TSK: Kuzey Irak havadan vuruldu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Crespo tarafından 16 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin, Hakurk bölgeleri ile derinlikteki Kandil Dağı'nın Irak tarafında kalan kesimlerinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefler, Türk Hava Kuvvetleri savaş uçaklarının 16 Aralık 2007 günü saat 01:00'dan itibaren uyguladığı, geniş kapsamlı bir hava harekatı ile vurulmuştur. Hava harekatına katılan uçaklarımız, saat 04:15 itibarıyla emniyetli bir şekilde üslerine dönmüşlerdir.
    Uçakların operasyon bölgesini terk etmelerini müteakip, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uzun menzilli silahlarla, Irak'ın kuzeyinde belirlenmiş hedeflerin ateş altına alınmasına devam edilmiştir.
    Türk Silahlı Kuvvetlerine verilen yetki çerçevesinde icra edilen operasyonlar, askeri ihtiyacın gereklerine göre kararlılıkla devam edecektir. Baştan beri açıklandığı gibi, operasyonlar tamamen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne yönelik olup; Irak'ın kuzeyinde yaşayan halka ve düşmanca harekette bulunmayan yerel gruplara karşı değildir.
    Genelkurmay Başkanlığınca daha önce duyurulduğu gibi, değerli basın mensuplarının operasyon alanlarına girmemeleri, can güvenlikleri açısından önem arz etmektedir.
    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

kaynak : TSK

ayrıca PKK merkez karargahı vurulmuş , ve kansızların birde liderleri ölmüş , ALLAHın izniyle bu kansızların kökünü kazıyacağız inşallah.

Mestano bunu beğendi.
  2. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    insallh bu baslik sonunda politika iceriyor diye kapanmaz crespo..ama su bi gercekki bence bunun politakayla alakasi yok cünkü bu bir sag sol meselesi degil karsidaki resmen bi terör örgütü..bütün forumda buraya yazan arkadaslardan rica ediyorum lütfen bir an sinirlenip bu hainle icin biseyler yazarken KÜRTLER söyle böyle demeyelim,onlar bizim yillardir kardeslerimiz,dagdaki hainlerin büyük bölümü kürt asilli bile degil.geriye kalan cok az bi kesimi kürtler olusturabilir ama bunlarda ekonomik geliri zayif olan be okumamaktan kaynaklanana cahillikten kolayca kandirlilan kürt kardeslerimizdir,ama bunlarda bir gün dogruyu göreceklerdir.duis gücler zamaninda sag sol catismasi cikardi türkiyeyi bölemedi sonra alevi sünni meselsi cikardi yine ise yaramadi ama en sonunda türk kürt meselesini bularak kendilerince cok basarili bir adim atiilar ve bizde bunu yedik.artik yemeyelim lütfen yillardir bu topraklarin üzerinde hep berraber yasadik savaslarda yan yana carpistik.aklimizi basimiza alip bu ülkeye ihanet etmeyelim.

platoon, wrestler, Excursion ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ben anayasının ilk 3 maddesinden(değiştirilemez 3 madde!) birini açıkladım diye politika yaptım denildi, bunu hayli hayli politika diye kapatırlar.
    Pkk yavaş yavaş dağılıyor, bireysel olarak örgütten ayrılanların sayısı artıyor ancak ben hala örgütünün güney kısmının peşmergeler tarafından bastırılamadığını düşünüyorum. Tarih bunu gösterir nitelikte zaten...

Crespo bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Sivaslı ve Mestano;
    Crespo politika içermeyen gayet net ülke gündeminden bir haberi buraya taşımış..
    ama sizler bu başlık kapatılırmı acaba,politika içeriyor denilir, zamanında şöyle oldu diye ilk mesajı gölgede bırakıyorsunuz..
    müsade edinde politika içermeyen ve kurallara gayet uygun bu başlık normal seyrinde ilerlesin..

saydam ve Crespo bunu beğendi.
  5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Çok şehit verdik çok canlar yandı yıllardır bu sorun bitmedi.Benim için din ırk mesep hiç öneml değil önemli olan VATAN ın bölünmez bütünlüğü ve kendini TÜRK hissedebilendir gerisi teferruat.Sonuç itibarı ile candan daha kıymetli ne var?Gelin görün askerlerimiz insanlarımız bu vatan için için canlarını vermekten çekinmiyor.NE MUTLU TÜRKÜM DİYEN...

