna spor demeye dilim varmıyor.emeğine sağlık pena.

snrgndr, torifonta, ajn16 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. sthammer

sthammer Guest

Son fotoda yumruk yemek hakkında ders niteliğinde bi görüntü :)

ajn16, Balboa7, neverbackdown. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    ben cain i sevmiyorum açıkçası. adamın stili çok garip dos santos daha teknik geliyor bana. ama bu meksikalılar iyi dövüşüyor :) ne tam anlamıyla bir ground and pound var ne tam bir kickbox var ne de jiu jitsu var daha çok boksör gibi dolayısıyla pek zevkle izlenmiyor. ufc de artık bir mirko bir fedor yok ağır siklette, light heavyweight tam anlamıyla facia. favorim hendricks ufc de, mid. weight ve üstü danışıklı dövüş.

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    MMA uzun zamandır takip etmiyorum. Eskiden Muhammed Lawal vardı , onu tutuyordum :D ama tam takip edemedim en son impact wrestling ile ilgileniyordu :D

Bu adadmı hiç duymamıştım.

6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    sağlam dövüşçü meydanın kan gölüne çevrildiğini görmek hoş olmasada heyecanlı dövüş maçlarını seyretmek keyifli

Bekci bunu beğendi.
  7. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bu adam yıllardır yenilmeyen alistair overeemi yenmişti heralde çok çok iyi fiziki falan iyi gözükmüyo ama güçlü kuvvetli yani seri seri yumrukla giremiyorsun bu adama teknik biliyor alistair bunun 3 katı ama adam yumruk atmaya çekiniyodu bi maçta yani böyle teknik bilen adamı yıkmak ıcın bu adamın hata yapması lazım yoksa yıkılmıyor :)

8. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Alistair Cees Overeem
    Boy :196
    Kilo:117

Aralarında siklet farkı yok ikiside ağır siklet .Alistair K1 de profesyonel olarak dövüştü .Gökhan Saki yi nakavt etti çok başarısı var vs...
    Onu K1 de değerlendireceğim ilerleyen dönemlerde.

9. sthammer

sthammer Guest

velasquez overeem dövüşmedi diye hatırlıyorum.. overeem çok daha vasat adamlara yenildi..

10. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    overeem bir kere mma temelli bir adam değil. millet abd de mma, ufc akarken burda tarık solak ın çakma a1 yle büyüyen neslin tanımaması doğal. overeem kariyerine başladığında cılız sayılırdı, sonradan bb ye ağırlık verdi ve yüksek ihtimalle ananbolic kullanarak fena bir kütleye ulaştı. yabancılar alisteroid testostereem diye dalga geçerler hatta. bu adam kickbox cu zaten aslen o yüzden k1 de falan başarılı. ama işin içine wrestling, jiu jitsu girince, ground and pound girince patlıyor. big foot silvayı kaç round dövdü ufc de son round ko oldu. ground game 0 adamda neyse boş konuşmaya kaçıyor biraz :) gökhan saki, badr hari gibi adamlar dövüşçü falan zannetmeyin değiller açın biraz mma ufc diye aratıp izleyin anlarsınız.

11. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Eleştirilerin bir kısmına katılıyorum As55 .
    Katılmadığım kısım Gökhan Saki, Badr Hari organizasyonlarda aranılan müsabıklar.Farklı dövüş sporlarındaki insanları kıyaslamak ne kadar sağlıklı olur? (Bence olmaz)
    Kaç yıldır ağır sikletin zirvesinde olan Vladimir Kliçko yu sokun cafes dövüşüne pas pas olur ...? Mike Tyson gibi bir nakavt makinasını koyun telleri parçalar ...?
    Kimbo Slice Cage Rage te zirvede adamın ne yaptığı belli değil minibüsçü-taksici gibi kavga ediyor vs...
    Her şampiyonu kendi kulvarında değerlendirmek sağlıklı olur kanaatindeyim.

as55 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  12. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    overeeme bebe muamelesi yapmıssınız resmen adam mma de harika degil ama kesinlikle kötü sayılmaz cılızdı dıyorsun kick box zaten teknik butun boxcular cılız baslar zaten teknık ogrendıkten oturduktan sonra kılo alır agır sıklet olurlar mma ile farklı sey ama overeem kesınlıkle kotu degıl mma dede

13. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    zaten dünya da en çok parayı kazandıran, en çok rağbet gören müsabakalar boks müsabakaları ancak şahsi fikrim kişinin esas gücü mma gibi her türlü disiplinin mevcut olduğu müsabakalarda anlaşılabilir. en serbest haliyle düşündüğümüzde en güçlü sporcular mma ile uğraşanlar olacaktır. sadece bu disiplinlerde başarılı sporcuların mma karşılaşmalarına çıkan sporcularla karşılaştırıldıklarında zayıf olduğunu belirttim. alistair başarı elde etti ama nasıl etti gençliğinde kaç kere pas pas oldu ne zamanki yabancı forumlarda da çok konuşulan şüpheli kütleyi kazandı başarısı öyle geldi. overeem i bu nedenden dolayı küçümsüyorum. ayrıca bu ilaçlar her ne kadar bu sporların içinde olsa da yakalanmayacaksın kardeşim profosyonellik bunu gerektirir. adam gitti ufc de testo lu çıktı. ufc de yere pas pas oldu. k1 de kaç şampiyonluğu var desen 1 tane. badr hari yi yendi ancak kütle farkı ortada zaten ki daha önce yenilmişti. özet olarak alistair e kılım :) o nedenle bu kadar agresif bir yorum yaptım.

mesela wanderlei silva var adam rioheroes tarzı yerlerden gelme ( youtube da aratırsanız olayı anlarsınız) pride şampiyonluğunu aldı, ufc de başarıları var bu tarz adamları tandıktan sonra ister istemez insan badr hari yi alistair i gökhan saki yi küçümsüyor. sadece kb için değil box için de durum aynı. bir cain vs dos santos maçı, bir lesnar vs mir maçının keyfi hiç bir ağır siklet box maçında bulunmaz bence. bu tarz sporcuları tanımayıp ooo alistar e bak adam ne diz atıyor, gökhan saki dünyanın en iyi dövüşçüsü tarzı şeyler duyunca ( çevremde çok maalesef) yorumlar biraz agresif oluyor kusura bakmayın. spor diyoruz ama bildiğin eski zamandaki arenaların modern dünyaya uyarlanmış hali. vahşet diyoruz ama kickbox ta kafaya tekmeyi yeyip bayılan adamı görünce keyiften koltuğa yayılıyoruz :) kısacası bu bildiğimiz dövüş ve dövüş olarak baktığımızda(yani disiplin ayrımı yapmadığımızda, kural koymadığımızda biraz daha ilkellik diyelim) mma ciler en iyisidir diyorum ben.

her ne kadar vahşet desek de çok komplike bir olay. sarsılmayacaksın yoksa ko olursun.sarsılınca kb,box gibi ayıran bir hakem yok ortada. sadece kb,box bilmek yetmiyor ground game bilmek zorundasın yoksa mma de yere yıkılan kb ciler gibi olursun, sadece ground game de kurtarmıyor takedown, wrestling falan bunlar da şart. bu saydıklarım işin içine girince kondisyon daha bir önem kazanıyor uzar gider böyle.. mma candır kısaca :)

14. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    O zaman bir de mma muhalifi yorum gelsin. :)
    mma tekniğin bittiği yerdir. Sokak kavgası bile diyemem zira bizde sokakta bile düşene vurulmaz, mma'deki manyaklar bilincini kaybetmiş haldeki adama bile öldüresiye vurmaya devam ederler. Hiçbir şekilde sporla alakası olmayan, eski Roma'daki ölümcül gladyatör döğüşlerinin günümüzdeki versiyonu olan insanoğlunun en sefil şiddet eğilimini tatmin etme amaçlı vahşi bir organizasyon olur kendileri.
    Bu yorumun üstüne teknik bir yorum haliyle fuzuli olacağından hiç girmiyorum. :)

15. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Antonio Da Silva Vs Cain Ramirez

Before - After
    ufc146weighin.jpg tumblr_mby44z7zex1qdmzpxo1_1280.png
    AntonioSilvaojos.jpg

Hakemlerin maçı son ana kadar bitirmemesi dikkat çekici .Son dönemlerde bu forumdada mma kafes dövüşü vb... legal illegal müsabakalara ilgi duyan gençler var .Bu işin şakası yok .Özellikle illegal dövüşlerde
    geri dönüşü olmayan yollara girilmesi muhtemel.Tv kanallarında canlı yayınlanan maçlardaki profesyoneller bu hale gelebiliyorsa köprü altlarında metruk binalarda karanlık sokak köşelerinde neler dönüyordur bir düşünün .

