Triceps Kaslarını Nasıl Uzatabilirim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve srknwrx tarafından 15 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. srknwrx

srknwrx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle herkese selamlar.Açtığım konu ile ilgili daha önce başka birisi tarafından açılmışmı diye araştırma yaptım sadece birisi bacak kaslarından bahsetmiş bu yüzden açma gereği duydum.1 senedir vücut geliştirme ile çok yakından uğraşıyorum ve 1 senede çok iyi sonuç elde ettiğime inanıyorum fakat tek sıkıntım triceps kaslarımın çok kısa olması hatta yok gibiler antramanlarımın ve beslenmemin çok düzenli olmasına rağmen tricepsler genetik olarak kısa bu kasları nasıl uzatabilirim fikri olan var mı ?

Spora başladıktan 5 ay sonra :

Spora başladıktan 7 ay sonra:

Spora başladıktan 10 ay sonra:

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    trıceps yokkı kısa olsun kısa demek ıcın oncelıkle bır kutlenın olması gerek ortada kı bızde dıs bası kısa sunu yap yada ıc kısmı eksık bunu yap dıyelım

once trıcepsın nasıl calısılcagını ogren forumda 6 ay ugras sonr aynı baslıktan devam ederız hala eksıkse

AngryHun bunu beğendi.
  3. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Bu vücudu yapan tricepsinde nasıl çalışacağını biliyordur Danny

4. srknwrx

srknwrx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Ankara
    Triceps kasım var nasıl yok ? Resimlerde acemi olmadığım ortada sadece tricepsleri uzatmanın başka bir püf noktası var mı diye merak ediyorum en kısa zamanda triceps kaslarımı çeker koyarım.Trşcepsleri nasıl çalıştıracağımıda biliyorum hatta çalışıyorumda mümkün olduğunca biceps ve triceps antramanlarımı ayrı tutuyorum yormuyorum ama genetik olduğu için kısalar 1. ve 2. resimde belli oluyor.

5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    :D Danny nin biraz ters zamanına gelmiş sanırım... Bana da zamanında böyle çok yağdırmıştı, ama sağolsun ne dediyse çıktı yani, onun sayesinde çok şey öğrendim ;)

Vücut başarılı, bicepsi ve tricepsi gösterecek duruşları biliyor adam fotosunuda ona göre çekip koymuş... Kısacası boş değil kesinlikle...

Amma velakin, kolunu bende çok garip buldum; pazuya bakıyorum tepelenmiş, ama o tepelenme miktarına göre hacimsiz duruyor (yani o tepelenmeye göre daha hacimli olmalıydı diyorum), arkakol yine senin tarifini anlatır gibi sanki kemiğin ortasından başlar gibi hacimsiz...
    Çok ilginç bir kol...

Sanki bana biraz şunu anımsattı; galiba zorlamayan hakim olunan ağırlıklarla bol tekrar yapılmış, patlama hiç denenmemiş gibi bir hali var kol kaslarının. Kırmızı liflere yönelik çalışılmış ile overtraining arası duran bir kol gibi geldi bana...

Biceps-triceps programını yazsanya buraya birde ona bakalım ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  6. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    triceps proğramın nedir haftada kac kez tricepse gögüse ggiriyosun bunları yazarmısn cevap alman için

7. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Bu forumda herkes bi yerini uzatma peşinde.kimisi kanatlarını kimisi tricepsleri kimisi bicepsini kimisi de boyunu uzatmak istiyor.fakat bir kası uzatmak ; kaslar kemiklere tendonla bağlı olduğundan imkansızdır.Sizin sorununz bence hacim.üstüne düşmeniz lazım.

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yazılan bir cümle dikkatimi çekti.gelişsin diye pazu ve arka kol idmanlarını bile ayırmışsın.tam tersine aynı gün girsen zıt kas gruplarının avantajını kullanıp daha iyi bir gerilim ile ölçü alımına destek olabilirsin.ayrıca beslenmen ve dinlenmen yeterli seviyede ise kendi kas grupları içinde yapacağın ufak super setlemeler ile plato aşılabilir.
    resimlerde ise kısa bir tricepsi bırak hiç triceps yok gibi duruyor.uzatmak yanlış bir terim olur.kasın alt uçlarını nasıl daha etki altında bırakabilirim desen daha farklı cevaplar gelirdi.

AngryHun, srknwrx ve Danny Boy bunu beğendi.
  9. srknwrx

srknwrx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Ankara
    Resimleri az önce kendim amatörce çektim bugün antraman yapmadım yani resimler soğukken çekindiğim resimler buna göre dikkate almamızda fayda var:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:54 ----------

Son 3 ayki antraman programım:

Pazartesi:
    Arka bacak
    Triceps:Alına french triceps(Ağırlıklı) 3x8
    Miğde

Salı:
    Göğüs en son hareketim dips
    Biceps:Scott biceps ağırlıklı(30kg-25-20) 3x6-8-10

Çarşamba:
    Omuz
    Ön bacak

Perşembe:
    Kanat-Sırt
    Triceps:French triceps alna(ağırlıklı)+french triceps ayakta 3x8

