tribulus terrestris

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Barış Öztürk tarafından 1 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar testesteron seviyesini artırmak için tribulus almayı düşünüyorum fakat aklımda bi kaç soru var bilen varsa cevaplayabilirim umarım. Bazı markalar örneğin hardline ultimate tribulusu 100 kapsülü 70 ila 100 lira arasında satıyor. Eczaneden baktığımda doğal tribulus kapsülleri 60 kapsulü 30 lira sizce ikisinin arasında bi fark olur mu? Acaba hardline sporculara göre mi hazırlıyor bu kapsülleri

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba , genelde aynı ürünlerde marka farkı içerik farkı demek oluyor.İçerik farkından kastım ,'' Her kapsülünde en az %40 Steroidal Saponinler ve en az %10 Protodioskinler içeren 625 mg Tribulus Terrestris özü içermektedir. '' demiş.Diğer ürünlerdede içeriğinde 2 kapsül 750mg dır veya 3 kapsül 1000 mgdır.Mg değişikliği kesin farklıdır.Bazı markarlada içine başka başka şeyler koyar keçiboynuzu özü vbz vbz cinsel güç artırıcı şeyler koyabilir.
    Yani markaların içeriklerini karşılaştırarak ürünü seçebilirsin.

3. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam sence eczaneden almak daha iyidir oksa üstüne 30 lira daha katıp hardline mı alayım içerikler olarak hardline daha iyidir elbette ama onuda bulmak sıkıntı

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Senin seçeneklerinde yok ama bence çakşir - çoban çökerten bularak antremanda çayını yapıp , sıcak ufak termosumuzda antreman sırasında içmek iyidir.Benim arkadaşım öyle kullanıyordu , bilassa doğal yoldan almayı sevdiğini biliyordum bende destekliyordum.Zaten o satılan tribulusların içindede Çakşir-Çoban Çökerten (Diğer adıyla deve dikeni , demir dikeni) olan bitki bulunuyor.Aktardan aldığın çoban çökertenin çayını istediğin kadar fazla koyarak dozajıda kendin artırabilirsin.Supplement olarak almak yerine doğal yoldan kendin böyle almanı kesinlikle öneririm , çünkü definisyonum bitince bende böyle almaya başlıycam.

5. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Tribulus tamamen boş bir şeydir.Kullanmadığım marka yok gibi zerre faydası yok.Ginseng kullanın bin kat daha iyi ve etkili olacaktır.

hasanateş ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  6. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam araştırmama göre gingseng testesteron arttırıcı bir etkisi yok sanırım. Tribulus boş diyorsunuz ama sonuçta testesteron salımını arttırıyor ve hacim olsun kuvvet olsun etkisi oluyor öyle değil mi ?

7. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Maalesef hiçbir olumlu etkisini fark edemiyorsun.Tabii biz kullanıp ona göre yorumluyoruz.Kullanıp denemek isteyen alır dener...

8. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Hacim kazanmak için ne almamı önerirsin hocam protein tozuyla beraber içeceğim

9. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Creatin... Yada steroid.

10. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Creatinin iyi bi seçenek olucak sanırım

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum kreatinde önemli bir ürün evet ama benim sana tavsiyem tribulusu felan bırak amino veya bcaa almalısın hacimlenmek istiyorsan.
    Whey ve Bcaa ikilisi hacim kombinasyonunun temelleri olmalı.Ondan sonra ki kısımda kreatin gelmeli tabi bu benim naciz görüşüm.Hani illa bunu yap tarzı birşey söylemiyeceğim sadece sana BCAA-Lösin-Amino Asitler hakkında hafif araştırma yapmanı ve deneylere bakmanı önericem.Ondan sonra zaten kararın rahatlıkla belli olur...

12. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Whey ler de genelde BCAA oluyor. Bu yüzden ekstra BCAAyı whey ile alacaklar, ölçeği düşük tutmalı.

13. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Konsantre Wheylerde olur genelde ama içeriğinde dozaj miktarları pek fazla olmaz.Bide Whey içerisindeki Whey BCAA ürünleri gibi değildir Whey Proteinin yapısındaki protein miktarı yazılıyor kutu dışına , ama normalde BCAA yı kilo oranımıza ve antreman şiddetimizin artışıyla dışardan alınması gerek.Bide şöyle düşünürsen konstre Whey ürünlerinde glutamin , arjinin , bcaa 3 zinciri ve başka amino asit zincirleri bulunur yani konsantre ürün yeterli dozajda olsaydı gerçekten Glutamin , BCAA , Arjinin ayrı ürün olarak satılmazdı.

14. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18

Hocam şuan elimde optimum gold whey var içerisinde 5.5 gr BCAA var. Başda iyiydi güzel bir hacimlenme oldu ama şuan artık yetersiz geliyor bu yüzden ek bişeyler almak istedim sizin önericeğiniz wheyle kombin yapabileceğim bir şey var mı ? markasıyla beraber yazarsanız daha sevinirim.

15. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yakın durumlardayız bende platodayım gerçi benim antreman aksatmalarımda var hafif ondan kaynaklı benimki , fransaya gitti arkadaşım ben xtend aldırıcam.Şuan trde yok , bide trdeki ürünlerinde '' Sitrülin Malat '' maddesi bulunmuyor , avrupadakinde bulunuyor.
    Bence sende kütle istiyorsan Whey+Bcaa kombinini yapman gerek Whey ürünün varmış.Sen Türkiye'desin diye düşünüyorum , ben Bsn Aminox X i deniycektim fransadan xtendi alamasam , onu dene istersen ama bcaa ürünlerinin içeriklerini inceden bir karşılaştır istersen.Ama kesinlikle Whey+Bcaa kombininle bodyni geçir , zaten bu iki kombine ekstra olarak beslenmede güzelse bence plato aşılır.

16. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    AMX in tribulusunu kullanıyorum. Çok memnunum. Testoyu arttırdığı kesin.

--- ERA ---

17. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Dış etmenler ile testosteronu arttırmak güç. Test. seviyeniz düşük ise ZMA normal seviyelere çekilmesine yardımcı olabilir. Yada steroid kullanacaksınız. Amacınız hacimse zaten yanıtı çok uzaklarda aramaya gerek yok, karbonhidratı arttırın. Tribulus'un normal insanlarda testo seviyesini arttırmada bir etkisi olmadığına dair bir makale okumuştum, bulursam paylaşırım.

18. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18

Teşekkürler hocam BCAA araştırıp iyi bir tane alıcam

19. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18

Evet biliyorum bir çok makale mevcut bazıları arttırıyor diyor bazıları arttırmıyor diyor. Neye inanıcağımızı şaşırdık bizde

20. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Birde arkadaşlar karbonhidrat arttırın derken örnek verebileceğibiz mutlaka yenmesi gerek yemekler var mı ? Pilav ekmek vs. Gibi

Sayfayı Paylaş