Ucuz Supplement Satışı Yapılan E-ticaret Sitesi açıyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve terzi312 tarafından 11 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bütün sporcu arkadaşlarıma "MERHABA" diyerek konuya girmek istiyorum...
    Tahminen 4 yıldan fazla bu güzelim sitenin üyesiyim. terzi312 isminden önce başka üyeliklerim de vardı.Dürüstçe söylemek gerekirse bunları sadece fotoğraflara bakmak için açmışımdır :)
    Eskiler bilir,yeni arkadaşlarda sitemizin ne kadar değerli bir yer olduğunu çok kısa zamanda anlayacaktır.Bende ilk üye olduğum zamanları hatırlıyorum :)
    Orta okulda fen dersinde gördüklerimizi tekrar burada hatırladık.Protein nedir? Karbonhidrat nedir? vs. diye defalarca arama yaptık bodyforumtr.com'da.
    Az çok bilgi edindik bunları uyguladık.Sporumuzu elimizden geldiğince planlı/organize olarak yapmaya çalıştık.
    Yeri geldi bir diyetisyen gibi beslendik, bir atlet kadar zor ve sıkı antremanlar yaptık.Yeri geldi alacağımız takviyelerin hesabını yaparken muhasebeci bile olduk adeta :)

Evet arkadaşlar iyi-kötü, dile kolay 4 yıl geçti zevkle başladığım bu spor macerası.Şimdi ise mesleğimle birlikte bu sporu icra etmek istiyorum.
    Yani bir webmaster olarak...

1 yıldır özel bir şirketin "Danışmanlık,Reklam & Seo" işlerini yapıyorum.Birçok müşterinin e-ticaret sitesinde mesai geçirdim.
    Bu bilgi ve birikimle bende bir
    e-ticaret sitesi kurmaya karar verdim.Henüz beyin fırtınası aşamasındayım açıkcası :)
    Bu sektörde sadece internetten birkaç defa supplement siparişi verdim.Satış konusunda hangi evrelerin gerçekleştiği hakkında bilgi sahibiyim.

İşte tamda burada size o soruyu yöneltmek istiyorum.
    • Bu tarz e-ticaret siteleri satışını yaptıkları supplementleri nerelerden sağlıyorlar ?
    • Yurt dışından özel olarak mı? Yoksa bu tür ürünleri sağlayan toptancı firmalar mevcut mu?
    Adım adım bir e-ticaret sitesi açmaya yeltenmişken, bu araştırmalardan sonra ALLAH nasip ederse benim gibi mütevazi kesime ucuz olarak supplement sağlamayı düşünüyorum.
    Kar oranı oldukça düşük olacaktır bundan emin olabilirsiniz.Bu satışlar sitenin kendi reklam ve sunucu giderlerini karşılasın yeter.
    Ek bir kazancı hiçbir kullanıcıdan karşılamayacağımın sözünü burada veriyorum.
    Diğer site sahipleri gibi para içinde yüzmekte istemiyorum!
    Kazanç kapım ürün satışlarından çok reklamlardan olabilir.Bu sayede ucuza supplement satışının ilk ve kalıcı sitesi olacağıma inanıyorum.

İnternetteki supplement satışlarındaki fiyat dalgalanmalarını görüyorsunuz.
    1 gün önce aldığınız ürün 1 gün sonra %50 ye kadar ucuza satılıyor.
    Bunlara paralel; bir x sitesinden aldığınız ürün daha sonra karşılaştığınız bir y sitesinde yine aynı şekilde çok cüzi fiyata satıldığında kendinizi (tabiri caizse) enayi olarak görüyorsunuz.
    Bunları tek elden icra etmek ve piyasayı düşürmek için böyle bir girişimcilik içerisindeyim.

