Tribulus + Creatine

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve psycholost tarafından 3 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Creatin ile ilgili herşey özet olarak :: Vücut, karbonhidrat ve yağ yakarken ayırdığı enerjiyi kendi bünyesinde depolayarak Adenosin-tri-fosfat (ATP) yapımında kullanır. ATP moleküllerinin bölünmelerinden elde edilen enerji vücudun enerjiye ihtiyaç duyduğu bölgede kullanılır. Yoğun çalışma veya spor sonrası ATP kasların ihtiyaçlarına cevap veremez ve acilen Creatine-Fosfat gereksinimi doğar. İlave olarak alınan Creatine kendini hemen depolar ve ihtiyaç esnasında kullanıma girer. Creatine alımından sonra depolanan Creatine-Fosfat miktarında artma gözlenir ve bu da derhal kas hücrelerine giderek daha uzun ve ağır olan antremanlarda başarılı ve performanslı bir gelişim sağlar.

Amerika ve İsveç'te yapılan araştırmalar göstermiştir ki, Creatine-Fosfat miktarındaki artma antreman seviyelerinde %30 yükselme sağlamakta ve çok daha kısa zamanda yağ bağlamadan kaslarda ortalamanın üzerinde bir gelişme gözlenmektedir.

Bütün gün evde oturup hiç hareket etmeyenlere bile faydası vardır. Yapılan araştırmalarda Creatine'in kronik kalp rahatsızlığı olan hastalardaki kas gücünü hiç bir egzersize gerek duymadan arttırdığı kanıtlanmıştır. Hiç egzersiz yapılmasa bile kaslarda büyüme gözlemlenebilmektedir. Bununla birlikte egzersizle birlikte alınacak Creatine'in etkisi daha fazla olacaktır.

Creatine kullanmaya başladıktan çok az bir süre sonra kaslarınızın büyüdüğünü ve sertleştiğini hissedeceksiniz. Bu, kas hücrelerinin içinde bulunan sıvı miktarının artmasına bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu hücre içi sıvısının miktarı arttıkça hücre zarına doğru baskı yapar ve hücrelerin genişlemesini sağlar; Creatine bu işlemi sağlamaktadır.

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    almış olduğun ürün saf creatine olmadığı için,saf değil derken beraberinde glutamıne-taurine-karbonhidrat içerdiğinden yükleme yapmak mantıksız olur.crea-max antreman sonrası recovery(yenılenme) için formuluze edilmiş bir üründür..üzerinde yazan değer kadar, antremandan sonra bir serving kullanabilirsin,ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan antreman önceside 1 serving daha alabilirsin..senin 10 gramdan kastını anlayamadım,creamax(toz olanı) karbonhidratta içerdiğinden 1 servingdeki miktarı gram olarak 10 gramdan epeyce yüksektir..

3. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    creamax karışım olduğu için brn onu 5 gr creratin 5 gr glutamin olarak kafamda yorumladım ve ant. öncesi 10 ant. sonrası 10 gr uygun olur mu diye sordum ? 6 hafta sonra 1 veya 2 hafta ara verip aynı şekilde devam etsem mantıklımıdır diye sordum ?

4. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    10 gr derken sadece creatine ve glutamine miktarını kastettin yani..ben taurine ve karb. miktarlarınıda hesaba kattığım için anlayamadım..neyse sonuçta dediğim hesaba geliyor.bir serving 10 gr creat+glut. içereceğinden ,antreman sonrası 1 serving eğer gerekli görüyorsan antreman önceside 1 serving alabilirsin..6 hafta sonundada dediğin şekilde ara verip devam edebilirsin.almış olduğun ürün dediğim gibi çok güzel bir recovery ürünü,tek olumsuz yanı fiyatına göre serving sayısının biraz düşük olması...

5. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    ürünün üzerinde bir servis 50 gr yazıyor ve türkçe açıklama yok ve aldığım sitede de kullanım şekli yazılmamış. Tam olarak nasıl kullanıldığını bilmediğimden başlamakta istemiyorum. Form yetkilileri bu ürün hakkında bilgi verirse sevinirim.

6. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Ürünün içinde ölçeği var en iyisi ben ant.dan önce 1 ölçek ant.dan sonra 1 ölçek off günlerde gece yatmadan 1 ölçek alayım.

7. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    arkadaşım benim verdiğim cevapları beğenmedinmi yoksa annlayamadınmı.??.serving dediğim ölçek anlamındadır.yani 1 serving=1 ölçek..buda dediğin gibi 50 gr a tekabül ediyor..yine yazıyorum,antreman sonrası 1 serving=ölçek, eğerki gerek duyuyorsan antreman önceside 1 serving=ölçek,bunun dışında yüklemeye gerek yok.spor yapmadığın günlerde sabah kalıkınca veya gece yatmadan sadece 1 ölçek alman yeterli..

8. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Cevabın için teşekkürler, kusurabakma yanlış anlaşılmak istemem ! bir ölçek 25 grmış bugün tarttım. Ant. önce 1 ölçek ant. sonra bir ölçek off günlerde sabahları bir ölçek senin dediğin kullanımı kullanıcam. Tekrar teşekkür ettim !!!

9. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bu arada bir şey daha var..yazımda belirtmiş olduğum 1 serving herzaman 1 ölçeğe eşit olmayabilir..serving bir seferdeki kullanım miktarıdır..o nedenle 50 gr ölçek büyük olacağından ultimate 25 gr lık ölçek yapmış olabilir..yani serving ölçüsü 50 gramdır buda 2 ölçeğe bedeldir..ben creamx 1 kg tozun servingini araştırdım senden sonra,bir serving 50 gr yani iki ölçek,buda 5 gr glutamıne,5 gr creatine,5 gr taurine ,33 gr karbonhidrat içermekte..eğer bir seferde bir ölçek kullanırsan bu değerler yarıya inecektir..ama bu şekildede kullanabilirsin tabi,antreman öncesi bir ölçek,antreman sonrası bir ölçek,toplamda bir servingi almış olursun...afiyet olsun ;)

10. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Arkadaşlar Tribulusu kullanırken spermde azalma olması ilacın etkisiyle doğru mu yoksa ters orantılı mı bunu bilen varmı_? Sürekli bu ürünü kullanan bir arkadaşa sordum oda bana vücut için kullanıldığından sperm sayısında azalma olabilceğinin normal olduğunu söyledi sizin fikirleriniz nelerdir_? Kutunun yarısı hala duruyor. :oops:

11. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Herkesteki etki farlı oluyor sanırım. Bende sperm sıvısı azalması felan olmadı, mesela arkadaşta akne problemi yoktu ve başladı bende tam tersi akne problemi vardı vücutta onarım başladı sanırım yavaş yavaş geçiyor...

12. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Bu arada sanırım damar genişlemeside yapıyor bu ürün !

13. celikbilek

celikbilek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitnesser
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaslar ben de Ultimate tribulus terrestris kullandim bir ay once kullanmaya basladim su an yaklasik 30 adet daha kaldi,sisenin icinde gunluk ilk baslari 3 sonralari 2 son gunlerdede gece yatarken bir adet kullandim.Hepsini bitirmedim ama gordugum etkileri ben de yazayim.Ilk baslari uykumun duzelmesi ve bana bir sakinlik sanki mutluluk verdi, bir gevseme etkisi oldugunu ilk gunlerde farkettim.Bir hafta sonrasi ilerki gunlerde biraz agresif olmaya ,saldirgan olmaya basladim.Bu gunlerde gunde 3 tane kullaniyordum.Sonlara dogru masturbasyon sirasinda sivi azalmasi oldugunu bariz bir sekilde farkettim. Sonraki denemelerimde birkac kere daha sivi azalmasi oldugunu gorunce ve burdaki yazilari da okuyunca artik tribulustan kaynaklandigi sonucuna vardim.Ilaci su an itibariyle kestim.Ancak kullanim suresince guc artisi hissettigimi de belirtmek istiyorum .

SEVGILER

14. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    bu 3 tablet olayı nereden çıktı ?

--- en fazla 2 tablet yani 750*2=1500mg , acaba sizdeki istenmeyen etkinin sebebi üçüncü.fazla tablet olmasın ? :?

