Ucuz, lezzetli, pratik ve güçlü shaker formülü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Romansiz tarafından 14 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Romansiz

Romansiz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yağsız kas kütlesi ve ketojen diyetler için ideal formül.
    Google Hammaddeler yazdığımda karşıma çıkan ilk siteden, kardeşim ve benim için alışveriş yaptım.
    -Yumurta akı tozu = 1 kg = 40 tl
    -izole soya proteini = 1 kg = 18 tl
    -Süt proteini = (%20 whey, %80 casein) = 1 kg = 40 tl

Shaker karışım formülü : 30 gr izole soya proteini, 15 gr yumurta akı tozu, 30 gr süt proteini.
    (Not: Yumurta akı tozunu 10 gr'a düşürebilirsiniz, fakat arttırırsanız köpürüyor, soya proteinini arttırırsanız lapalaşıyor, soya proteini yağ yakımını hızlandırıyor ve tok tutuyor.)

Shaker karışımına ilave : 10 gr creatin, 10 gr glutamin, 10 gr l-carnitin 1,5 lt lik su şişesine koyuyorum, üzerine NAZO meyve suyu tozu (Portakal aromalı) koyuyorum (9 gr lık hazır paketlerde, 1.5 lt için, +C vitaminli, Sugar free, şekersiz.Önce şişeyi yarısına kadar su doldur çalkala, sonra full. Bu karışımdan Hazırladığımız protein tozu karışımına 400 ml doldur ve çalkala. Ortaya çıkan lezzete inanamayacaksınız. Tok tutuyor ve lezzetli.Ben bunu keşfettikten sonra bütün denemelerden vazgeçtim.Yüzyılın icadı.bench_O
    (Not: Glutamin ve BCAA yaptığımız karışımın içerisinde fazlasıyla var, bence ilaveye gerek yok. Ramazan sonuna kadar bu hızla gidersem kas kaybetmeden istediğim kiloya ulaşacağım için creatin ve l-karnitin stoklarım bitince sadece NAZO portakal ile karıştıracağım.)
    (Not: Vücudunuza fazla suplement yüklemeyin, sabırlı ve istikrarlı olun.
    Bu yaptığımız doğala çok yakın,en az işlem görmüş ve katkısız.
    Ağzı kapaklı bir kap ta, güneş görmeyen yerde,oda sıcaklığında 1 yıl rahat dayanır.)

GENRISE CREATINE MONOHYDRATE 1000gr = 55 tl, 1000 gr glutamin 150 tl, 1000 gr l-karnitin 150 tl.
    (Not: bu ürünleri 2-3 arkadaş birleşip ortak alıp ürünleri paylaşıyoruz, piyasada creatin haricinde, glutamin ve l-karnitin çok pahalı satıyorlar. Ör: 1000 mg 60 lı tablet l-karnitin 80 tl, yani 60 gr.Ben bu şekilde 80 tl ye 550 gr l-karnitin alıyorum.)

Dün akşam iftarda 2 hurma, 3-4 parça karpuz (250 gr), Shaker karışımım ve 400 gr salata (yarım limon, 5 ml zeytin yağı, tuz yok),1 tane omega 3.
    İftardan 1,5-2 saat sonra (22:00-22:30) limitsiz sekersiz çay, 200-250 gr. , karışık meyve (yaş siyah üzüm, incir,şeftali,kaysı) küçük bir meyve tabağı, bazen de yanında 80 gr Ayçekirdeği veya fıstık. Gece 00:30-01:00 gibi yatıyorum, 03:30 sahura kalkıyorum, kaşar peynirli, tere yağlı 2 tam yumurta kırıyorum tavaya, 1-2 dilim çavdar ekmeği ile şekersiz çay ve bol su, varsa yeşillik veya salata.
    6 aydır Vg yapıyorum.Ramazanda sporu bıraktım, böbrek, karaciğer ve eklemlerimi dinlendirmek için.
    Ramazan dışında sabah 08:00-09:00 arası spor yapıp (Pazartesi-salı-perşembe-cuma), duş alıp 10 da dükkanı açıyorum, akşam 22:00 da kapatıyorum.

