Twinlab Amino fuel liquid

Konusu 'Amino Asitler' forumundadır ve Despo tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Basarili

oy sayısı 154
    65,5%
  2. Orta karar

oy sayısı 68
    28,9%
  3. Başarısız

oy sayısı 13
    5,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 106 üye.
  1. mel

mel Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADASLAR SANIRIM BU "NASIL/ NE KADAR KULLANICAM?" SORUSUNA CEVABI BULDUM

Dear Melih, The trainers recommend 1/2 serving 45 minutes before a
    workout and 1/2 serving after the workout. Thanks for checking with us!

Best Regards!
    Darla
    Consumer Affairs
    IdeaSphere, Inc
    Makers of Twinlab, Alvita, Dr Weil, Nature's Herbs & Metabolife
    Become a fan: www.facebook.com/TwinlabFuel

-----Original Message-----
    From: [email protected] [mailto:p[email protected]]
    Posted At: Tuesday, April 26, 2011 1:59 PM
    Posted To: [email protected]
    Conversation: Contact Form Submission from Twinlab
    Subject: Contact Form Submission from Twinlab

Submitted values are:

Subject: Twinlab amino fuel(liquid)
    Hi, i want to know how to use this product i think i'm a bit confused. i
    take
    45ml before and 45ml my workout, please warn me if i do wrong.(i started

bodybuilding @ 18.08.2010 and my weight is 174.1 pounds %15 body fat)

Thanks.

Yani; 1.5 yemek kaşığı idmandan önce 1.5 yemek kaşığı idmandan sonra. mailde de gördüğünüz gibi ben 8 aydır (beslenme, idman ve dinleme olarak çok istikrarlı bir şekilde) bu sporu yapıyorum. 79 kiloyum, yağ oranım %15, boyum 1.80 ve bu dozlar benim için önerilenler siz kendinizi benimle kıyaslayıp ona göre bir doz belirleyebilirsiniz. bana sorarsanız maximum 2 yemek kaşığı idmandan önce 2 yemek kaşığı idmandan sonra olmak üzere kullanın bundan fazlasını zaten vücudunuz kabul etmez. çünkü sabah yediğiniz yumurtalarda ve içtiğiniz protein tozlarındada amino asit var. 20gr dan fazla amino asit alırsanız 24 saat içerisinde bu amino asitler vücuttan idrar yolu ile atılır(normal insanlar için böyle en azından:D) böbreklerinizi yorduğunuzla kalırsınız, ayrıca idmandan sonra aldığınız amino asit tamamen boşa gidebilir.

edit: zaten mantıklı düşününce şöyle bir durum var örneğin universal 3001'i ele alalım, 3 tablet idman öncesi ve 3 tablet idman sonrasında almak en yayagın kullanım şekli ve toplamda bu tabletlerden 18 gr protein geliyor. twinlab liquid amino'nun 1 servis diye üzerinde yazan resmi olarakta 3 yemek kaşığı olarak tabir edilen dozda da 15gr geliyor zaten, hemen hemen kafa kafaya. kısacası bu ürünü tablet amino asitlerle karıştırmayın, tabletlerin üzerinde yazan amino asit değerleri tek 1 hapın içindekiler bu ürününkinde ise 3 yemek kaşığında yani 45 ml'de bulunanlar.

Son düzenleme: 27 Nisan 2011
  2. Phobos

Phobos Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    3 kutu bitirdim, gerçekten başarılı ürün. Yatmadan önce alınmasını da tavsiye ederim.

3. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Üzerinde yazdığı gibi kullanınca ne kadar süre gidiyor bu ürün?

4. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Vişneli'sini deneyen var mı? Türkiyede bulunmuyorda

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    hatırladığım kadarıyla twinlab amino liquid,o beyaz renkteki vişneli kutusundan daha iyiydi.içerik olarak farklılık gösteriyorlar.

6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    AngryHun ,
    sen ürünü kullandın mı , ben kullanmadım fakat kullanmayı düşünüyorum yorumlara ve alınan performans a bakarsam..
    Tecrübelerini paylaşırmısın ?

AngryHun bunu beğendi.
  7. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Önceki sayfalarda ürünün MASS olan versiyonunda domuz yağı ve türevleri olduğundan bahsediliyordu. Bu doğru mudur? Eğer doğruysa MASS versiyonunun Türkiye'de satışını nasıl yapabiliyorlar? Ben 4-5 gün önce farkında olmadan ürünün MASS versiyonunu ***********'ten aldım. İşin ilginç yanı ANABOLİC LİQUİD MASS yazısını belli olmayacak bir şekilde gri bir bantla kapatmışlar. Bu durum beni iyice tedirgin etti. Ayrıca MASS versiyonunu ***************** **************** ***********.com gibi reklamları Muscle & Fitness'de yer alan mağazalar(siteler) satıyor. Gerçekten çok garip.

Aldığım ürünün fotoğrafı:

8. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    2. kutu bitmek üzere.Antreman sonrası ağrılarım biraz olsun hafifledi gibi.Kütlede de farkedilir artış var tabi sadece buna bağlamak ne kadar doğru bilemiyorum.Bence etkili bir ürün,tavsiye ederim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:58 ----------

2 kutu kullandım aralarında kıvam farkı vardı,ikisini de türkiyeden ikisini de güvenilir yerlerden aldım.

9. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    yazını yeni gördüm kusura bakma.
    hayır ben bu ürünü kullanmadım fakat önerdiğim kişiler vardı.gelişim olarak iyi etki gösterdi.daha önemlisi ağrıları azalmıştı kesinlikle.sadece amino asit içerikli bir ürün değil zaten bayağı komplike.ama içeriğinde fazlaca şeker,karbo var.kilo aldırıcı gibi birşey olmuş ürün :)

hasansabbah ve sultanmehmed bunu beğendi.
  10. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

Estağfurullah , anladığım kadarıyla bulk dönemine daha uygun bir ürün içerdiği karbo ve şeker değerleriyle ;)

AngryHun bunu beğendi.
  11. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Twinlab'a attığım mailde Mass ile Lean Muscle arasındaki farkı sormuştum. Gelen cevap şu şekilde;

Kod:
    Dear Mert, The Amino Fuel Mass has some protein from porcine and the Lean Muscle does not.  Thanks for checking with us!

In good health,
    The Twinlab team
    Consumer Affairs

Kısaca çevirmek gerekirse, Mass'te domuzdan üretilen protein varmış. Lean Muscle da yokmuş. Benim anlamadığım Türkiye'de niye Mass'in satıldığı. :confused:

VENGEANCE ve sultanmehmed bunu beğendi.
  12. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Domuza niye bu kadar düşmansınız dışarda yediğiniz dönerden kebaptan daha az sağlıklı değildir öyle olsa koskoca şirketler domuz kullanmaz

13. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Peki bir de şöyle bir mail atarmısın rica etsem,

Türkiyeden mail attığını , dini inanışlaırmız sebebi ile domuz ürünlerinin bize haram olduğunu belirtip , Türkiye ye gelen ürünlerde domuz içeriği olup olmadığını sorarmısın ?

Eğer varsa bu ciddi bir problem demektir hyper_ hyper_

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:19 ----------

Domuza olan düşmanlığımız sağlık açısından değil , dini açıdandır..

Mensup bulunduğu dini elveren tabi ki domuz türevi tüketebilir fakat Müslüman bir ülkede yaşadığımızı varsayrsak , tükettiğimiz ürünlerin içinde domuz içerikli madde olup olmadığını bilmek en doğal hakkımızdır...

Koskoca şirketler dediğinin hepsi de Yabancı şirketlerdir , hiçbir Müslüman firması bile bile ürünlerinde domuz ürünü kullanmaz...