6. hayalet_yargic

hayalet_yargic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    cakallara ölüm yasasin türkiye cumhuriyeti yasasin mehmetcik yarasi olan gocunsun

7. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    diez benim mesajimi iyi okumani tavsiye ederim.isin icin ebazi arkadaslar bilmeden türklük kürtlük meselesini sokar diye sonrada konu kapatilir politakaya girer diye uyardim bazi arkadaslari.kimsenin gölgede biraktigi falan yok biraz daha dikkatli okuyalim mesajlari

8. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Operasyon taktiği çok güzel operasyondan 3 gün önce birliklerimiz geri çekiliyor ve örgüte istihbarat gidiyor TSK geri çekiliyor operasyon ilkbaharda yapılacak diye bu sayede örgüt üyeleri ve üst düzey yöneticiler mağaralardaki sığınaklara gitmiyorlar ve malum kamplardayken operasyon yapılıyor.Murat Karayılan uydu telefonu ile Avrupayla görüşürken anlık istihbarat sayesinde yeri saptanıyor ve ve f-16 savaş uçakları ile nokta atışı yapılıyor büyük ihtimalle öldü.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yönetim politika ve tarışma olmadan kapatmaz içiniz rahat olsun..

10. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Diezin son yazisina bir ek olarak, forumdaki her baslikta oldugu gibi bu basliktata küfür YASAK! 2 mesaj sildim.

11. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    -bakın ben yapı olarak ırkçı biriiyim lütfen bu söyleyeceklerimi kimse bireysel olarak üstüne alınmasın-

hangi kardeşlik arkadaslar!!! doğu da dtp bir miting yapıyor bütün halk apo apo diye slogan atıyor hangi kardeşlik! bu vatanı seven herkes Türk tür Atatürk vatanı kurduğu zaman sınırlar içindeki herkesi Türk saymadımı şimdi bu kürt kavramı nerden çıktı önce oturup böyle bir ırk varmı onu sorgulayalım ondan sonra birilerini kardeş ilan edelim.ben Türk üm bu vatana vatandaşlık,dil,din,tarih bağı olan herkes Atarük ün belirlediği sınırlar içinde yaşayan herkes benim kardeşimdir ancak benim başka bir ırktan kardeşim yok olamazda! bakınız araplar sırtımızdan vurmadımı bizi üstelik herseyde vergiden muaflarken bakınız ermeniler zamanında onlara millet-i sadıka deniyordu vs vs
    arkadaslar sevr antlaşmasını bilirsiniz adamlar hala bize onu uygulamaya çalışıyorlar nasıl farkında olmayız.bizim derdimiz Sınırlarımız dışında Kalan Türk kardeşlerimizi sınırlarımıza dahil etmek olmalıyken bakınız bugun ne olduğu nerden geldiği nereye gittiği belli olmayan bir sözde kürt sorunundan bahsediyoruz üstelik sözde kürt coğrafyası denilen toprakların üstüne titreyin ve inceleyin bakalım nelerle karşılaşacaksınız.seksenlerde birine sağcı birine solcu dediler şimdi o devir geçti kürt Türk diye bir şey çıkardılar.

arkadaslar bakın daha şimdi gazetede okudum terörist başı barzani dünyaya yardım çağrısında bulunmus İNSANİ YARDIM!!!! ya hani orası insansız bölgeydi!!

Allah aşkına arkdaslar ne olur tarihimiz artık tvden öğrenmeyin yalvarıyorum açın dünya kadar kitap var okuyun

ARKADAŞLAR UYANALIM ARTIK ŞU GAFLET UYKUSUNDA YA Bİ TÜRK ÜZ BİZ ÇAĞ AÇIP ÇAĞ KAPATTIK YAPILMAZ DENDİ BİZ YAPTIK GİDİLMEZ YERLERE GİTTİK YA HİÇ BİR ŞEY OLMAZSA BİZİM DİLİMİZİN 16000 YILLIK GEÇMİŞİ VAR TARİH BİLE TÜRK DEN BAŞLIYOR BİZİM BAŞKA VATANIMIZ YOK VE BİZİM BİZDEN BAŞKA KARDEŞİMİZDE DOSTUMUZDA YOK!!!

12. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

son cümlene ek olarak şu söylenebilir

HİÇBİRİ YOKKEN BİZ VARDIK

bide çinliler:D

13. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bütün halk değil oradakiler hatta doğudaki azınlıklar diyebilirim sana apo sloganı atanları.Doğudaki halk kesinlikle bu örgütü desteklemiyor destekleyen küçük bir bölüm var onlarda korkudan destekliyor devlet otoritesini tamamen koyduğu zaman merak etme kimse desteklemeyecek , pkk en güçlü zamanındayken dep milletvekilleriyle seçime girdi ve apo hepiniz dep e oy vereceksiniz dedi fakat umduğundan çok daha az oy alabildi , apo talimat verdi dep e oy vermeyenleri tavuklarına kadar öldürün diye ve binlerce kürt kardeşimiz kurşuna dizildi.Doğuda bütün halkın bunları desteklediği felan yok oradaki problem ohal in kalkmasıyla oluşan otorite boşluğunu pkk nın doldurması , devlet ohalden sonra çok boşladı bölgeyi düzeldi diye ve sonunda örgüt bu boşluktan yararlanarak bugünkü gücüne ulaştı umarız ki bu hata tekrarlanmaz.

14. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    şehzadecilik yapı olarak ırkçı olmana lafım yok. ama ırkçılığın da insanlığa bir faydası yok. işe biraz da bu yönden bakmak lazım derim. aç bak tarih kitaplarını ırkçılığın yer yüzünü nasıl kana buladığını gör. çok uzaklara gitmeye gerek de yok. 1940 lı yıllardaki almanyaya ve ırkçılığın lideri adolf hitlere dön bir bak derim. hem almanyanın başına neler getirdi hem de 50 milyon insanın kanının akmasına neden oldu. osmanlı da da enver ve talat paşalar bir imparatorluğun çökmesine ırkçı tutumları nedeniyle hız verdiler. enver paşa turancılığı yüzünden 90 bin şehit verdi. dile kolay 90 bin şehit....ve bu ülkede yapılan en büyük hata hep geçmişe bakılıyor. ve geçmiş ile yaşanılıyor. tabiki bir milletin geçmişi çok önemlidir ama geleceği daha da önemlidir. geçmişte büyük imparatorluklar kurulmuş olunabilir. 3 kıtaya hükmedilmiş de olunabilir ama bugün gidip batı da türkiye denildiğinde çoğu insan haritada yerini bile bilmiyor. bugün çağdaş ve medeni bir ülke olamadık. kendi sanayimizi geliştiremedik. dünyada markalaşmış ürünler üretemedik. almanyaya bakın, mercedes. bmw, audi, porche, opel vs. dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin bu arabalardan muhakkak görürsünüz. peki bizim dünyanın başka biryerine gidince görebileceğimiz ne gibi ürünümüz. var. kısacası bu işler laf ile geçmişe çakılıp kalmak ile olmuyor. çalışmak, dürüstçe çalışmak, üretmek ile oluyor.

şuanki türkiye'ye de ırkçılığın özellikle türkün türkten başka dostu yoktur düsturu pek fazlaca birşey vermez. misakı milli sınırları dahilinde bulunan insanların tümü tek bir ırka mensup bireyler değil ve dünya üzerinde de öyle devletler belki de ben bilmiyorum ama yok...birçok devlet bünyesinde birden fazla ırk mensubu barındırmakta. bu o ülkenin zenginliğidir. burda maksadım polemik yaratmak değil. görüşlerini de saygılıyım. ben türk asıllı değilim. yıllarca kendimi türk olarak gördüm ama belli bir kültüre ve görüşe ulaştığımda türk olmadığımı anladım. buda kötü birşey.

ve doğuda ki insanların hepsini aynı kefeye koyup haklarında kesin bir hükme varman da bence doğru değil. eğer askerliğini yapmışsan ve de doğuya gitmişsen ,ki askerlik de olmasa insanlarımızın çoğunun oraları görme gibi bir ihtimallari de yok zaten, herkesin aynı olmadığını görürsün. bu ülkeye bağlı olanı da var ve çoğu öyledir emin ol, olmasalardı ve pkk nın peşine takılsalardı ülke çoktan bölünürdü, ülkenin altını oymak ve zarar vermek isteyeni de...kurunun yanında yaş yanmaz, yanmamalı....

