Triceps Sakatlığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve cadocx tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    Geçenlerde triceps antremanımda close grip bench hatrı sayılır bir ağırlıkta 4.tekrarı çıkardıktan sonra sol kol long head de acayip bir acı saplandı hemen triceps çalışmayı bırakıp biceps ile devam ettim ertesi gün ise kolumu düz bir biçimde tutamıyodum ve daha kötüsü long head kopmuş gibiydi dirsekten yumuşadı baya biraz da kızarıklık vardı önemsemedim geçer diye fakat 1-2 gün sonra durum daha da vahim bir hal almaya başladı önce kızardı sonra morarmaya başladı bende hemen doktorun yolunu tuttum anlattım derdimi böyle böyle doktorun cevabı zorlamışsın kasa zarar vermişsin dedi tendon ile alakası yok dedi bir bakmayla,3 hafta boyunca asılı kalcak boynumdan kolum
    buna benzer bir sakatlığı yaşamış olan veya önerisi olan varmı moralim gerçekten bozuldu şimdilik haftada 3-4 kere bacak-biceps çalıştırmayı düşünüyorum

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    geçmiş olsun açma germeyi kısa tutmak yada hiç yapmamak bu şekilde zedelenmelere yol açıyor . antreman yapmadan bitirirken ve şu an da sakat olduğun için açma germe yaparak kas liflerini biraz rahatlatabilirsin diye düşünüyorum

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun. Her göğüs idmani öncesinde yüksek miktarlarda şınav çekerim,

25-30 taneden fazla.

Bence açma germe yerine şınav çekmek daha mantıklı. hem göğüs bölgesini ısıtıp hazırlıyor hemde triceps ve arka kolu maksimum oranda harekete hazırlıyor.

Trapez~ bunu beğendi.
  4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    evet yararı olur bencede önerini bende uygulıycam coyote ;)thums:

5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun yorumlarınız için fakat ısınmayı genelde iyi yaparım bundan kaynaklı bi şey olucağını düşünmüyorum hala dirseğe uzanan kısım mor bir şekilde duruyor internetten yaptığım araştırmaya göre buz tedavisi uyguluyorum günde 3-4 kere ve tendon kopuklarına baktım örn
    http://velocity.t-nation.com/forum_images/c/9/c9706-Lon_triceps_tear2.jpg
    bu adam tümden yırtmış sanırım benimki o kadar ciddi değil

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    off ki ne off hala geçmedi durum daha kötüye gidiyor sanırım tek çare ameliyat pazartesi uzman bir doktora gözükücem

7. arnold sivastanegezer

arnold sivastanegezer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    en son durum ne 9 sene sonra?

Sayfayı Paylaş