Triceps Farklı Bölgeler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve anemik tarafından 2 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler herkese.

Siteden öğrendiğim kadarıyla Biceps - Göğüs ve Omuz antrenmanlarımı hazırladım.Fakat triceps için net bir bilgiye ulaşamadım.
    Dips hareketi triceps için olmazsa olmaz deniliyor.Ama öteki hareketlerinde bölgeleri ayırt edemedim program hazırlamak için.

-Dips ( sehpa yada ayakta hangisi etkili bilmiyorum ama ben sehpahada yapıyorum.)
    -Lying Triceps Extension
    -Push Down ( Bar ile yada Halat ile .Bunlar arasında fark yok sanırım ? )
    -Dumbell Kickbacks

Bu program yeterli olur mu ? Yoksa fazlamı olur ? 3. ayıma gireceğim BB de.

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

2. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Skullcrusher yada wide grip press, push down, triceps dips yapiyorum 4. hareketi yapacak gucum kalmiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    skullcrusher - wide or close grip press aynı bölgeyemi hitap ediyor ? Lying triceps extension - french press-triceps pullover bunların hepsi aynı bölgeye hitap mı ediyor ?

Bende 3 hareketten şaşmıyorum o zaman.Kol için ideal demekki. pushdown ve triceps dips yapacağım. Peki ilk hareket olarak ?

4. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    close grip bench press eklemeni tavsiye ederim ilk hareket olarak.kollar gövdeden ayrılmayacak şekilde nizami yaparsan etkisini görürsün.
    triceps komple çalışır bunda.bence tricepsin temel hareketidir.

5. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler.

mali67 bunu beğendi.
  6. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    peki programda arada degisiklikler yapmak istersem neler yapayim?

Dips ve push down her turlu yapacagim.Ama close grip bench yerine ne yapabilirim ?

Lying triceps extension - triceps pullover yada french press uygun olurmu onun yerine degisim icin ?

7. Mr.Torkk

Mr.Torkk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Ben close grip bench press yaparken bileklerim ciddi acıyordu.Close grip ez bar press hem daha iyi vuruyor hem daha güvenli.

Pshhhh

No one cares how much u can lift if u are not aesthetic

mali67 bunu beğendi.
  8. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    ben uzun suredir clopse grip bench press ve bench dips sabit yapıyorum yanına pushdownı tutuş şekillerine göre değiştiriyorum.alna press yapamıyorum dirseğimin hemen altında ağrı oluyor yaparsamda hafif ağırlıkla en son yapıyorum.
    close grip yerine ismini tam bilmiyorum ama alna press çeneye press göğüse press aralarında hiç durmadan yapılır yani 3 hareket tek set olacak şekilde bir dönem yapmıştım bayadır yapmadım.zaten triceps mesele kolları gövdeden ayırmamak ayrıldıkça hareketten çalmış olursun.
    sakatlanmamak lazım hangi hareketten verim alınırsa onunla devam etmek iyidir.sürekli yapamıyorum dirseklerimin hemen ustundeki ağrıdan ötürü bench press sehpasında daha ağır girerek tricepsi daha fazla gerilim altında tuttuğumu düşünüyorum.

9. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Soyledigim hareketler bende ayni yere vuruyor hep, dips icin beline agirlik takip oyle yapabilirsin, close grip bench press yaparsan bench press icin de yatirim yapmis olursun, french press yaparsan 3 gun tatli tatli agrir :)

Ben dun french press ile basladim, tutus degistirerek pushdown ve skullcrusher ile bitirdim. Dips ve close grip yapamadim omzumda sorun oldugu icin ama bu 3 hareket bile hakkini vererek yapinca yeterli

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Peki.
    -Dips
    -close grip bench
    -push down ( halat veya bar ile yapılanları arasında fark varmıdır ? )

2 aylık hareketlerim bu olucak.

Okuduklarıma göre Push down ve Dips olmazsa olmazmış.onları değiştirmem.ama close grip bench yerine hangi hareketleri yapabilirim? 1 ay sonra değiştireyim kasları şaşırtayım diyorum.Çünkü makalelerde hep öyle yazıyor.Fakat close grip bench yerine neler yapılır onu bulamadım :)

Sorular için kusura bakmayın gerçekten triceps ve kanatta zorlanıyorum hareket bulmakta.farklı etkileyen hareketleri bulmak için.

11. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    close grip birleşik bir hareketir.sadece triceps değil omuz ve göğsün iç kısımlarıda çalışır bence onu değiştirme illa birşeyleri değişeceksen izole hareketleri değiştirmeni tavsiye ederim.

anemik bunu beğendi.
  12. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Programın taslak olarak yeterli, hatta fazla bile.
    Öncelikle hiçbir hareket olmazsa olmaz değildir bu sporda. Dips hayatım boyunca çok az yapmışımdır.
    Sebebi de omuzdaki akromioklaviküler ekleme (AC) zarar verebilecek olması. Bir yerden alıp bir yere vermek gibi bir şey.
    Ben yapmıyorum diye siz de yapmayın demeye çalışmıyorum fakat ben bir eksiğini yaşamadıysam siz de yaşamazsınız diyorum.
    Zaten triceps kası başlı başına izole bir kas. Yani triceps için compound egzersiz yoktur. Tricepse de vuran compound egzersiz vardır. Sen ömür boyu sadece Pushdown da yapsan, genetik olarak şanssız değilsen kası onlarca hareketle her bölgesini çalıştıran adamdan çok farkın olmaz. Ama tabii ki zaman kaybı olarak nitelendirilen hareketleri yapmaktan kaçınman işine yarar.
    Dipsten bahsettim, ona keza Kickback hareketi de zaman kaybı. Ben yaptım verim aldımcılar çıkacaktır. Nasıl analiz etmişler bir sormak lazım. 4.baş falan çıkmış olmalı.
    Genel taslak şuna benzer olursa faydalı olabilir:
    Ağır bir itişle başlangıç Close Grip Bench Press olabilir, Skull Crusher veya Lying Triceps Extension olabilir.
    Arkadan kası tamamen izole etmek adına Pushdown çeşitleri yeterli olacaktır.
    Çok fazla şekilden şekile girmeye gerek yok.

Son düzenleme: 3 Mart 2016

Sayfayı Paylaş