Yeni proje :

-Ramazan sonrası için elimdeki bütün stoklar bitince, kardeşimle birlikte;
    (5 kg süt proteini = 200) + (1 kg yumurta akı tozu = 40 tl) + (5 kg izole soya proteini = 60 tl) = Toplam 300 tl, ikiye bölünce kişi başı 150 tl ye 5,5 kg complex protein tozu.Köşedeki bakkalda NAZO meyve suyu tozu 24 lü kutu 5 tl. 1 paket 1,5 lt , 4-5 shaker çıkıyor.

-Maddi durumu biraz daha toparlayabilirsem "Muscletech Cell-Tech Hardcore PRO 4.4 lbs (2kg) Fruit Punch" = 120 Tl alıp, 5.5 kg lık kendi karışımım olan complex protein tozuna karıştıracağım. O zaman sadece su ile karıştırmak yetecek çünkü cell-tech aroması çok kuvvetli. Yoğun çikolatalı protein tozuyla karıştırdığımda bile hiç çikolata tadı almadım.Toplamda 7.5 kg lık süper karışım elde etmiş olacağım.

-Eğer benim gibi 30 yaşındaysanız veya üstü, bu karışıma Tribulus Terrestris extrakt 1 kg= 250 tl karıştırmak iyi olacaktır. Tabi 1 kg olarak değil, yarısı veya 250 gr olabilir.kafa_

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende hammaddeler den alısverıs yapıyorum

bukadar ucuz hammdde bulmusken soya almaya hıc gerek yok

bence karısım su sekılde daga ıyı olur

20gr mpc+ 10gr yumrta akı tozu + 5gr l-glutamın + 5gr bcaa + 5gr kreatın+ 1-2 gr l-karnıtın + aroma

ama bunu bu sekılde yapmak cok fazla olur bence bunu 2 ye bolmek en ıdealı

mpc+yumrta akı + l-glutamın bcaa+kreatın + l-karnıtın

ve l-karnıtını ole 10 gr gıbı abrtmaya hıc gerek yok tek seferde maks 1000-2000mg yeter bunu gudne 2 kez tekraralyabılrıısn senın yaptıgın malzemeyı bol bulduk sacalım gıbı olmus
    aroma ıcın nazoya hıc gerek yok aynı sıtede sıvı aromalar mevcut onalrdan alabılırısn

3. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    sıvı aromaların tadı nasıl acaba?

4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar alınmayın ama bu aromalara ne gerek var cidden? ben her sabah suyla karıştırıp elma sirkesi içiyorum fondip yaparak. Sonuçta bu şeyleri kasları beslemek ve korumak için alıyoruz zevk için değil. Fondip yapın gitsin :)

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ben begndım vanılyalıyı cok guzeldı - elmalı-karamellı guzeldı oldukca

mpc ıcın vanılyalıyı

yumrta akı ıcın karamelı tavsıye ederım

6. musa41

musa41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    spor ve okul
    Yer:
    kocaeli
    spora 20 gün önce baaşladım verilen programlarla çalısıyorum maddi durumum iyi deqıl fakat iyice gelişene kadar bu sporu yapmaya karar verdim hedefim 2012 mayıs yaza bomba gibi çıkmak yulaflı ve bugdaylı gevrek kullanıyorum seü lor peyniri her gün 2 yumurta (tavuk) 1yumurta (bıldırcın) ve 35 tlye aldıgım consantre whey%80 aromasız protein içilimi igrenç ama katlanıyorum 150 tl veremedim şuan çalışamadıgım için fakat sormak istedigim bu verdigin ürünleri kullansam protein tozu kullanmama gerek kalırmı cretein almayı düşünüyorum ne dersinz birde şimdiden tşkler iyi forumlar

7. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    yumurta akı tozunun dozajını kullanırken nasıl hesap edebiliriz.
    bende almayı ve sabahları içmeyi düşünüyorum.Whey protein ölçeğini kullandıgımızı varsayarsak ne kadar ölçek koymalıyız.misal 4-5 yumurta yemek yerine toz olarak aldıgımızı varsayarsak ?

