ucuz karbonhidrat+protein+çeşitli vitaminler..

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve mericbkl tarafından 30 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mericbkl

mericbkl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    biraz bilindik bişey olsa da paylaşmak istedim...

MALZEMELER

patates
    kaşar peyniri
    taze yeşil biber
    yumurta
    salatalık turşusu
    isteğe göre mantar

bu malzemelerden istediğiniz kadar koyabilirsiniz.. biber sayesinde c vitaminini bolca almış olucaz.. yumurta sayesinde ise aminoasit protein ve a vitamini alıcaz..

öncelikle patatesleri düdüklü tencerede haşlıyoruz.sonra 4-5 tane yumurta beyazını ve 1 tane sarısını tavada az pişiriyoruz.. patatesleri biraz geniş bir kaba önce soyduktan sonra boca ediyoruz( karıştırması kolay olsun diye) sonra patatesler sıcakken üstüne pişmiş yumurtayı ve kaşar peynirini atıyruz peynirler eriyene kadar karışrıtıyoruz.. sonra salatalık turşusu ve yeşil biberimizi de atıp karıştırıp afiyetle yiyoruz. eğer mantarda istiyorsanız( bol miktarda potasyum bulunur) mantarları ayrı bi yerde pişirdikten sonra ince ince doğrayıp içine katıp karışıtırın... böylece fakir ama gururlu bir yemeğimiz oluyor üstelik de protein ve karbonhidrat açısından zengin :)

muho444, gameover ve (silinen üye bunu beğendi.
  2. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    karnım acıktı ya :D

3. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    kaşar çok yağlı lor olsun o

4. mericbkl

mericbkl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    lor iyi erimez diye düşünüyorum... sevenler varsa olabilir ben sevmiyorum lor :S

Sayfayı Paylaş