Tricepsin Alt Noktasını Doldurmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FiziCisT tarafından 14 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Arkdaşlar bu sporu 2 yıldır yapıyorum ; kollarım 30 dan 41.5 a yükselde . Artık detaylar canınızı sıkmaya başlıyor . Tricepsin dirsekle birleşen alt kısmını tam olarak hangi hareketlerle geliştirebilirim ? Bicepsin tarihcesini yazan forum , triceps konusunda çok ilgisiz ve de bilgi konusunda triceps hakkında çok zayıf . Artık tecrübelerimizden istifade ederek bu sorunu çözebileceğimizi düşünüyorum . Triceps konusunda denediğim programlar konusunda şöyle söyleyeyim : skull crasherin her türlü versiyonunu denedim reverse olsun düz olsun boyun arkasından olsun her türlü pressi dar açıyla yaptım . Şınavları program sonrası pump için kullandım . Düz programdan kaçındım . Genelde süpersetli , trisetli programlar yaptım. Ve neredeyse her triceps antrenmanım sonrası o tatlı acıyı kollarımda hissettim . Tricepsin at nalı kısımları zaten tatmin edici . Sorun alt noktayı göz zevkimden ötürü daha kalın hale getirme isteği . Ha bir dipnot geçeyim . Programlarımda en az yer alan triceps hareketlerinden biri de kickback olmuştur . Benden bu kadar . Cevaplarınızı bekliyorum.

2. sercan48720057

sercan48720057 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Kısa ve oz cevap vericep triceps in yan tarafini cikartmak istiyorsun sanirim yapacagin haraket cable push down drop set ve rest-pause ile destekleyebilirsin ama duz yapmak da ise iyi yarar

3. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Kadeşim dış triceps değil , forearmsın tricepsle birleştiği , dirseğin eklem noktasından başlayan o bölgeyi kastedyorum . Bi aralar programına presleri ekle demişlerdi yine de gözle görülür bir etkisini göremedim

4. sercan48720057

sercan48720057 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Dedigim gibi cable push down ekle kick back daha profesyonwl bir haraketdir dogru yapabiliyorsan deneyebilirirsin ve tekrar set sayini degistir

5. sercan48720057

sercan48720057 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Haa kardesim birde triceps haraketlerin de harakete basladiginda 2 saniyede kaldiriyorsun ya ordaki ilk 1 saniyedeki kaldirman cikartir o cizgiyi sonuna drop setle veya ayni agirlikla 10 sn. dinlenip ardindan yarim yarim yaparsin ozaman calisir zaten tricepsin o ucu

FiziCisT bunu beğendi.
  6. MF.JS

MF.JS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim istediğin kısmın dolumu için, klasik dips'in bu etkiyi verdiğini ben bizzat deneyerek gördüm.4*12 nizamı yedirerek (slow motion) tutunduğunda kollar dışa açık olmayacak şekilde,biraz gövdeye yakın yaparsan etkisini göreceğini düşünüyorum.Birde aşağıya tam iniş tabi omuzu sakatlamadan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir

Sayfayı Paylaş