Trapezlerime kramp giriyor arkadaşlar.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve terzi312 tarafından 30 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba ben 16 yaşındayım yaklaşık 2 aydır bb yapıyorum.

Fakat son 2 haftadır trapez antremanından 48 saat bile geçmeden sol trapezime kramp giriyor.Nasıl geçicek bilmiyorumda omuzumu yukarı kaldırıyorum acı şiddetleniyor aşağı indiriyorum,sağa sola aynı acısı geçmek bilmiyor.Elimle masaj yapıyorum fakat acısı geçmiyor.İlk 4 dakika inanılmaz acı sonrasında hafif ağrılar fakat bu ağrılarda 2-3 gün boyunca geçmiyor.

Anlamadığım şey şu ?!?? niye sol trapez ve niye antreman anında değilde antremandan sonraki saatler içinde gerçekleşiyor bu ve bunun çözümü nedir arkadaşlar yardım ederseniz çok minnettar olurum.

2. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Büyük ihtimal sol tarafından soğuk yiyorsun ben klimalı ortamda çalışıyorum benimde trapezlere kıramp giriyor

3. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Salona ilk başladığım zamanlar yaz ayıydı ve klima açıktı da şimdi klima açık değil klima ve üşütmeden olucağını sanmıyorum :S

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Birçok nedenden kaynaklanabilir.Birkaç önerim olacak.
    1-Antremandan önce kasların iyice ısınmalı ve ağırlığa hazır hale gelmeli.Özellikle esnetme uygulamadan geçme.
    2-Sıvı alımın yetersiz olabilir.Bol bol sıvı almalısın.
    3-İdman yaptığın yerin sıcaklığı önemli ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalıdır.Ayrıca hava akımlarından uzak durmalısın
    4-Hazır olmadığın ağırlıkları kaldırmaya çalışma.Hareketleri nizami yapmaya çalış.Nizami yapılmayan harektler çalıştırmak istediğin kas grubunn dışındaki kaslara aşırı yük yükleyebilir.
    Son olarak Beslenmene dikkat et.Çalışmadan önce yeterli karbonhidrat almak zorundasın.
    Geçmiş olsun dileklerimle...

5. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Baldırana flan kıramp giriyormu başka biyerine.. magnezyum eksikliğinde de kıramp olayı gözüküyor

6. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Baldırıma 2 sene önce yüzücüydüm o zamanlar giriyordu yani magnezyum eksikliği değil fakat:

dediklerini uygulayacağım zaten uygulamıyo değilim ama daha fazla önem vermem lazım.

Sayfayı Paylaş