Tekrar sizlere,bilgili, tecrübeli arkadaşlara,body hocalarıma soruyorum.Bu ürünleri temin edebileceğim kanallar ve yöntemler hakkında bir fikriniz varsa bana Özel Mesaj yoluyla ulaşırsanız emin olun çok kısa zamanda, hatta off sezon bile gelmeden başaracağıma inanıyorum diyebilirim :)

Konunun ilgi ve destek görmek görmesi için düşüncelerinizi buradan paylaşırsanız sevinirim.İyi günler sporcu arkadaşlarım.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2014
  2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Icimden bir ses,konunun kitlenecegini,sizinde banlanicaginizi söylüyor.
    Ticaret hayatinda basarilar dilerim.

requ. bunu beğendi.
  3. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Sitemizin kurallarını birkaç defa okumuş biri olarak şunu söylemek isterim.Herhangi bir reklam yapılmaksızın, konu dışı kategorisine uygun olarak açtığım bu konunun kapatılması ve benim banlanmam için herhangi bir legal sebep bulunamamaktadır :) Bu arada değerli yorumunuz için ben size teşekkür ederim :)

4. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu konuda biraz sorun yaşıyacağınızı tahmin ediyorum. Çünkü piyasaya baktığımızda neredeyse tüm fıyatlar aynı optimum gold standart whey sponsor sitede de 184 x sitesinde de 184 yde de 184 zde de 184 sizin kar marjını düşürüp daha uygun fiyata satış yapmanız diğer satıcıların dikkatini çekicektir muhakkak. Özellikle rekabetin olmadığı max. kar marjının düşünüldüğü piyasada.

5. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18

mertkln;
    Şunu söylemek isterim keşke x,y,z sitelerinde en azından fiyat dediğin gibi sabit bir değer olsaydı.O bile daha doğru dürüst değilken bu sistemin düzene oturması için elimden geleni yapmaya çalışıp bunun için asla vazgeçmemek için kendime söz verdim.Maddi ve manevi bütün birikimimi harcamaya hazırım.

mertkln bunu beğendi.
  6. newbiess

newbiess Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bu uygulamayi gerceklestirmek saglam yurek gerektirir ancak yaparsaniz aldiginiz dualarla cennete bile gidebilirsiniz :D

ace1 bunu beğendi.
  7. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer yurt dışından bu ürünleri firmasından getirip satmıyorsan sende Türkiye'ye bu ürünleri getiren firmanın bayisi olacaksin. Fiyatlar bütün sitelerde aynı yada biri diğerinden daha fazla olabilir ancak daha ucuz olamaz örneğin Türkiye'ye getiren X isimli firma senin bu ürünleri satacağın fiyatı da belirliyor. Yani diyelim optimum whey protein tozunun fiyatını firma 180 TL olarak belirlemiş hani bazı sitelerde %30 felan indirim oluyor isterse %80 indirim olsun 180 TL den aşağı satamaz yalan dolan o indirimler. O yüzden internet sitesinden yapacağın alışverişlerde indirim olmazken dükkana gittiğinde güzel indirimler yapabiliyorlar.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    arkadasin bu dediklerini yapabilmesi icin,herhangi bir markanin dispritörlügünü almasi gerekir,yoksa bayi olmakdan fazla bisey olamaz gibime geliyor.bayi isende fiyat konusunda cok bir hükmün olamaz,

9. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bavul ticaretimi yapıcan nasıl satışını yapıcaksın ucuz fiyata bu yasalar varken(yanlış yasalar olsalarda var)

10. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Benim bizzat yakın arkadaşlarım xxx markanın disbiritörüdür gayet piyasada tutulan sporcu gıdalarıdır isim vermeyeceğim ama bu iş sandığın kadar kolay olsaydı herkes bu işi yapardı sermayen yetmez emin ol görünenin bir de görünmeyen kısmı var. Düzeni oturttuktan sonra güzel iş yaparsın. Ama öyle xxx ürünü 150 lirayken sana gelişi 80 lira atıyorum diğer firmalar 150 ye satıyorken sen bunu 90 tl ye çekemezsin 3-5 tl lil farklar olur göz boyamak için ama dediğin durumda pek uzun ömürlü olmaz o iş

11. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında toptan iş yapan firmalar ile anlaşıp konuşursun birşeyler yapabilirsin gibime geliyor fakat satışını çevrendekilere ve bu forumdakilere satabilirsin ancak. Yani site üzerinden satış olmaz. bir nevi kaçak satarsın. Adamla anlaşırsan olur derim ben tabi önce şirketi bulman lazım :D Kolay kolay kimseninde kabul edeceğini sanmam.

12. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    İnşallah bakalım hayırlısı :)
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim öncelikle.Şunuda belirteyim yaklaşık 20.000 TL ye kadar kesin yatırım gücüm var.Şimdi burada pazarlamacı bazı arkadaşlar gelip bana daha farklı fikirler vermesin.Bende biliyorum 20.000 TL ye bu işten daha kolay ve daha geliri yüksek siteleri alıp geliştirmeyi.Fakat bunun dışında belirtmek isterimki benim buradaki görevim girişimcilik.
    Bakın size Trendyol.com adresinin girişimcilik öyküsünü anlatayım.

:)
    İş herşeyden önce kafada biter.Bütçe kısıtlı hak veriyorum.Fakat bunlara çözüm olarak yetkili kişilerle görüşülebilir, toptan alımlarda indirim veya çeşitli proje bilgilendirmeleriyle bir anlaşma yapılabilir.O da olmadı 100'e gelen ürünü inan bana 180'e değilde 120'ye bile satılsa site rağbet görür satar ve kendini çevirir.Kar marjını yüksek tutmanın bir anlamı yok benim gözümde.

Fiyat konusunda ufak bir araştırmayla marka adını tam hatırlayamadığım bir ürünü bazı arkadaşlar 200 lira civarı alıyorlarmış.Fakat aynı ürünü bir şahsın 80 liradan aldığını duyunca bu işin olabileceğine karar verdim...Yani pazar 200'se inan bana 195'e sat.Herkes seni tercih eder ki; 80'e alıp 200'e satmak benim kitabımda yazmıyor.Bu cevabın için tekrar teşekkür ediyorum :) Benim fikrim bunlar :)
    Dediğin gibi yasalar bu konuda tam verim sağlamıyor.Ama bavul ticaretide düşüncelerimin arasında.Yurt dışı gidiş geliş ve diğer masrafları getirilen ürünü karşılıyorsa bu bile yapılabilir.
    Dediklerine katılıyorum.Fakat bize bunu dayatanlar yine kodamanlar değil mi?
    Neden yurt dışında 25$ 35$ olan ürün burada 90$-100$? Vergi olduğunu söylemek pek inandırıcı değil doğrusu.
    Bu pazarı bu kadar pahalı yapan ne? Ulaşılması zor olan ne? Herkes istediği vücudu elde etmesin mi? Bunu düşünmek lazım.Çünkü ideoloji az çok belli.Herkes vücut yapabilirse, bu sektörde mankenlerin ve diğer estetik vücuda sahip olan insanların ne gibi artıları kalacak.Yada şöyle düşünelim bu ürünler daha ucuz olursa daha fazla satılır daha fazla satılırsa daha hızlı bir kas yapımı söz konusu ve insanlar hedeflerinde ulaştıklarında bu ürünlerin satış potansiyeli ona bağlı olarak azalır.Bu işin zor olduğu bizzat açık fakat üstesinden gelemeceğimi sanmıyorum.Bu benim 4. girişimcilik atağım.Bundan önceki 3 girişimimin 2 si olumlu sonuç verdi.1'i ise çok büyük yanılgıya düşüp pes etmek yüzünden olumsuz sonuçlandı.Aynı bu tarz bir girişim yapmıştım arkamda destek olmadığı için yıldım.Sitem çok iddaalı olduğu için defalarca botnet,ddos tarzı saldırılar yapılarak serverimi çökerttiler.İyi bir güvenlik duvarı gerekiyordu fakat ben siteme yapılan bu saldırılardan yılmıştım.Aynı zamanda bir siteye yapılan saldırılar o sitenin itibarını zedeler.Aynı zamanda site sahibinin itibarınıda...Bu olaylar karşısında yıldım.Rakiplerim bana illegal yoldan çelme çakmıştı.Ama bu artık böyle olmayacak.Sonuna kadar varım diyorum.Değerli yorumun içinde çok çok teşekkür etmeden geçemicem doğrusu :)

İyi günler dilerim siz değerli arkadaşlarıma...

