Tuhaf Kas Ağrısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AmadeusMozart tarafından 6 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AmadeusMozart

AmadeusMozart Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 senedir bodybuilding ile ilgileniyorum, ancak uzman bir kaç dosttan, arkadaştan yardıma ihtiyacım var. Ben kreatin yüklemesine girdim belli bir aradan sonra güç olarak baya %20-25 oranda daha fazla ağırlık girebiliyorum. Genetikten mi bilmiyorum, Bb'ye başladığım ilk 3-4 ayda göğüslerim çok hızlı gelişti 4-5 kez antreman programımı değiştirdim. Bu sabah göğüs antremanımda. Spora ilk başladığım antreman programımı uyguladım. İlk hareketim Dumbell Bench Press'ti 40 kglik dambıllarla girdim 8-9 tekrar(hiç alışkın olmadığım ağırlık yüklemeden önce 30-32 kg girebiliyordum)Antremanım gayet iyi geçti ancak eve geldiğimde sağ göğüsde tuhaf bir ağrı farkettim. Ağrı dururken veya dokununca hiç bir reaksiyon göstermiyor veya acımıyor ancak göğüsümü kullanmam gereken bir hareket yaptığımda tuhaf bir ağrı oluşuyor baya rahatsız edici şekilde. Acaba bu neyle alakalı olabilir birde masaj uzmanı bir arkadaşım orasının kas katı olduğunu söyledi bana pek öyle gelmedi ama.
    Bu doğal bir durum mudur?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Aynı sıkıntı bendede var aşırı yüklenmekten olabilir bende çözemedim.

3. AmadeusMozart

AmadeusMozart Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Kas ağrısı gibi değil, zaten kas ağrıları 15-16 saat sonra oluşuyor genelde bende, bu biraz sıkışma gibi.

4. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Fazla zorlamissiniz, ciddi birseyse birkac hafta gogus calismamaniz gerekebilir.. Hacim icin genelde maximum agirlikla calisin diye tavsiye verilir, by durumda tekrar sayisi 4-5-6 gibi az tutulmali. Yani olay kasi biraz fazla sasirtmissiniz ;)

Gecmis olsun

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ağırlıklı dips yaparken bende de olmuştu, sebebini araştırdım aşırı yüklemeden dolayı olmuş. Benim 20 gün içinde %100 iyileşmişti.

Tanrı Türk'ü korusun.

Sayfayı Paylaş