Trapezlerin büyümesini engellemek için?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tun4 tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba, 3 aydır düzenli öncesindede düzensiz bir body hayatım var.Boy 1.75 kilo 70

Sorunuma gelirsek, trapez kaslarımın gelişmesini istemiyorum daha fazla.Çünkü hem estetik anlayışıma ters, hem de belirginleşmeye başladı iyice, anlıyacağınız bu hali benim için yeterli.

Bilginiz olması açısından programımı aşşağı yazıyorum.Bildiğim kadarıyla omuz ve sırt hareketlerinde genelde nizami yapamayınca falan trapezler çalışıyor ve bunu hissediyorum.Sizden istediğim bu hareketlerden hangisi trapezleri vurur, trapez gelişimini engellemek için neler yapmayalım, çıkarmam gereken hareket var mı onlardan bahsetmeniz.Çok teşekkür ederim.

1.gün

Benchpress 3x10
    Inc. Dumbell press 3x10
    Butterfly:3x12
    Pullover:3x12
    Ez Bar Curl:3x10
    Inc. Alt Dumbell Curl 3x10
    Consantration 3x12
    Reverse Wrist Curl 3x12

2.gün

Barbell Row:3x10
    Dumbell Row:3x10
    Chin Up:3x12
    Triceps Ext. 3x10
    French 3x10
    T. Pushdown 3x10
    Dip 4x yapabildiğin kadar

3.gün

Sholder Front Press 3x10
    Dumbell Press 3x10
    Dumbell Lateral 3x12
    One Arm High Pull 3x12

Squat 3x15
    H. Squat 3x15
    Leg Ext. 3x20
    Calf 3x20

2. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    omuz veya sırt hareketlerini yanlış yaparsanız trapezi etkilemez çalıştırmaya çalıştığınız kas yanlış çalışır, tam olarak bir sonuç alamazsınız.Trapez konusuna gelince zaten çok hızlı ve kolay gelişen bir kas değildir, fotoğrafın olsa daha objektif değerlendirebilirdik.

3. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    enseye pres trapezleride çalıştırır omuz idmanlarından çıkartabilirsin illaki istemiyorum diyorsan fakat geleceğide düşün 1 yıl sonra omuzların iyice gelişir trapez olmaz iğrenç bi görüntü olur

4. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Dumbell lateral hareketini yaparken hafif kilolarla hareketi çok çok yavaşça ve yedirerek yaparsan trapezlerin çalışmasını büyük ölçüde engellemiş olursun.

5. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    @manhunt

Buraya fotoğraf yüklersem büyük ihtimalle siz normal diyeceksiniz, çünkü forumda gördüğüm genel kanı çok büyük bir çoğunluk oldukça irileşmek için çalışıyor ve daha büyük daha iyi mantığıyla yaklaşıyorlar.Trapezin şu anki durumu benim için çok yeterli ve daha fazla büyümesi istemiyorum, bunun için araştırma işine girdim.

@bypala03

Şu anki programımda enseye pres yok, normal makinada yapılan shoulder press var, o trapezi çalıştırır mı?

@redbaron_

Dikkate alacağım, zaten o hareketi özellikle çok nizami yapmaya çalışıyordum, teşekkürler

6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Trapezsiz bir vücut olmaz... azda olsa geliştir

Sayfayı Paylaş