15. celikbilek

celikbilek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitnesser
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaslar Tribulus icin 3 kapsul olayi gercekten yanlis bir uygulama.Birkac forumdan belki burasida olabilir tam hatirlamiyorum okumus kullanirken bu nedenle 3 kapsul atmistim.Bir de kulllanimi icin 4 hafta yaziyor uzerinde ve 1 yada 2 kapsul yaziyor.Bir ay kullanip bir ay ara vermek yani cycle yapmak gerekiyor.Bir ay icinde siseyi bitirmek icin gunde 3 tane yani 3*30 yapmaniz lazim.Bu da ustunde yazilan kullanim dozuna uymuyor,ve 3 adet kullanirsaniz paso idrara cikiyorsunuz saat basi,cunku ayni zamanda diuretik etkisi var ve aspirin gibi kani sulandirici etkisi de var (antikoagulan).Yabanci forumlari ve siteleri baya gezdim,bu suplementin ana maddesinin bir yabani ot olan Tribulus Terrestris bir diger adi goathead (kecibasi) ,puncture vine oldugunu Kuzey Amerika yol kenarlarinda ve Bulgaristan'da yetistigini eski DoguBloku sporcularin kullandigini ,Hindistan'dada cok eskiden beri bilindigini Amerikalilar bulmadan once afrodizyak olarak kullanildigi ogrendim.Bir de sadece erkekler degil bilhassa hormon duzensizligi olan kadinlar tarafindan da kullanilmis onlarda daha olumlu etkiler saptanmis,yabanci forumlarda birkac kullanici boyle yazmis onlari okumustum.
    Sonuca gelecek olursak uzerinde yazildigi gibi kullanan ve olumlu sonuc alan kullanicilar buraya ne tur etkiler gorduklerini herhangi bir olumsuzluk gorup gormediklerini yazarlarsa herkes faydalanir diye dusunuyorum.Ustteki yazdigim mesajimda ben bir ay boyunca hep gunde 3 tane kullanmadim sadece 10 gun gibi bir sure digerinde 2 veyahut bir kapsul seklindeydi, biraz uzun oldu ama okudugunuz icin tesekkur ediyorum
    SEVGILER

16. Steve

Steve Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moskova
    antrenman olmayan günlerde kullanım ne şekilde olmalı

17. lajolla

lajolla Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar Bulgar Tribulusunu icinde yani TRIBESTAN DA gun de 3 adet 8 saat ara ile kullanilmali yaziyor. Çünkü her bir hapin vucunttaki Testesteron seviyesini 8 saat sureyle yuksek seviyede tutugun ve sonra dususe gectigi yazmaktadir. Bu yuzden 8 saatte bir alinan Tribestan vucuttaki Testesteron seviyesini ust duzeyde sabit bi sekilde tutmayai amaclamaktadir. Tribestan bir hapinda 250mg lık doz saglamaktadir. Elinizdeki Tribuluslar kac mg bilemem ama eger 250mg ise gunde 3 sefer almakta fayda vardir..Ayrica antreman yapilmayan gunlerde ayni sekilde kullanılmaya devam edilmelidir. Antreman yapmadiginiz gunler nasıl ayni sekilde beslenmeye devam ediyorsak suplementler de off gunlerinizde kullanilmalidir.

saygilarimla

18. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ultimate'lerin 1 tableti 750 mg. ama Tribestan ile yarışabilir mi? Sanmam. Ben Ultimate kullandım sadece ama Tribestan kullananların anlattıklarıyla karşılaştırınca o 250mg. ın bile ne kadar etkili olabileceğini anlıyorum. Ayrıca off günlerde kullanma konusuna çok katılamayacağım, testosteronu her gün yüksek tutmak için devamlı Tribulus alırsak bir süre sonra yan etki olarak testosteron düşüklüğü kaçınılmaz olacaktır bence.

19. lajolla

lajolla Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    simdi sole ... teststeron seviyeni yukselttin bi sekilde. Vucut uretimi kesti. Cunku kandaki Testesteron seviyesi yuksek..Normal sinirin altina dusmeden tekrar vucut uretime gecmicektir. Yani her seferinde bir dusus olmaliki vucut bu hormanu tekrar uretir hale gelsin.

20. newyork

newyork Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    tribestan

Arkadaslar ben tribestan arıyorum ama piyasada bulamıyorum hep bilindik markaların tribusunu cıkartıyorlar onume bulgar TRİBESTAN nerden alabilirim lutfen cvp verin....

Sayfayı Paylaş