Cuma:
    Triceps:French triceps alna,Lat triceps,Dambıl triceps
    Biceps:Altarnatif curl+kablo curl+hummer curl pompa

Son düzenleme: 15 Aralık 2011
  10. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.251
    Ödül Puanları:
    103
    R10 yazar birazdan

AngryHun ve ZeusS_ bunu beğendi.
  11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    Terzi kendi söküğünü dikemez usulü...
    Yavuzda yemin ediyorum bizim terzimiz oldu haaa :D
    Ne zaman programda bir problem bulsak bu adama gidiyoz :D

Ama cidden benim şimdiye kadar sorduğum problemlerde ne öneri verdiyse çözüm oldu yani ;)

12. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    pazartesi persembe trcieps cuma gunu ersi gun yine triceps tabı tricepsin buyumez .ısmarlama bir proğram
    2.si 2 tane french triceps yapıyosun ayaktakı french triceps yerine temel hareket olan bench dips yap yada veya en etkili olan tricepsde patlama etkisi yaratacak olan Close-Grip Bench Press yapmanı tavsiye ederim ayrıca tricepsi haftada 2 kere gir büyük kasların minumum dinlenme sürsei 72 kücük kaslarında 48 saattir

srknwrx bunu beğendi.
  13. srknwrx

srknwrx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Ankara
    Ben bi yerimi uzatma peşinde değilim uzatabilirmiyimin peşindeyim tricepslerimin uç kısımlarıyla problemim var resimlere bakarsanız anlarsınız bu sporu ciddi anlamda yapıyorum yapmak istiyorum bu yüzdende bu soruyu soruyorum diğer arkadaşlarla karıştırmayalım lütfen...
    Spora 06/12/2010 tarihinde başladım ilk ayı saymazsak ikinci aydan bu yana sıkı bi diyet ve antramana girdim sürekli araştırdım ilk zamanlar bölgesel çalışıyordum o zamanlarda biceps-triceps aynı gün giriyordum 7.ayımdan sonra daha detaylı olarak tricepslere yönelmeye çalıştım işe yaradı fakat çok kısalar sizinde dediğiniz gibi alt uçlarını nasıl daha etki altında bırakabilirimin cevabını arıyorum salonda hocalarımız derdimi anlamıyor senin kadar hızlı gelişen kimse yok daha ne istiyorsun diyerek beni soğutuyorlar.
    Haftada 1 gün triceps girmeyide denedim fakat gelişme sarf edemedim son 3 ayda gelişmeler son eklediğim resimlerde belli üstteki resimlerde neredeyse hiç yok ama önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım pazartesinden itibaren programımı tekrar düzenleyim close-grip benchi ekleyeceğim teşekkürler.

14. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.061
    Ödül Puanları:
    103
    Programın oldukça ilginç ve etkisiz bir program gibi duruyor.Daha doğrusu karışık bir triceps programı.Bu kadar kurcalamanın bir anlamı yok. Haftada 2 gün triceps calısması yapmayı deneyiniz. Alna Triceps hareketinde genellikle yanlış ağırlık tercihlerinden dolayı hareket nizami yapılamamakta hareketin etkisi dış taraflara kaymaktadır bu nedenle alna triceps 1. tercih olmamalıdır en azından bu işte yeni olanlar için.

1.gün
    4x8 Dar Tutuş Benç (Tricepsin temel hacim hareketlerinden biridir.)
    4x8 Ayakta Tek El Triceps

2.gün bu hareketlere bitirici olarak Halatla Aşağı İtiş(Rope Push Down) 3x10. ekleyerek güzel bir kombinasyon yakalayabilirsin.

srknwrx bunu beğendi.
  15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    alt uçlarını etki altında bırakan hareketlerin başında kickback sayılabilir.ayrıca hareketlerin bitişi esnasında kasa yeterli gerilimi vererek 2 saniyeye yakın bir süre kasman yine alt uçlarında baskı oluşturacaktır.

AngryHun bunu beğendi.
  16. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Haftada 2 defa triceps girmek yeterli diye düşünüyorum. Örneğin benim programımda ilk triceps günü Close Grip EZ Bar Press yapıyorsam diğer gün Bench Dips yapıyorum. Her günde 3 hareket giriyorum tricepse.

Fakat her iki günde de Close Grip Rope Push Down yapıyorum 3*(3*8) drop set olarak. Gelişimden memnunun diyebilirim fakat yanlış olduğunu düşünen varsa önerilere de açığım.

* Başlığı açan kişinin Rope Push Down yada Kickback hareketine ihtiyacı var gibi görünüyor.

17. srknwrx

srknwrx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Ankara
    Kickback hareketinin tricepslere çok iyi etki ettiğini duymuştum haftada bi gün hareketleri değiştirip kickback yapıyorum fakat tendonlarım kısa olduğundan kollarımı 180 derece açamıyorum :)

18. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    kick back yaparken kollarını 180 derece açabilecek bir ağırlıkta yapmayı dene bence.

19. srknwrx

srknwrx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Ankara
    Kollarım 180 derece istesemde açılmıyor genetik olarak iki kolumunda tendonları kısa zaten triceps problemimde kollarımı tam açamamamdan kaynaklanıyor.

Sayfayı Paylaş