Bir e-ticaret sitesi kurma aşamasında gerekli adımların birçoğunu biliyorum sayılır.Gerekli belgeler(vergiler,sertifikalar) bankalarla anlaşmalar vs.Aslında benim amacım globalleşmek.Tamam dediğin yapılır forumlarda yatır parayı ver adresini al karbonhidratını... şeklinde :) Ama bu çok az bir kesime hitap eder ve benim amacım zaten para kazanmak değil.Şimdi ben zaten satıştan kazanmak istesem bu güzel çözüm.Ben size satıştan 1 kuruş kazanmayacağımın sözünü&senedini verebilirim.Bu satışlar sadece kullanıcıyı siteye bağlamak için olacaktır.Sitede birçok yarışma/etkinlik vs yapılacak.Site hit alsın benim için en büyük kazanç.İnanın bana bu işe yatırdığım paranın karşılığı bu proje değildi.Fakat birazda sosyal projeler içinde olmayı istedim.Kazancı minimum olsun yararı fazla olsun.Hatta kazancı olmasın verdiğimi alır yeter diye düşünüyorum :) Bu arada yorumun için teşekkürlerimi iletiyorum...

13. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    İyi güzel yazmışsın da herkes istediği vucudun suplementlere bel bağlayıp olacağını sanıyorsa baştan kaybeder bu düşünceden kurtulmanı temenni ederim Böyle bir şey yok yani tamamen türkiyede rekabet olmamasından kaynaklanıyor bu fiyatlar türk halkı alıştı xxx ürünü 180 liraya almaya. Bunu kim düşürüp kar oranını düşürmek ister ? Kimse tabiki değil mi :) ürünler patlak verdiği zaman bu fiyatların 3 te 1 i gider ama şuan suplement fiyatlarından müşteri memnun ki alıyor Bana diyebilirsin bu fiyatlardan mı memnunlar. Evet memnun olmayanlar almıyor bie yolunu bulup dışarıdan getiriyorlar. Elimiz bağlı mecbur alıyoruz gibi bir düşünce yok bu ürünler zorunluluk değil ama herkesin hızlı gelişme psikolojisi bu sektörü hızlıca üst seviyelere çıkarmıştır. Spor salonlarında salon hocalarının xxx marka bir protein tozunu direk kullanıcıya spor geçmişi olmamasına rağmen önermesinden bu tür ürünlerin tamamen arz talep ilişkisi olduğunu belirtmek isterim

14. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle bu tür tartışma konuları ile konuya katkı sağladığın için teşekkür ederim.Benim bu konudan istediğim verim tamda bu!
    İlk olarak burda bütün projeyi bana bıraksalar sayfalarca anlatırım.Supplement satışı bu işin bir parçası.Ama en işlevsel parçası.Çünkü bu spor dönüp dolaşıp supplement'e dayanır.
    Vücut supplementle yapılmaz ama supplementle desteklenir.En iyi vücut yapma formülü düzenli sağlıklı beslenmedir bence.Şimdi şunu söyleyeyim site supplement satışı yapacak fakat.Sitenin kendisini çevirmesi dediğim konu baştan beri şu olaya dayanıyor.
    Türkiye'de bu sporu geliştirmeye...Siteye yabancı dil bilen editörlerden tutunda forum bölümünüde düşünmekteyim,olursa moderatörüne kadar ücret karşılığı alım yapılacaktır.Yabancı makaleler çevrilebilir.Kullanıcıların istediği bir sporcu Türkiye'ye davet edilip çeşitli eventlar yapılabilir.Bilgilendirmeler,platformlar düzenlenebilir.
    Site içinde ise ister yabancı dilden çeviriler ister Türkçe makaleler yayınlancaktır.Türkiye'de bu sporu bilinçlendirmek adına herşey yapılacaktır.Supplement satışını bu işin parayı finansa eden sponsoru olarak düşünün :)
    Fiyat memnuniyetine gelince ben yabancı sitelerdeki ucuzluğu görünce hiçbir zaman alttan almadım.Elimiz mecburdur söylediklerinin tam aksine.Çünkü fiyatı ne olursa olsun bu sektör supplement'e dayanıyor.Parayı bir şekilde buluruz dediğin gibi.Fakat neden bir ürüne 100 vermek yerine 180 verelim.Para o kadar kolay kazanılıyor mu? Yada en azından ben 180 vermek yerine 100 verip geri kalanıyla kendime başka besinler alabilirim.Spor için ayakkabı alabilirim.Ek başka bir supplement kombini yapabilirim.Yada 1 aylık spor paramı karşılarım.Düşüncem tam olarak bu
    "ELİMİZ SUPPLEMENTİ PAHALIYA ALMAYA MAHKUM"..! olmamalı...

