Trapezius - Sırtla mı Omuzla mı??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Pump Forever tarafından 22 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Trap lar, belkide vücutu en heybetli gosteren ogelerden, ozellikle dar omuzu olmayıp trapezleri büyük olanlar kıyafet warkende büyük awantaj saglarlar... simdi gelelim beraber cewap arayacagımız konuya..

Trapezius u 1. derecede calıstııran 2 tane ana hareket war
    Shrug and Upright rowing , hangisini omuz hangisini sırt antremanı ile calısıosunuz?? Genel kanı Shrug i sırt, upright rowing i omuz ile calıstırmaktır ama son 2 haftadır uyguladıgım bi sistem war...

Sırt günü - trapezius calıstırmıoyrum + triceps
    Omuz günü - reverse Peck Deck , ve Bent dumble acıs yapıorum.. yine trapez yok + lower back + bacak
    3. gün ise sadece Trapezius calısıorum Dumble Shrug - Barbell Shrug + Upright Rowing dar + Upright rowing genis... + biceps

ii sonuc aldım.. sizler su trapezius meselesi hakkında ne düsünüorsunz?

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    0
    kimisi upright row omuz hareketidir der. tamam bu yanlış ama geniş tutuş olduunda hakikaten iyice omuza kayıyo etki. bence en azından geniş tutuşunu omuz günü yap çünkü omza dinlenmek için fırsat bırakmıyosun gibi görünüyor.yav aslında mantığa tam uydurmak mümkün değil antrenman programını, bi tarafını uydursan öbür tarafı uymuyo. bn aklında bi fikir olur diye dedim ama istersen dene bu şekilde. en iyisi tecrübe etmek.

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Dogrusun aslında Lada, soyle ki, genis tutus omuzu genisletme amaclı bi hareket ve yan deltoidlerede wuruyor, en azından genis acısı omuz gününe bırakabilirim ya da hic yapmam...

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Trapez zaten gelişiyor, ben omuz idmanımın sonunda sadece 3 set shrug yapmaya başladım yeni yeni. Gayet yeterli gibi duruyor, ayrı bir trapez günü yapmak biraz bu kasa gereğinden fazla önem vermek gibi geldi.

5. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    omuz antremanın sonun calisilirse yeterli olur saniyorum (ben öyle yapiyorum,ve yetiyor)
    upright cok iyi etki gösteriyor,trapezuslara...omuz idmanının sonunda upright yapıyorum yetiyor...

6. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    ters uprigth yapıyorum ben sadece omuz antremanlarımın sonunda, arka omuza çok daha fazla binsede trapezlerimide bi parça çalıştırıyo.. ama pump forever'ın programı çok iyi olmuş trapez için, ama şu aşamada benim için çok uzun bir trapez programı

7. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    upright rows un trapezi 1.derecede çalıştırdığını pek katılmıyorum...
    en güzel trapez idmanı bence en iyi trapezli-omuzlu kevin levroneden sonra jun-pierre fux da
    jun pierre trapezi omuz idmanın sonunda 6-7 set devamlı plaka yükleyerek giriyor...ve o mükemmel trapezleri...
    bende omuz idmanın sonunda 5-6 set shrugs 2 set de arkada shrug yapıyorum arkada shrugda ellerim bana bakacak şekilde koyuyorum...
    netice güzel...

8. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    valla arkadaslar ben trapezı sırt antremanınla bırlıkte yapıyorum gercekten sonuc iyi

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Omuz çalışırken trapezin yardımcı kas olarak daha fazla rol alması nedeniyle bu kas omuz ile kombine edilerek çalışılması tercih ediliyor. Zaten çalışmasındada omuz ile o kadar kombine çalışıyorki birbirinden ayırmaya kıyamıyorsun. Sırt antrenmanında trapez çalışması kendini daha özgür ve bağımsız hissettiriyor. Angarya duygusu azalırken bağımsızlıkla yalnızlık arasında bir lezzet alabiliyorsunuz.

10. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    403
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
  11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    benim omuz antrenmanımla sırt antrenmanımın arasında biraz zaman olduğu için bazen hem sırt ile hemde omuz ile giriyorum.

12. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    ben de daha önce sırt ile çalıştım omuz antrenmanına dahil edince gerçekten daha iyi verim alındığını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş