Triceps & Eklemler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Miracle tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Merhaba.

Direk konuya giriyorum.
    Triceps antremanlarımda resmen rezil oluyorum. 25 kglarla dumbell extention yapamıyorum. Skull crushlarda ağır giremiyorum tıkanıp kalıyorum. Pushdownlarda kitleniyorum bi yerden sonra ağırlık kaldıramıyorum.

5-6 senedir body sporuyla iç içeyim, 1.84 boyum 94kgyum su an. %12 civarı yag oranım var, yaş 24.

Kendime göre hiç büyük olmasamda dışardan yeter artık yapma şu sporu denilen bi vucuda sahibim. Tricepsim orta seviyede fakat aşırı güçsüz. Antrenörlere sorduğumda eklemlerini güçlendirmelisin diyorlar :)

Benchte 120 130kg -6 8 tekrar cıkaran eklemler, triceps haraketine gelince nasıl cuvallar? Anlamış değilim.

Olay beslenme vs değil, çünkü diğer kaslar göz göre göre gelişiyor.
    Overtraining de olacağını sanmıyorum(ki bence düzgün beslenmede overtraining diye birşey yok).

Ne yapmamı önerirsiniz?

Antreman şeklim hakkında bilgi vermek gerekirse piramit. Ve her 2 haftada bir yeni haraketler deniyorum kıpırdanma olsun diye;
    Bu 2 hafta;
    Skull crusher 4set (10-8-7-6)
    Dips 3x(till failure)
    reverse pushdown (2x10)

2. wanquisher

wanquisher Üye

Beğenileri:
    266
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    BURSA
    1 süre boyunca skul crusheri dambıl ile tek kol ile yaparak ve yukarıda dirsekleri kitlemeden yapmayı dene tamamen triceps den alsın gücünü 2 ci olarak ters tutus yine tek el ile pusdown burdada yine eklemlerine pek yuk bınmez bu harakert te sonuncu olarak da bench dips yapabilirsin mantık buradada aynı yukarıya tam kalkma dırsekler kıtlenmesin yedire yedire devam et
    1 one arm dumblee skul crusher 10 8 6
    2 one arm reverse grip pussdown 10 8 6
    3 bench dips 12 10 8
    programı denemenızı tavsiye ederim 2 hareket tek kol verdım tek kol ile eklemlere yuk pek bınmıyor zira kaldırdıgınız agırlıkda cok fazla olmuyo oda fark ettiriyor

3. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Rezil oluyorum lafına hiç gerek yok bence. Sonuçta herkesin kötü olduğu bir kas grubu vardır seninkide triceps. 5-6 yıllık geçmişin olmasa bir tahminde bulunabilirdim ama 5-6 yıl gerçekten uzun bir süre. Bence bir sporcu doktoruna görün anatomik bir bozukluğun olabilir. Kolay gelsin.

4. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Rezil oluyorum lafına takılmayın, kendimle yarıştığım için motive amaçlı kullanıyorum ben :) Anatomide sorun olabilir evet, bir şey var ve ben düzeltemiyorum.
    @wanq
    Teşekkür ederim ama aynı programın benzerini uyguluyorum. Haftada 2ye çıkarıp değişik kas gruplarına yük bindirmeyi planlıyorum.

Sayfayı Paylaş