8. Romansiz

Romansiz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Stevenlms'a
    Yazımı dikkatli okusaydın 10 gr' lık l-karnitin ve diğer karışımları 1.5 lt lik sıvı karışım olarak hazırlıyor ve her shaker için 300-400 ml kullanıyorum.Yani 3 gün, yani günde 3.5 gr karnitin oluyor. Kutuların üzerinde yazanlara bakmayın, günde 5 gr l-karnitin'den azı bir halta yaramıyor.
    Ve 30 gr süt proteini içerisinde 5.8 gr glutanin, 4.5 gr BCAA var.
    Adamlar proteini parçalayıp, amino asit gurupları olarak yeni bir ürün oluşturarak tekrar bize satıyorlar.Aromaların 40 ml = 10 tl. Tat yoğunluğu, kıvamı ayarlamak, onunla uğraşmak istemedim, denemeye değmez.Nazo 1.5 litreye denk gelen 9 gr'lık küçük poşetlerden 24 tanesi 5 tl.
    Bence soya'yı o kadar hafife alma, demir, çinko gibi birçok vitamin ve mineral var. Fazla hayvansal gıda tüketimini azaltıyor ve hayvansal gıdaların yan etkilerini en aza indiriyor. Kolestrol ilacı gibi soya proteini ama, protein açısından daha az verimli. Tabi karışım olarak kullanacağım için, günde iki ölçek yerine, üç ölçek kullanırım, en sağlıklısı, en verimlisi olur.

Cevap= lordmarvel
    Lezzetli beslenmek var iken neden kendine zulüm edesin ki. Bende ilk zamanlar onu denedim, nerdeyse komple bırakacaktım.Bir süre sonra bayıyor. Sen beni dinle: Hem ucuz, hem lezzetli, hem sağlıklı.

Cevap=moothy
    1 yumurtadan 4 gr yumurta akı tozu çıkar.Ben 3 lü karışım yaptığım için 2:1:2
    Yani yumurtayı diğerlerinin yarısı kadar kullanıyorum.
    Optimun whey ölçeği 30 gr dır. Yarısı kadar yumurta akı tozu, birer tam ölçek de soya ve süt proteini. Toplamda 75 gr, %20'si hemen, %80'i, 8-10 saat içerisinde sindirilip kana karışan ve kasları günboyu ve uykuda besleyen protein tozu elde etmiş oluyoruz.Sabah-akşam Nazo "0" kalori 300-400 ml ile shaker yapıp içiyoruz. 75 gr dan yaptığımız tek shaker in muhtemelen 50-55 gr tam olarak kullanabiliyoruzdur. Bu da günlük tam destekli, full sağlıklı 100-110 gr protein demek.

Cevap= musa41
    Daha çok yenisin, bence en az 2 ay hiçbir şey kullanma, protein ağırlıklı, sağlıklı beslen. Ben günde iki defa bu karışımı kullanıyorum, başka bir şeye ihtiyacım kalmıyor. Ben salona sabahtan gittiğim için spordan ünce ve sonra aç ken 5 ml sıvı amino asit alıyorum, duştan sonra günün ilk karışımını içiyorum, 2 saat sonra acıkıp kahvaltı yapabiliyorum. Creatini bence 5-6 ay sonraya at. Destek ürünleri gelişim yavaşlamaya başladığı zaman gerekli.Yeni başlayanlarda gelişim hep hızlıdır.

moothy bunu beğendi.
  9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    çok saol Romansiz

yani sabah 24 gram yumurta akı tozu : 6 yumurta beyazı yapar sütle karıştırılıp (suyla daha mı iyi olur dersin? )

akşam yatmadan 1 saat önce süt proteini (yarım yada tam ölçek) süt proteini içersek bomba gibi olur gibi geldi bana :)

10. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Süt Proteini ( Mpc) nin 1 kg ssatışı yok sanırım . 20 ve 5 kg gördüm sitede ama 1 kg yok

11. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    yokmuş evet :(

12. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    iyide etkisi oluyormu dünyaca ünlü markalar kadar iyimi ayrıca %100 whey varken %20 veya %100 den daha az whey işime yaramazki ayrıca baktım normal protein tozlarına göre içerikleri daha düşük 20-25 kglik satılıyor buda çok pahalı olur ve zamanı geçer ozamana kadar 25 kg glutamine kaç sene gider beyler 1 paketi 2-2.5 ay gidiyor 400 grlık

