Triceps Pushdown V Bar & Düz Bar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Hurbie33 tarafından 22 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, Triceps Pushdown'un bildiğiniz gibi V barla veya Düz barla yapılan 2 şekli var.Bizim salonda sürekli V olan takılı, düzünü çalışanı henüz görmedim.Ancak merak ediyorum bu 2 sinin farkı nedir, triceps üzerinde nerelere farklı etkilerde bulunurlar ?

Nick Jones youtube daki videosunda açıklamış aslında ama malesef ingilizcesi çok iyi adamın :D
    Tricep Press Down Technique - Straight Bar - YouTube

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler, Saygılarımla.

2. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim salonda da hep düz olan takılı. Birkaç yerde okumuştum V olanın daha işe yaradığını. Öyle kullanıyorum artık. Bana da daha iyimiş gibi geldi.

3. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bu soruyu cevaplayabilecek varmı acaba ikisinin farkı nedir ?

4. mikaelson

mikaelson Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    V bar düz tutuş lateral head e ağırlık verirken düz barı avuç içi yukarı bakarak yaparsanız long head e ağırlık verir. Fark bu kadar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    BB.comda soyle bir tartisma var
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=166609521

Baska yerlere de baktim. V bar ve straight arasinda cok ciddi bir fark olmadigi soyleniyor. V bar tricepsin yani kolun tam arkasindaki long headi calistirken, straight bar lateral headi de calistiriyor diyor videoda jick jones.

Jick'in birkac videosuna denk gelmistim onceden. Ogretme yeteneginin iyi oldugunu soyleyemem. Konuya yuzeysel yaklasiyor.

Gecen bu konuyu bir arkadasla konusuyorduk. Emg sonuclarini karsilastirmis. Kas calismasinin en cok V barda oldugu sonucuna varmis. Hem tutus seklinin avantaj yaratmasi hemde kollarin hammer pozisyonunda durmasi daha cok guc sarfedilmesini sagliyor.

Sanirim arasindaki fark bu.

BB.comda ben 3unu de yapiyorum diyenler var. Straight vbar rope. Bence bu kadarina da gerek yok.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Peki arada fark var ama sonuç olarak hareket aynı. Şöyle yapsak nasıl olur diyelim 4 set gireceğiz bu harekete 2 set düz bar 2 set v bar yapsak?

Sayfayı Paylaş