Despo ve saydam bunu beğendi.
  15. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ya bide bu örgüt , sordukları zaman , vatanımız için savaşıyoruz , şehit veriyoruz gibi komik demeçler veriyorlar , sormak lazım ,hangi vatan diye , biz 1000 yılı açkındır burda yaşıyoruz , siz hangi vatandan bahsediyorsunuz , bizim elimizden burayı , fransa , italya , ingiltere , ermenistan , yunanistan , alayı bir olup da alamadı , siz dağdan gelip de mi alcaksınız ,,,

hadi ordan...Amerikanın oyunlarına gelen cahil insanlar topluluğu

16. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ırkçımıyım evet ırkçıyım sonuna kadarda sebepleriyle savunurum ancak benim ırkçılığım sınırları"Atatürk Milliyetçiliği" dir.evet ırkçılık dozu kaçırılınca dünyadaki en tehlikeli silahtır ırkçılık konusundaki fikirlerine tamamem katılıyorum.benim burda demek istediğim aslında neden illa bir kürt sorunu kafamızın içine yerleştirilmeye çalışılıyor ya benim cebimde taşıdığım kimlikle onların taşıdıkları kimlik arasında bir fark varmı? tamam her devlette farklı milletler yaşıyor peki sana soruyorum ingilterede 5 tane azınlık varken AB,amerika hatta tüm dünya neden bu ülkedeki insanların haklarıyla uğrasmazken tüm dünya ağız birliği etmiş gibi neden kürt hakları diyor?bak ben erzincanlı yım yani doğuluyum ben soyumu araştırdım benim soyum Kerkük ten geliyor hani şimdi bas bas bağırıyolarya Kerkük kürt şehridir diye ya kardeşim benim soyum ordan göç etmiş ama çok garip ki BEN TÜRKMEN İM.

şimdi ben aslında konuyu çok uzatmak ve dağıtmak istemiyorum ancak son söyliyceklerim şunlar;

ben söylediklerimde kesinlikle doğu halkının tamamını kasdetmiyorum orasıda bu cennet vatanın bir parçası ve ordaki insanlarda bu cennetin cennet insanları benim söylediklerim tamamen HAİNLER için geçerlidir dediğim gibi bende doğuluyum

şimdi bak kaçak elektirik kaçak su kaçak petrol kaçak hayvancılık uyuşturucu esrar vsvsvs bilumum her türlü kaçakçılığı yapıyorlar, kendi kızlarına kendi kardeşlerine tecevüz ediyorlar sonra töre diye birşey çıkarıyorlar ortaya eve 200 euro maaş bağlancak diye bu hainler çocuklarını dağa gönderiyorlar o dağa çıkanlar dağdan aşağıda namuslu vatandaşlarımıza musallat oluyorlar şimdi tüm bunları ben yazarken siz okuduğunuzda devlet oraya yatırım yapmadı sorusu aklınaza gelecek diye düşünüyorum 35000 şehidimizin hepsi askerimizmi hayır öğretmenler doktorlar mühendisler işçiler vsvsvsvs

biz orta asyadaki Türklerle bir millet iki devlet anlayışını gerçekleştirmeye çalışırken meclisteki terörist bizim devletimizin içinde bir millet asla asla asla diye bağırıyor kabul edilebilir bişeymi bu.Evet. Sırrı Sakık doğru söylüyor. O, kendi doğrusunu, inandığını, inancını haykırıyor. Hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden. Peki siz… Sırrı Sakık gibi düşünmeyenler… Siz ne zaman ve nerde haykıracaksınız? Umarım, inancınızı haykırmak istediğiniz zaman çok geç kalmış olmazsınız…

Susmak alışmaktır. Mahatma Gandi der ki

“…Alışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür. Değerlerinize dikkat edin karekterinize dönüşür. Karakterinize dikkat edin kaderinize dönüşür.”

17. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    bu hainler beşikteki bebeğe kurşun sıktılar bunlara en güzel cevabı Ozan Arif bir şiirinde veriyor "VATANMI İSTEDİNİZ LAN BEŞİKTEKİ BEBEKTEN!"

18. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Sehzadecilik sana katılıyorum devletin bir duruşu olması gerektiği kadar da halkında da bir duruşu olması lazım.Halkın kendini yetiştirip dünyaya tepeden kuşbakışı bakıp özellikle Türkiyenin yeni dünya düzenindeki yerini oynadığı rolü gelişmiş devletlerin oynunda nerde kesiştiğini iyi görebilmesi lazım.Zira çok sert çıkışlar yapıpta illede Türkcülük deyip bu hassas zeminde fikir yol ayrımları da çıkartmak kaş yapayım derken göz çıkartmaktır.