Dr.Science bunu beğendi.
  15. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Yorumların aksine yapabileceğine ben inanıyorum, bavul ticaretine gelirsek gümrük eğer ki tanıdığın, rüşvet olayı yok ise kilogram sınırı var. Tamamen gümrük görevlisinin insiyatifinde. .

16. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    dediklerine katılıyorum niyetin varsa yaparsın bütçe olarakta kendine güveniyorsan daha önce yeltenmişsin sanırım okuduğum kadarıyla kapanmış yurt dışı giriş çıkış serbest olsa gene piyasa oraya akacak o zaman bu ürünlerde düşüşü gör

17. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkür ederim :) Profil fotoğrafına bakınca aklıma duty free geldi :) Anladığım kadarıyla bu işlerden anlıyorsun.Keşke protein tozlarıda duty free bayilerinde satılsa değil mi :D
    Teşekkür ederim dostum :) Ya bakıcaz işte Amerika'dan getiremessek başka bir alternatif ararız.Rusya'dan temin edilecek ürünlere,o şirket sahiplerinin olaya bakışına göre şekil alırız bizde.Yani pazarımız ucuz olucak weider pahalı ve kaliteli bir firma hepimizin bildiği gibi.Ama kendi pahalılığından ucuzluğa çekmeye çalışırız.Diyelim 100 liradan en fazla ne kadar indirebiliriz 20 mi? Bir başka üründe 50-60 sa o olma ihtimali yüksek olur.Denemelerimiz sonucunda seçenekler listesinde weider olmayabilir.Başka bir alternatifi olur.Tamam ABD bu işin babaocağı.Fakat bir Almanya yada Rusya'da çok geride değildir kanımca :)

18. je ne regrette rien

Zamanında kozmetik ve besin desteği firmaları yüce hükümetimize baskı yaptığı ve yine yüce hükümetimiz bizi düşündüğü için yurt dışından besin desteği, kozmetik alımlarında sınır getirdi. Ne hikmetse kozmetik ürünleri duty lerde varken besin destekleri yok. Dediğim gibi bavul ticareti rüşvet ve tanıdık dışında çözülecek bir sorun değil. Aslında liman Gümrükleri sıkı denetime tabii değil en azından alkol rahatça alınabiliyor, besin destekleri neden olmasın diye düşünmüyor değilim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ağustos 2014 ---
    Ayrıca Adana İncirlik üssünde Amerikalı askerler protein tozları getiriyorlar diye biliyorum onlardan da temin edilebilir

19. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Kolay kolay göz yummazlar ciddi anlamda getir götüre tanıdığın da olsa bir duyulursa sepetlemekle kalmazlar işinden içeriye kadar yolunvar basit değil o kadar arkadaşlar
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ağustos 2014 ---
    Kaldı ki ucuz satsa bu arkadaş ürün stoğu tutamaz gelen gider

20. je ne regrette rien

Türkiyedeki Gümrükleri öyle ahım şahım bir şey sanma. Silah geçiren insan oldukça fazla. Araba geçiren insanlar da var. Ama elbet tanıdık olmak zorunda

Sayfayı Paylaş