Balboa7 ve Bekci bunu beğendi.
  16. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    maçların durdurulmamasını vahşete bağlamayın ama sanırım birkaç maçta tam bitti derken tam tersine döndüğü de oldu. sanırım kongo nun bir maçıydı ve hakem yine dan miragliottaydı. ayrıca dayak yiyenin istediği zaman pes etme hakkı var.

bu arada konu başlığıyla içerikteki uyum üst düzey. başlığa bakıyorum ufc hw şampiyonu, mma,ufc fanı olarak geliyorum yorum yapıyorum görüş bildirip nedenlerini açıklıyorum konunun sonu ufc mma pis, ufc mma kaka ya geliyor. sonra da teknik yok bunda, sokak dövüşüne çıkıyor işin ucu. 15 16 yaşında amerikan güreşi seven post kasan adam olmadığımdan dert oluyor böyle acımasız eleştiriler. tamam sevmeyebilirsiniz, sizin değerlerinizle ters düşebilir ancak bunu yerme yeri bu başlık olmamalı. bir markanın elektronik mağazasına girip ben bu markayı beğenmiyorum demeye benziyor bu durum.

ufc de bir Türk de var alptekin özkılıç tanıyan kim yok, destekleyeni yok. gürkan özkan desen herkes tanıyor. böyle bir başlıkta amaç ufc, mma i yermek olmamalı. tabi ki olumsuz yönleri gösterilerek tanıtılmalı ama bu kadar da olmamalı eleştirilerin boyutu. o kadar disiplin var mma de teknik yok denilip yok sayılmamalı. kolaya kaçılmamalı. jiu jitsunun önemini ufc de kavrayan biri olarak soruyorum Türkiye de kaç kişi jiu jitsu yu tanıyor? neyse fazla uzatmak istemiyorum bu konuya daha fazla yazmayacağım bu olayı polemiğe dönüştürmek istemiyorum. bilmeden araştırmadan sadece yıkmaya çalışmak kolay, lütfen kolaya kaçmayın.

halkımızda genel olarak sevmediğini yerin dibine gömme gibi bir durum var. gerçekten varsa mantıklı nedeni kanıtları eyvallah ama bilgi sahibi olmadan yerin dibine gömmeyi daha çok seviyoruz genelde. lütfen gri bölgeleriniz olsun her şey siyah ya da beyaz değil.

son olarak illegal dövüşlerle ilgili şunu söylüyorum ilgi duyan gençler zaten bir kez ortama girip görseler direk olarak vazgeçerler. adrenalin manyağı, kaybedecek bir şeyi olmayan adam için zaten yapacak bir şey yok.

PeNa bunu beğendi.
  17. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  18. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  19. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    yazdıklarının hepsine tamamda gökhan saki, badr hari gibi adamları dövüşçü zannetmeyip ne zannedicez senin deyiminle muhammed ali , mike tyson falanda dövüşçü değildi sanırım bütün gerçek dövüşçüler mma-ufc de. kafes dövüşünde çok serbest bir şekilde dövüşüyorlar sadece boks kick boks yeterli değil yani karma dövüş sanatları işte adı üstünde ama bu onları diğer dövüşçülerden üstün yapmaz sağlam bir boksörün ama gerçekten sağlam bir boksörün karşısıa boksör ringinde çıkar bakalım o gerçek dövüşçülerin halleri ne oluyor bu adamlara her bir daldan biraz lazım ayakta yerde dövüş bu onları tek bir dalda uzman olan sporculardan daha üstün yapmaz aksine mma dövüşçüleri genelde sokakta dövüşür gibi dövüşürler

20. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Alistair overreem K1'de de, Mma'de de izledim ve tekniği üst düzey değil kesinlikle. Ama belli bi standardı var artı çok çok güçlü Hari'yi 20 saniyede indirmişti tek yumrukla. Ve bunlar zaten bir nevi görüntü sporu bunu unutmayın:) Overeem seviyesinde sıradan fizikli bi adam olsa emin olun çok çok daha aşağılarda dövüşürdü. Ama insanlar Overeem gibi dövüşçüler görmek istiyor zaten. Görüntüler çok fena bu arada ama üst seviyede dövüşenlerin dövüş başına 600-700 bin euro gibi çok aşırı uçuk para aldıklarını duymuştum(Murat Kazgan bi ropörtajında söylemişti) Emek var acı var ama karşılığını da alıyorsun. Kadınların dövüşçüleri çok seksi bulması da yanına bi artı özellikle yabancılar.

Sayfayı Paylaş