Triceps Lying Extensions ( 40 kg. 8 reps. )

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve AnkTıp92 tarafından 11 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Aynı zamanda cardio çalışmaları yapıyorum zaten. Ama istediğim öyle keskin define bi vücut değil. Yağ oranını %10'a düşürdükten sonra 12-13'lerde bulk kalmak istiyorum.

2. jekvek

jekvek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bence hareket yanlıs dirsekler kapalı avuc içide dar olmalı herşeyden önce nizami tekar vede beslenme

3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Ağır kg kullandığım için tutuşu geniş yaptım biraz. Setlerde 30 kg ile aynen dediğin gibi dar tutuş dirsekler kapalı çalışıyorum. Dikkatin için teşekkür ederim.

4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Beslenme konusunu geçelim video bölümü burası :)

Bu hareket isteğe göre değişebiliyor nasıl bir biceps curl hareketinde acık ve kapalı tutuş vardır bu harekette o şekilde yapılabilir yankış bir şey söz konusu değil vede ağır yapıyor 40kg az buz değil.

ben 10kg var 10kg de ağırlık 20kg yapıyorum :D

Coyote ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ağir yapmak çok iyi bir kas gelişimi oluşturacağı gibi bir düşünce yanlış

Bu çalışmada fena değil ama 2.5 sağdan 2.5 soldan atsa çok daha mükemmel tekrarlar çıkarır.

arkadaşımıza başarılar.

ErcinTT ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    hareket %100 nizami olmasa da bu harekette bu ağırlığı ben taktir ettim şahsen, tabi coyote'nin dediği gibi yaparsan daha iyi bir gelişim yaşanabilir, kol çapı ile bir iki kelime de ben etmek isterim, arkadaşın triceps'inin ''long head'' diye tabir edilen kısımda net bir eksiklik gördüm bu sebeple söylediği çap pek inandırıcı gelmemiş olabilir, fakat kolu ölçü alma pozisyonuna sokunca kol olduğundan daha geniş gözükecektir, long head kısmının üzerinde durmak lazım aksi taktirde kol hacimli gözükmüyor...

AnkTıp92 bunu beğendi.
  7. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Güzel yorum için teşekkür ederim.

Long head denen kısım iç kısım oluyo galiba doğru mu ?

8. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Kick denilen olay kitlemek.

Hummer curl nizami yapılmıyor. Kolunu sallama, dirsek sabit kalsın, sadece ağırlık kalkmalı ve omzuna kadar da değil.

Kollar 39 cm gibi gelmedi bana.

Long head, uzun baş.

9. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    afra tafra afra tafra yapmis olmus iste yok su olmamis yok bu olmamis

AnkTıp92 bunu beğendi.
  10. darkguest

darkguest Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    bide bunlar bi yana nacizane set bittikten sora barı o şekilde kaldırmak yerine kafanı hafif kaldırıp barı benchin üstüne koymak çok daha kolay ve sağlıklı olacaktır sanırım :) kolay gelsin

11. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    dogukaan ın dediği gibi kick ten kasıt zirvede dirsekleri kitlemek hem eklemlerine zarar hemde tricepsine vurmaz o şekilde.

şu aşamada o kilo eklemlerine biner daha hafif kilolarda zirveleme yapmadan kaldırırsan ritimli bir şekilde ne hızlı ne yavaş tricepsinin çalıştığını gerçekten hissedersin iyi çalışmalar.

12. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    kol 39 benimde kafamı çok karıştırdı.Nefeste yanlışın var.İtmeye başladığın an nefesi vermeye başlaman lazım.Sen kolun 180 derece olduğu an nefes veriyosun.Ve 180 derece olurken kolları o noktada patlatma.Yavaş yavaş yap.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  13. saydam_sevgili

saydam_sevgili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    lying extension'ı geçtim de hammer curl'u yaparken çok sallanıyorsun,hareket hiç nizami değil.Dirsekler sabit olmalı,kolundan yan vücudun gorulmeyecek yani bitişik duracak bilmem anlatabildimmi.Ayrıca sadece forearms hareket etmesi lazım yani dirsekten aşağıdaki kısım.Bu şekilde yaparsan emin ol daha iyi bir gelişim kaydedeceksin.Dış biceps için en önemli harekettir hammercurl.Başarılar..

DeaqLe ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  14. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Biceps çalışırken vücudundan güç aldığın belli oluyor. Ağır kiloyla çalışmak güzel ama kiloyu azaltıp hareketi yavaş ve nizami şekilde yapsan daha faydalı olaz mı? Hangisi daha yararlı bilmiyorum ama yedirerek yapmak daha iyi gibi geliyo ben öyle çalışıyorum.

Son düzenleme: 8 Mayıs 2011
  15. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    hammer curl hareketin baya bi yanlış temel olan dirsekleri kapalı tutucaksın yasla dirseklerini belinin hizzasında yapışık olsun ve tam omuza kadar kaldırma bak daha çok verim alıcaksın ve dış biceps nasıl çalıştırdıgını aynadan iyi izlee :))

16. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Alt kısımda biraz daha uzatmanızı tavsiye ederim. Ayrıca açıdan ötürü ne kadar omzunuza vurduruyorsunuz bu belli olmuyor. Bazı kısımlarda sanki kollar açılarak omuza yük bindirildi. Bir 5 kg daha düşürmenizi öneririm. Gerçi böyle söylüyorum ama bende saçma sapan ağırlıklar deneyip nizamiyeti kaçırdığım oluyor. Herşey denenmeli bence.

Bir önerimde hareketin sonu ile ilgili olacak. Hareketi bitirdikten sonra karnınıza doğru barı aldıktan sonra aynı tutuşla dirsekler mümkün olduğu kadar vücuda bitişik şekilde dar tutuş bench pressle devam etmenizi şiddetle tavsiye ederim.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  17. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Ben beğendim açıkçası ölçülerin doğru olduğuna inanıyorum kameranın çekiş açısına göre kollar küçük gözükebilir bu normaldir başarılar gayet güzel ilerleme kaydetmişsin devam et.Hareketleri çok da nizami yapmaya gerek yok o kadar kasma kendini.Tabiki nizami yap ama çok da öyle yok kolun geniş yok dar o kadr kasma.Bir tavsiyem de hummer curl harekitini değiştir.Edindiğim tecrübeye göre ben o harekete monster curl diyorum biceps'in şeklini bir acayip yapıyor ve bulk gösteriyor ama biceps küçük gözüküyor bence yapılmaması gereken hareketlerden bende uzun zaman bu hareketi yapıyordum ondan söylüyorum kola ölçü verebilir ama kolun uzunluğu bicepsin uzunluğunu kısaltan bir hareket tahminimce biceps'e kavis veren bir hareket.Bu yüzden de biceps'ler uzunlamasına değil de kavisli bir şekilde gözüküyor bu da bicepsi kalın ama kısa gösteriyor.

AnkTıp92 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş