trciceps ve overtraining

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xxx_ tarafından 8 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. xxx_

xxx_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    trcieps bölgem maalesef benim en az gelişen ve en zayıf bölgem. yani sırt, biceps, omuz gibi bölgelerde benden çok daha hafif kilolar ile çalışan adamlar iş tricepse geldiğinde benim çalştığım ağırlıkların çok daha fazlası ile çalışabiliyor. bu sporda herkesin kendi vücuduna göre hareket etmesi gerektiğinin farkındayım yalnız triceps hareketlerinde aylardır ağırlık arttıramamanın ve gelişimin bicepsin yanında zayıf kaldığının verdiği moral bozukluğu ile son 2 aydır baya ağrı çalışmaya gayret ediyorum ama şöyle bir şey oluyor.

normalde diğer bölgeleri çalıştıktan 2 gün sonra ağrılar geçiyor yalnzı tricepste artık çok hareket girmemden mi kaynaklanıyor bilmiyorum, 4 gün civarı sürüyor. örneğin bu çarşamba triceps çalıştım ve bu gün yani cumartesi günü olmasına rağmen tricepsimi sıktığımda veya elimle bastırdığımda baya bir ağrı oluyor. tricepsin bu kadar uzun sürede toparlanması normal midir yoksa ben mi kaş yapayım derken göz çıkartıyorum?

2. manyakpri4

manyakpri4 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
  3. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Triceps programını yazar mısın ? Ona göre yardımcı olmaya çalışırım

4. xxx_

xxx_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    triceps programım: z bar alna indirme, tek dumbell french press (iki elle tutup arkaya indiriyorsun), pushdown. tekrarlar ise 8-8-6-6 şeklinde.

yalnız aklıma takılan bir şey var özellikle kol bölgesinde ( daha çok bicepste) profesyonellerin programlarına baktığımda hareketleri daha yüksek tekrarlar ile yapıyorlar. göğüs ve sırt gibi bölgelerde düşük tekrar uygularlarken iş kollara geliğinde genelde ortalama 10 tekrar yapıyorlar. acaba kollar küçük kas grubu olduğu için tekrar sayısını biraz daha yüksek mi tutmak gerekiyor hacim için?

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ovetraining "genel bir çerçevedir" ...öyle, kasa , organa göre spesifik overtraining diye bir kavram olmaz !...))

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  6. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlıkları 10ar tekrar şeklinde 3 set yapsan ne olur ?Çok ağır giriyorsan biraz azaltabilirsin birde triceps antrenmanından sonraki gün programında şınav var mı ?Şınavda tricepse vurur çünkü.

7. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    body'e başlamadan önce çok zayıf olmama rağmen benden iri adamları hem güreşirken hemde bilek güreşi yaparken yenebiliyordum, kasları karşılaştırıyoduk (kas derken çocukluk işte :) sıkıyosun bicepslere bakıyosun)benim kaslarım çok az gelirdi, sonradan tricepslerimin diğerlerine göre çok çok geliştiğini farkettim, ve sana şunu söyleyim o günlerde kafamı öyle bi takmıştım ki yaşım 11-12 olmasına rağmen 45 - 50 şınavı buluyordum.

Yani şınavın gerçekten çok büyük etkisi var

8. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    6 Tekrarlar tricepsi etkilemede ne kadar yararli olur bilinmez belki Close grip presste etkili olabilir ama pushdown ve french presste 6 tekrar asla yeterli değildir ki sakatlama ihtimali de oldukca yüksek.Ağırlığın hiç önemli olmadığını zamanla anlayacaksın takılma böyle şeylere , kim hangi kiloyu kullanırsa kullansın önemli olan kişinin aynaya baktığında kendisini beğenmesidir. Triceps için hacim amaclı calısıyorsan pushdown ve türevlerine pek ihtiyacin yok , Close grip , - Z bar , Dips ve French pressler yeterli olacaktir. Z-bar da 8 in french presste 10 un altına düşmek hareketlerin mekaniği gereği pek de mantıklı değil. Bu nedenle 3 Hareketten olusan ve mantıklı tekrar sayılarının olduğu güzel bir triceps programi hazirlamali ve beslenme programini da gözden geçirmelisin

technical1967 ve Prometheus676 bunu beğendi.
  9. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    lafı doğru anlamakta önemli, ben şınav sayesinde güreşiyorum demedim, sadece kollarımın güçlü olduğunu örnek verdim. Ve şınavın tricepslere etki etmediğini düşünüyosan
    kısmını birdaha gözden geçir derim ;)

KT bunu beğendi.
  10. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    bir süre ara ver.

ters tutuş pushdown
    skullcrusher
    dar tutuş şınav

Not: dar tutuş şınav gögüsün orta tarafınıda çalıştırır.

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    benim signatürdeki triceps programını bi oku
    çok faydaı bilgiler ve püf noktaları anlayacaksın

Sayfayı Paylaş