VENGEANCE, ErbakanHoca, AngryHun ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    İngilizcem el verdiği kadarıyla atmaya çalışacağım söyledeğin tarzda bir mail. :) Ha, bir de unutmadan. Türkiye'de güvenilir bir dükkandan aldığım Twinlab Mass ürününün Mass ve Anabolic yazan kısmı bant yapıştırıldığı anlaşılamayacak bir şekilde gri bantla kapatılmıştı. Bu durum iyice şüphelendiriyor insanı. :)

Burada domuza karşı bir düşmanlık söz konusu değil. Zira domuz yağının çok faydalı olduğu söyleniyor. Burada söz konusu olan dini inançlarımız.

Son düzenleme: 23 Ağustos 2011
    VENGEANCE ve sultanmehmed bunu beğendi.
  15. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bu üründen daha başarılı likit aminolara mevcut. Bu yüzden kararım orta.

16. Roger that!

Roger that! Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hem toptan fiyatına ürün temin ediyorum hem de kendim kullanıyorum. Tecrübelerime göre şunu söyleyebilirim;

Yurtdışından gelen Mass Fuel ürünlerde hydrolized gelatin vardır. Yani bu ürün domuz, inek, koyun..vb eti yenebilir hayvanların kemik ve yağ kısımlarından elde ediliyor. Dinen cayiz değil (domuz olduğunu varsayarsak)

Bir de Lean Muscle var, bu üründe gelatin yoktur. Lean Muscle olanlar vişneli ve portakallı, mass fuel olanlarda aroma yoktur ama portakala benzer tadı vardır.

Twinlab ülkemize Eksen Gıda tarafından sokulur ve ülkemizde satılan ürün sadece MASS FUEL ürünüdür. Ama şöyle bir noktaya dikkat etmekte fayda var. Twinlab müslüman ülkeler için farklı içerikli mass fuel hazırlamıştır ve içerisinde domuz jelatini yoktur.

Tat olarak ise bariz fark vardır ki yurtdışından alınanlar lezzetli, Türkiye'dekilerde hafif bir sarımsak kokusu ve acılık vardır. Ben TR ürünü kullanamıyorum mesela.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:22 ----------

Ayrıca eklemek istiyorum; TR ürünlerinde çoğu markalarda bazı kısımlarda stickler ile kapatma yöntemi vardır. Bunun nedeni Bakanlık (ya gümrük ya da tarım ve köyişleri, çok iyi hatırlamıyorum) bazı kelimeleri sakıncalı bulmuş ve kapatılmasını öngörmüştür. Bu ithalatçılara büyük angarya oluyormuş arkadaşlar. Mesela Muscletech Nitrotech Hardcore Pro daki, Hardcore yazısı kapatılıyor. Artık neyi çağrıştırıyorsa :D

17. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Sonuç olarak diyorsunuz ki, Türkiye'ye gönderilen MASS FUEL'lerde porcine yok öyle mi? Bundan emin misiniz peki?

18. emirhan2023

emirhan2023 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu ürünün 3 kaşığı toplamda 25 ml anca yapıyor, yani 45 ml için 5-6 yemek kaşıgı içmek lazım, , zaten 3 yemek kasıgı ıcsen bu kutu 21 degıl 40 50 servis içerir ama herkes ısrarla abartmayın 3 kaşık ıcın dıyor ,

19. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum,ilk kez likit amino kullanıcam.yalnız bi kaç sorum var;

- 100 kg civarında 1.86 lık bir insanın antremandan sonra protein tozuna müteakip yada 30 dk sonra kaç yemek kaşığı alması gerekir ?

- ürün ekonomik bir ürünmü,yani ortalama kaç gün gider ?

20. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    tadı

ben dymatize amino liquid portakallı aldım bikac gün önce sahibinden comdan amerikadan getirtme yalnız tadı iyi değil iğrenc bi tadı var fakat içeriği mükemmel bu ürünün tadı nasıl acababench_O

Sayfayı Paylaş