Tribulus - Balon mu gerçek mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bozokaydin tarafından 15 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 33 üye.
  1. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    25 yaşın altındaki kimseye tribulsu tavsiye etmem

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yaşa göre tavsiye edilip edilmediğini pek duymadım, bilgim yok ama Tribulusu zaten bütün resmi otoriteler ileri seviye sporculara tavsiye ederler. Bu da en az 2-3 sene aralıksız çalışma demektir, en az.

Tabii bunlar resmi tavsiyeler.

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yaş söz konusu olmasının nedeni 30'lu yaşlara kadar vucudun kendi üretiminde bir sorun olmadığı sürece zaten kendi kendine yetmesidir.dışarıdan almanın artı bir etkisi olmuyor çunki naturel olarak destek bir ürün.sorun yoksa bu destekde boşa çıkıyor.

firebird bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    tribulus yada zma içerikli ürünlerin etiketlerinde yazan ibaredir bu 25 yaşın altına önermedikleri..
    guardbody'nin bahsettiği mantık geçerli tabi..

firebird bunu beğendi.
  5. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    tribulusu balon sanıyodum kullandım hatta bi yararını görmedim ama 30 tablet bittikten sonra hormon testi yaptırdım ve testosteron hormonu normalden yüksek cıktı bende tribulusa bağladım bu işi

6. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Bence vücudunun normal doğal üretimi fazla ve şanslı birisin:)

7. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    biomaxin tribulsunu yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum.1000 mg tabletlerden günde 3 tane alıyorum. dianabol kullandığım için testo seviyemin düşüceğini düşündüm o yüsden dengelemek istedim tribulusla.dianabolle birlikte cinsel performansımda sorun olmadı eskisi gibiyim yani. bu ne kadar tribulusun etkisidir bilemem...

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Tribulus'u kullananların olumlu etki sandıkları şeyler aslında östrojenik yan etkiler. bozokaydin'in verdiği bir refereansta tribulusun estradiol'ı arttırdığı yazıyordu.

cannabis'in hissettiği kaşıntılar da sanırım ZMA'dan çok bu artan estradiol'ın etkisi.

Özellikle bulk kürü yaparken tribulus kullananlar artan estradiol yüzünden vücudun daha fazla su tutmasını kütle kazanımı olarak görüyorlar. ve cannabisin hissettiğine benzer yan etkileri de steroid kullanıcılarının gördükleri yan etkilere benzettikleri için testosteron seviyelerinin arttığını sanıyorlar.

bozokaydin bunu beğendi.
  9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

ZMA' yı nasıl hazırladığından kısaca bahsedebilir misin?

"apikobal" zaten kullanıyorum, magnezyum ve çinko için hangi ilaçları kullanıyorsun?

teşekkürler...

10. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    yatmadan önce apikobal+diasporal(magnezyum)+çinko(zinc50mg)

aycan1903 bunu beğendi.
  11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Tribulus Testerris dedikleri bitki bizim yörede "Çakır Dikeni" diye anılıyor,internette "Demir Dikeni veya Çoban Çökerten" diye geçiyor, bunu az önce öğrendim...

İşin ilginç tarafı bizim üzüm bağında toprağın yüzü olduğu gibi Tribulus bitkisiyle dolu... :D Babam bunları dikenli olduğu için ayakaltında olmasın kesip kesip atıyor...

asıl sorun bunun doğrudan kullanılıp kullanılamadığını öğrenebilmekten geçiyor, araştırmaya devam...

Linki incelerseniz belki bitkiyi siz de tanırsınız arkadaşlar; bu bitki benim bildiğim kadarıyla çok yaygın... ve biz de ot diye üzerine basıp geçiyoruz :(

http://nevzatkonar.blogspot.com/2007/11/demir-dikeni-oban-kerten-tribulus.html

http://www.bitkisel-tedavi.com/demirdikeni.htm

Son düzenleme: 7 Eylül 2009
    Onionland bunu beğendi.
  12. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    ben kullanıyorum güç artışı yok ama cinsel seviyemde ciddi bi artış var....ama sanırım tribulus bitince nox alacagım bakalım..

13. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    zma nın içinde 10.5 mg b6 vitamini var. Apikobalin içinde ise 250 mg. b6 vitamini var. Çok gelmez mi hergün bu dozaj. Ayrıca multivatiminlerde 25 mg var zaten ( solgar vm 75). Ürünü böyle kullanan arkadaşların sinirleri eskiye göre daha çabuk bozuluyor mu acaba ? Gerçi B6 vitamini suda çözülebilen bir vitamin ayrıca doz aşımı olunca tuvalet yoluyla fazlası dışarı atılır diye biliyorum. Fakat şöyle bir link buldum.

http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/vitamins/vitaminB6/

toxiticy bölümündeki long-term supplementation with very high doses of pyridoxine may result in painful neurological symptoms known as sensory neuropathy yazısı gerçekten
    ilginç.

14. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    ya biraz garip olabilir ama şu v-pills adlı cinsel içerikli ilaçlar bu konuda etkili olabilirmi?enerji verebilirmi?ek olarak ben penis büyüttüğüne inanmıyorum ama enerji verebilecegine inanıyorum içinde ginseng var mesela.

15. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    internetteki bir alışveriş sitesinde kullanan kişilerin yorumlarını okudum, gerçekten de dediğin gibi penis büyüttüğü falan yokmuş ama cinsel güçte artış sağlıyormuş, aslında biz bodyciler bu hapları GH artırıcı olarak kullanabiliriz... içeriğinde sadece ginseng değil, testosteron hormonunu tetikleyen bir çok madde var, ayrıca doğal olması da cabası...

16. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    cinsle organı büyütmesini geç te dediğin özellikleri doğru olabilir.bunu kullanmak mantıklı olabilir ama hem pahalı hemde kısa sürede bitiyor.

17. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar bence çalışmaya bakalım bu kadar ilaçlara bağlamayalım kendimizi

18. GaijinRocker

GaijinRocker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  19. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Peki kim haklı ?
    Dr.Jose Antonio, Uluslararası ****** ve Beslenme cemiyet başkanı mı ?

Yoksa ?

20. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Başlıkta verdiğiniz referansı zaten 3. sırada yayınlamışdım.

Sizin verdiğiniz alıntılamada ne diyor?

"The dose ingested was 3.21 mg per kg body weight daily for eight weeks. Each subject participated in a heavy resistance-training program. The investigators found no changes in body weight, percentage fat, total body water, dietary intake, or mood states in either group. Thus, in this limited sample of resistance-trained men, the consumption of tribulus daily for eight weeks had no ergogenic effect."

Özetle 8 hafta Tribulus kullanımı sonucunda vücut ağırlığı, yağ oranı, vücut suyu, ruhsal yapı, iştah değişmemiş, hiçbir ergojenik etki görülmemiştir.

Dimitrov'un testinde koçlarda testesteron oranını arttırmıştır deniyor ama çoğu iddia suplement firmalarının iddialarıdır diye yine bizzat kendisi söylüyor.Aynı zamanda yine Dimitrov Bulgaristan kökenlidir, deneyde Bulgaristan'da yapılmıştır.

Universal Nutrition en büyük sporcu ürünleri satan platform olan Bodybuilding.com (yıllık ortalama 74 milyon dolar) reklamlarında Tribulus Pro için testesteron oranınızı arttırabilir diyor Bulgaristan'dan örnek verip yapabilir edebilir diyor. Ama iş ZMA olunca yine Universal ne diyor? Yüzde 100 bilimsel ispatlı Testesteronu arttırır diyor. Firma aynı, neden Tribulus için de yüzde yüz arttırır diyemiyor. Çünkü böyle birşey yok. ABD'de yanlış bilgi içeren reklam yaparsanız tazminat davaları insanı perişan eder. Bu da bilimsel ispatlı olsaydı Universal Nutrition yine ZMA ürününde olduğu gibi reklamlarında yazardı ama yazmıyor. Yazamıyor.

Sayfayı Paylaş