''Hepimiz kardeşiz'' bu lafı tv.de açık oturumlarda son 5 yılda çok söyler olduk neden?Sizler evde kardeşlerinize kardeş olduğunuzu hatırlatıyormusunuz?Tabiki hayır.Peki bu sözün altında yatan zaten bir ayırım değilmidir sizce?Bence dilin dinin mezhebin hatta etnik kökenin de bir anlamı yok.Önemli olan Türk gibi hissedebilmek bu vatana sahip çıkmak.Benimde doğulu çok arkadaşım var .Arkadaşlarımı da çok severim ama zaman öyle bir zamana geldiki doğulularla arkadaşlık yaparken ilk önce düşüncesini iyice anladıktan sonra arkadaşım olurmu diye düşünüyorum.Bu ayrımcılığı bizmi yaptık kessinlikle hayır.35.000 şehit ne demek bu kadar şehit savaşta verilmiyor arkadaşlar.Ve benim daha da üzüldüğüm tv. lerde aydın dediğimiz gaflete düşmüş insanlarımızın demokrasi adına konuşup o kadar şehitimizin kemiklerini sızlatması.Konuyu uzatmaya gerek yok söz söylemeye bile gerek yok benim şahsım adına duruşum herzaman bellidir VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ ve uğruna ne gerekiyorsa seve seve yapmaktır.

sehzadecelik bunu beğendi.
  19. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    aslında bu konu çok ayrıntılı. enine boyuna saatlerce tartışılıp konuşulabilinir. benim üzerinde durmak istediğim ve beni endişelendiren yönü, insanların artık belli bir ayırımın eşiğine gelmiş olmaları. yıllarca doğudan şehit haberleri geldi, yıllarca binlerce şehit haberi duyduk, gözyaşları gördük, yüreğimiz acıdı ama hiçbir zaman türk ve kürt komşular birbirilerine şüphe ile bakmadılar. son zamanlarda böyle bir şüphecilik yayılıyor, bilinçli yada bilinçsiz, belki de bana öyle geliyor.

millet olarak ne zaman neye nasıl tepki vereceğimizi maalesef bilemiyoruz. hani yıllarca sessiz kalmak ne kadar yanlış idiyse birden bire sokaklara dökülüp birilerinin provakasyonu ile sonu belli olmayacak maceralara da atılıabilecek olmak o kadar yanlış olur kanısındayım. klasik bir düşünce vardır; bu bir gemi ve gemi su aldığında içinde ki herkes boğulabilir. önemli olan su alan kısmı yada deliği bulup el birliği ile tıkayabilmek.

bu örgüt bu safhalara gelmeyebilirdi. bakın yıllarca abdullah öcalan suriyede yaşadı ve örgütü oradan yönetti. türkiye ne yaptı sadece seyretti. sonunda suriye tehdit edildi ve öcalan abd nin yardımı ve isteği ile türkiyeye teslim edildi. şimdi de kuzey ıraktaki örgüt kampları bombalanıyor. peki şimdiye kadar bu neden yapılmadı. neden kara harekatları ile kısa süreli girilip çıkıldı. neden türkiye ırak sınırını çizen dağların hemen güneyine ki oralar düzlük alanlardır gidilip bir hat çizilip arkadaş buralar bu olaylar bitene kadar benim kontrolüm altındadır, ben sınır güvenliğimi sağlayana kadar buraların hakimiyim denmedi. o dağların güneyinde sınır güvenliği sağlansaydı pkk nın sınırdan sızmaları büyük bir oranda durdurulurdu. ve son zamanlarda yaşanan kanlı baskınlarda emin olun yaşanmazdı. tüm bunlar bir ülkenin uluslar arası gücüyle ve sağlam politikalarıyla ve politikacıları ile mümkün. günü kurtarmak adına iş yapılmaz. orada bir tampon bölge oluşturulmadıkça, yapılan her operasyon nafiledir. gidersiniz bombalarsınız gelirsiniz. emin olun o kampların çoğu boşaltılmıştır. adamlar türkiyenin havadan vede karadan kamplarını vuracağını az çok tezkereden sonra tahmin ediyorlardı. ha bu harekatın şöyle bir avantajı olmuştur. kışın asker operasyonları çoğunlukla durdurur pkk da kamp yerlerine çekilir baharı beklerdi. şimdi ya yeni kamp yerleri oluşturacak ya da k.ırakta şehirlere inip yazı bekleyecek. bu da örgütün belli bir oranda pasifize olmasına yardım edecek. kaçmak isteyenler kaçacak, psikolojik bir çöküntü olacak....

20. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28

Aynen katılıyorum sana ve doğru sözün üstüne söz söylenmez.

Sayfayı Paylaş