Trapeze Kesinlikle Hiçbir Etki Etmeyecek Omuz Hareketleri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve YuriBoyka61 tarafından 23 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    Trapezlerim gereğinden çok fazla gelişti ve sanırım bunun sebebi omuz çalışırken trapezlerede etki etmesi omuz çalışırken trapezlere kesinlikle hiçbir etki etmeyecek hareketler varsa bildiğiniz yazarsanız çok iyi olur.Eğer fazla bilginiz varsa göğüs-önkol vb. kaslardada trapeze etki eden etmeyen çalışmaları söylerseniz çok iyi olur.

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Burada trapezlere vurmadan omuz çalışma, yani omuz izolasyonunu anlatıyor...

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=iB-JySAZRQY[/YOUTUBE]

sultanmehmed, YuriBoyka61 ve as55 bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    illaki vurucak trapeze bır bırlerıyle baglantılılar en aza indirmek için hareketleri nizami yap fazla ağır kaldırıp ahreketin bütününü bozarsan yük trapeze biner sakin ve yavaş yapın ona görede ağırlık kaldırın

4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    hareketleri nizami yapıyorum ama yinede trapezler gelişiyor amacım bunu en aza olabilirsede 0 a indirmek

5. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    zeuss gerçekten çok güzel bir video paylaşmışsın. yarın uzun zamandır ilk defa omuz antrenmanı yapacağım ve bunu kesinlikle deneyeceğim. eğer video daki gibi yapmayı başarabilirsem trapezi çok çok az vurabileceğime inanıyorum. yaklaşık 8 aydır salona gidiyorum ve bu hareketleri gösterildiği gibi yapan en fazla 2-3 kişi görmüşümdür. özellikle upright row u çoğu kişi düzgün gösteremiyor.

ZeusS_ bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu özellikle birçok yerde göstermeye çalışıyorum çünkü, bizim milletimizde genetik olarak trapezler güçlü omuzlar zayıf...
    Birde hareketler yanlış yapılınca bütün yükü trapez alıyor, ve omuz yerinde sayıyor...
    Bu çok sık karşlaştığımız bir problem...

Oturarak yapma, sırtı sabit tutma, omuz hizasını geçmeme ...vb Bütün bunları yaptığımız zaman, omuz hareketlerini doğru yaptığımız zaman zaten ne kadar zorlandığımızı göreceğiz, zaten o zaman çok büyük ağırlıklar deneyemeyeceğiz!
    O zaman zaten omuz için yüksek ağırlık mı düşük ağırlık mı gibi sorularda sorulmaz hale gelecek...
    Adam ben çok yüksek ağırlıkla yapıyorum diyor; bir bakıyorsun yapışına ayakta yapıyor beşik gibi ileri geri sallanıyor, kartalın kanatlarını açması gibi böyle saçma sapan kollarını açıyor göğüs ayrı çalışıyor, kanat ayrı çalışıyor, her tarafı ayrı oynuyor...
    Eeee ne çalıştırdın şimdi sen???

O hareketleri o şekilde yapan Mr olimpia olmuş duayenler de vardır, aşağılamak için söylemiyorum...
    Ama o adam omuzda da trapezde de istediği seviyeye ulaşmış zaten, hareketi yaparken komple çalışmasını istiyor!!!

Fakat bizim gösterdiğimiz omuz izolasyonu; yani henüz gelişimi devam eden, omuzu belirli seviyeye gelmemiş olan kişiler için :)

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123

Sayfayı Paylaş