13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    sıteye yanlıs baktın galıba kucuk ambalajda var

pıyasada %100 proteın ıceren hangı urun varkı ben onu anlamdım

burdakı urunlerın hepsı ham alde yanı o aldıgın markalı tozların aroma eklenmemıs halı okadar yanı ole fark falan yok ve emın ol o aldıgım tozlardan amıno profıl olark hıc farkı yok ( bazı urunelrı harc tutarım )

14. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Buldum 1 kg lik mpc .

Buyur moothy sırayı vereyim:

Sporcu Besinleri > Proteinler > Saf Proteinler > Saf Süt Proteini

moothy bunu beğendi.
  15. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    saolasın hocam eline sağlık
    alıcam ama kullanım konusunda sıkıntı yaşıyorum
    ölçek olayını nasıl ayarlıycam çözemedim nedense,kafam durdu :)
    misal yatmadan 1 whey protein ölçeği ile koysam suyla karıştırıp içsem çokmu gelir az mı gelir

16. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Ben ilk aldığımda ( 5 kg ) 3 tatlı kaşığı kullanmıştım. Yağsız süt ile iyi gidiyor. :)

moothy bunu beğendi.
  17. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    suyla içmiycez mi bunu ? sütle süt proteini karıştırmak daha mı etkili yapıyor :) gaz yapmasın :d

18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    tamam haklsıında zate l-carnıtıne balon mu degımı o bıle bellı degıl neden ısraf yapasın hem zaten bunun usulu kullncagın zamn karstr ıc ole 3 gunluk yapmaya ne gerek var . bn yarsma hazrlıgında dahı bu bolerek kulnanların 5 gr pek gectgını grmedım de duymadımda . ben zaten forumda yazılarımın cogunda tecrubemden ve grduklerımden ornek evrırım asla kutu ustunden yada netten bısey okuyup ole al demem . ama maks 3 gr hadı 5gr gecmemk gerek gunde cunku zaten pek geregı olmayan bır takvıye

sen olayı yanlıs anladın sanırım proteın ıcındekı amıno asıtle dsardan aldıgın cok farklı bırı free form dgerı bılesık . sen bcaa yı free olaark alırsan dah etkılı olur cunku emılımı tam olucaktır . zaten bcaa da glutamınde ayrı olark alındıgında etkısı olur yoksa zaten gerek yok her proteınde var ıksıde . bcaa da glutemınde antı katabolıc sen ıstedgın kadr proteın ıcın den al dsardan aldıgın bcaa ıle esdeger olmaz . yarsmacı arkadaslar yarsma hazrlıgında bcaa tyı gunde mın 50 gr kullnırlar antı katabolık oldugu ıcın

soya yı kendım vejetaren bır sporcu oldugum halde oenrmıyorum . soyanın erkekklerı nasıl etkıledıgı bıle bellı degılken estrojen olsuturdugu apacık oratdayekn nedne kullnım geregı dyulur hıc anlamam . eger ılla bıtkısel dıosan bugday var onu al

sımdı ole 2 yerıne 3 alırım olmaz yınede hayvansal bır proteıne denk gelmez soya a tamm ben ılla kombıne yapcam dıyosan ıyı olur mpc ıle tamamlanır amıno profılı ama ne gerke var estrjen olustran - gdo lu bır urun almaya

19. BEEFCAKE

BEEFCAKE Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu MPC %85 protein diyor ama hakkında başka bir bilgi bulamadım, gereğinden fazla yağ yada karbonhidrat olmasından korkuyorum alacağım fakat.... bir bilginiz varmı?

20. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yumurta akı tozu ?!....(

sanırım bu "yumurta akı" konusu hala önemini koruyacak...((

yumurta akı , albümin serisidir...protein kaynağı konusunda her ne kadar "su oranı "düşürülüp konsantrasyonu yükselitilse bile neticede "albumin " serisi ihtiva eder!...(((

Sayfayı Paylaş