Trapezin Sağında Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Mestano tarafından 27 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 3-4 gündür sağ omuzumun arkasında kürek kemiğinde trapezimin sağına doğru uzanan bir ağrı var. Sakatlandım mı diye korkuyorum açıkçası, buna neye işarettir? Rahat hareket ettiriyorum bu arada omuzumu. Ağrı sırta doğru...

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    ayni agri bende de vardi. doktor bi arkadasimiz kasin usutuldugunu veya soguk olarak zorlandigini soyledi.

Mestano bunu beğendi.
  3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yani soğukta kalmaktan felan mı?

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlığını kurallar dahilinde güncelledim.
    İstediğiniz gibi değiştirmek isterseniz belirtebilirsin Mestano.

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Ağrı antrenman esnasında mı oluştu? Eğer öyleyse hangi harekette bu meydana geldi? Şişlik, kızarıklık gibi dışa vuran bir beliirti var mı? Geçmiş olsun...

Mestano bunu beğendi.
  6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Teşhis
    Zedelenen alandaki rahatsızlık (hassasiyet kramplar ve şişme ) teşhis için önemlidir. Sorunun kemikte bir yaralanmadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için radyografi gerekebilir.

Adale çekilmesi tedavi ve nekahat devresinde uygun bir bakımla hızla ve tamamen iyileşir.

Bununla birlikte ağrınız birkaç günden daha fazla sürmüşse ve kas yırtılması ya da bir kırıktan kuşkulanıyorsanız doktorunuza başvurun.

Tedavi
    Zedelenmeden sonraki ilk 24 saatte arızalı bölgeye buz veya soğuk kompres uygulayın. Ondan sonra termofor veya sıcak banyo kullanın. Bazen özellikle eğer şişme çok fazlaysa kas zedelenmesi düzelene kadar soğuk kompres kullanılabilir. Zedelenen kası yüksekte tutmak ve elastik bandaj kullanmak şişmeyi önlemeye veya azaltmaya yardımcı olabilir.

Fakat fazla sıkı bağlamamalısınız. zedelenen kası, ağrılı olduğu sürece kullanmamaya çalışın. Bu süre genellikle birkaç günden fazla değildir.

İlaç
    Küçük adale çekilmeleri için ağrıyı azaltmak amacıyla aspirin veya diğer ağrı kesici ilaçlar alınabilir. Orta veya ağır adale incinmeleri için ilaç almadan doktorunuza danışın çünkü kendisi size şişmeyi azaltmak için bir antienflamatuar ilaç bir kas gevşetici veya ağrı kesiciyi zedelenmenin durumuna bağlı olarak verecektir.

b.b yi 1 hafta kadar bırakıp dinlenirsen geçicektir.geçmediği takdir de doktoruna görünmende fayda var. manyetik rezonans çekimlerinden sonra teşhis koyulacaktır. tahmini olarak büyük olasılıkla kas zedelenmesi zannediyorum

fakat hiç bir şey yapmadan da oluşabilmektedir. aynı durumun daha kötü versiyonunu yaşamıştım 3 yıl önce...

gaddarkemal ve Mestano bunu beğendi.
  7. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    mestano öncelikle geçmiş olsun bende sanırım 2 hafta oldu bi sakatlık geçirdim.. küçük ağrılarla başlamıştı ve beni 10 gün yatırdı ama hala çok azda olsa hissediyorum .. yani bu küçük önemsiz görünen ağrılar büyük bir sakatlığa sebep olabilir .. oyüzden antremanım aksar diye sakın devam edeyim deme ... ara ver ama kaç gün vereceğini belirleme .. nezaman kendini iyi hissedersen ozaman git ve çalış ..çalışmaya başladığın ilk günlerde ısındığın ağırlıklarla antremanını tamamla ... sana nacizane önerim ..

gaddarkemal ve Mestano bunu beğendi.
  8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten bayram nedeniyle ara verdim. Valla belirtiler serdar2'nin dediği gibi. 3-4 gündür evde hep üsttsüz dolaştım, bugün dahil. Gece 2-3'lere kadar dışarıda incecik şeylerle dolaştım. Sağlam vitamin aldığımdan pek birşey olmadı. Konuyu açtıktan sonra 4 saat uyuma fırsatım oldu, üstüme tişört giyip çok sıcak olmayan bir ortamda uyudum ve ağrısı biraz kesildi.
    Bu arada ağrı antreman esnasında oluşmadı, herhandi bir kızarıklık morluk felan yok. Hatta antreman sonrada ağrı hissetmedim.

9. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    benimde sol bileğimde ağrı oluşuyor,ağır çalışınca ne yaptıysam güçlenmedi bir türlü

10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Mestano,
    Öncelikle geçmiş olsun. Umarım ben bu mesajı yazarken senin şikayetin kalmamış, iyileşmişsindir.

Atakan'ın verdiği bilgiler ve Boşnağın "ne zaman iyi hissedersen o zaman çalış" önerisi çok yerinde olmuş.

Bende izmirde bir omuz ağrısı yaşamıştım, ancak sürekli değildi 2 kere bıçak saplanır gibi girip çıkmıştı. Kendimi incelediğimde bunun bilgisayar kullanırken kanepede sol omzum üstüne çok fazla dayandığımdan ve evde çıplak (üstsüz) dolaştığımdan olduğunu anladım. Sol omzum üstüne saatlerce yaslanmayı kestim, hiç yaslanmadım adam gibi oturdum ve rüzgardan kolay etkilenmemi sağlayan üstsüz gezmeyi bıraktım çünkü evdeki hava cereyanından rüzgar olabiliyordu.

Herkesin dikkat etmesi ve kendini gözden geçirerek sorunun nerede olabileceğini düşünmesi lazım.

BOSNAK ve atakan_irresistable bunu beğendi.
  11. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    orta barla ayakta bicebs çalışırken. Tam vücuda yük bindiğinde kafanı sağa sola çevirirsen kesinlikle bu tür sakatlanmalar mümkün. Bunu çok gördüm ve bir keresinde bana da aynı şey olmştu.

Mestano bunu beğendi.
  12. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Evet evde üsttsüz dolaşıyorum son 2-3 haftadır ve senin gibi bilgisayar başındayken ters bir şekilde dolaşıyorum. Geçtiğini hissediyorum yavaş yavaş...

Sayfayı Paylaş