Tutuş gücünü arttırmak

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve berkaykry tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Deadliftim 120 kg de tıkandı , bacaklarım ve sırtım kiloyu 70 kg gibi hissetsede ellerim 500 kg hissediyor , 40 kg dirençli el yayı aldım fakat sadece 110 dan 120 ye çıkardı beni , el olarak hindistan cevizi kırabilecek tutuş gücü nasıl yaratabilirim ? Farmers walk düşünyorum fakat salonda en yüksek ağırlık 40 kg :mad: düz bara taksam kiloları işe yarar mı ? Stabilize etme sorunu beni engeller mi çok ? Farmers walk tutuş şeysi de yok salonda vay halime benim , önerilerinizi bekliyorum :)

technical1967 bunu beğendi.
  2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    tutuş gücü için barfikse havlu sarıyorum ona asılarak çekiyorum veya havluya aslıyorum gerçektende dayanabildiğin kadar dayanırsan elindeki ağrıyı hissediyorsun iyi geliştiriyor kavrama gücünü

3. Qarden

Qarden Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    kayseri uzunyeyle :)
    heavy hand grippers var ama turkiyede satilmiyor bende yurtdisindan siparis verdim 100 lbs den 350 lbs ye kadar cesitleri var sanirim isine yararlar

4. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    çözüm bunlardan almak.[​IMG]
    belli bi süre sonra normaldir ağırlığı tutamamak tavsiyem tüm setlerde değilde ağır setlerde veya sırta konsantre olunmak istenildiğinde kullanılması.
    Straps diye aratırsan bulabilirsin.

5. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Havluyu deneyeceğim , gripper ları biliyorum ki 85 lbslik var onu kullanıyordum ama artık etki etmiyor ama faydasını gördüm.
    STRAPS ' a gelince , ağır setlerde bile DEADLİFT gibi baba bir harekete küfür etmek olarak algılıyorum o şeyleri , bunları kullanmak tutuş gücümü yükseltmeyi bırak stabil bıraksa yine iyi belki geri bile götürebilir. Hook grip 10 kilo eklemişti geçmişte ama yinede Çift pronated(overhand) denilen tutuş tarzından başka birşey denemek istemiyorum. Yoksa Alternatif tutuş , hook grip , falan fistan , bunlar işe yarıyor ama istediğim şey Double overhand de iyi olmak. Yorumlar için sağolun , Farmers walk ı düz bar ile yapmanın sakıncası var mı sizce ?

6. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    düz barla yürümek çok mantıksız bişey yürüyemezsin zaten ayrıca straps kullanmayı niye bu kadar kötü görüyosun ki bütün halterciler vs hepsi kullanıyor atıyorum strapsla 200 yapıyoken strapssız 120 yapamıyacak durumu gelmezsin zaten bence kullan derim bilek gelişsin diye bu sefer vücut geri kalıcak hem arada kullanmak lazım çünkü her antrenmanda bilekler çalışıyor buda gelişmesine engel oluyor.

7. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Bak düşündümde , bir bakıma haklısın ama 1 ay deneyeceğim eğer Farmers Walk çok şe yaramazsa hayırlısı diyip strapsa yönelicem napalım :D

kaka bunu beğendi.
  8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    parmak kavrama gücünü arttırmak " pençe küşükse " zordur ...bu nedenle "çarpraz tutuş " ve el kayışı kullanın ...herhangi bi koton kayış da olabilir 1...

parmak tutuş gücünü arttırmak için :

-bi kaba kum , mısır , buğday doldurun ve onu yoğurun ...

ya da orta sertlikte bi yastığı 20 kez sıkın bi aç set ...:)

sultanmehmed bunu beğendi.
  9. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Pençe küçüklüğünü anlamadım ? Çarpraz tutuş dan kastınız Alternating grip mi ? Kumu deneyeceğim inşallah azda olsa işe yararda hafif kiloda strap kullanma gibi utanç verici birşeye gerek kalmaz. En az bir 150 kg koparmam lazım yerden çıplak elle , strapsız. Vicdanımın rahat etmesi için. Kroc Rows u da deneyeceğim bu arada.

10. FakurElmuslim

FakurElmuslim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Berkay
    Sen 120kg deadlift yaptıyorsan bir eline asgari 60kglık yük biniyor demektir ki bu en az 60kglık el yayı sıkman gereklidir manasına geliyor.Kalın tutmaklı barlarda var parmak gücünü artırmak için.Bunlardaki espiri ise ince barlı dumbelllar (uzun veya kısa) parmaklarına binen yükü elin içene doğru veriyor (yani ağırlıktan gelen kuvvet elin iç kısmında az bir moment oluşturuyor).Fakat Kalın tutamaklı dumbellar moment mesafesini parmakların uclarına doğru ötelediği için yükkün büyükbir kısmıda parmaklarına biniyor ki buda parmaklarını zaman içinde güçlendiriyor.Parmak çalışmak için aletler var ve türkiyede satılmakta..Kalın barlar ,dereceli elyayı, grip machinele antreman yapıyorum. 65kglık parmak gücüm var.Geçen 2 ay önce bu 50kg falandı.Yani parmaklar uzun bir süreçte güçleniyorlar. Kavrama1.jpg Avuç İçine Yerleştirme2.JPG 328901_359144144114137_1599180942_o.jpg

svmszcck, sultanmehmed ve berkaykry bunu beğendi.
  11. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Ah şu ilk alet olsaydı varya benim gym de çok iyi olurdu ama yapacak birşey yok :) Mecburen kalın dumbell ile statik bekleme yapıcam olduğum yerde alışsın parmaklar çok sağolun :)

12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Kesinlikle orta resimde yer alan el yayını tavsiye ederim, arkadaşın başka bir konudaki mesajı üzerine farkına varıp temin ettim, oldukça etkili.

13. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Kaç kg direnç var ?

14. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Karşılıklı 10 adet çentik var görüldüğü gibi, 25 kg' den başlayıp 155 kg' de bitiyor.

15. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    el bikeliklerini dene kardeşim çok etkisi var. sakatlıgıda önleyıcı, kemerde kullanmanı tavsıye ederım

16. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Nereden temin ettiniz ?

17. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Acil lazım o zaman ondan bana :D

18. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bende aynı psikolojiyi yaşamıştım :) tuğrabozan el yayı diye aratın internette, facebook sayfası falan da var, bulamazsanız numarasını bulur özelden mesaj atarım.

sultanmehmed, berkaykry ve Qarden bunu beğendi.
  19. FakurElmuslim

FakurElmuslim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    rica ederim columbu bahsettiği gibi '' Tuğrabozan '' diye aratırsanız facebook sayfalarında birçok alet var.
    iyi günler iyi çalışmalar

svmszcck, berkaykry ve columbu bunu beğendi.
  20. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103

Sayfayı Paylaş