trapezde yanma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve CEMS22 tarafından 29 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    ..slm heryere sorduk bişi çıkmadfı bide buraya yazayim dedim belki benzer bir durum yaşanlar vardır. 3 sene önce sağ trazezimde bi yanma olmaya başladı o zaman bodygardlık yapıyrdum ve 5 saat soğukta ayakta kalıyorduk idman sonrası buna bağlamıştım.. hiç geçmedi uzun süre ayakta kalınca içten içe yanıyor ve boynuma vuruyor uzun süre araba kullanınca ve bilgisayar başında kalıncada.. yaz başında anlamsız bi şekilde sakatrlandım boynumdan 3 gün hareket ettiremedim ve yattım sadece çok sıkıcıydı dedim spor hayatım bitti.. sonra dayanamadım fitness vari başladım.. şimdi sıkı basıyorum idmanlarda bişi yok ama bilgisyrda yazarken çok ağrı griyo yine yanma ve kasılma başımı öne eğdiğimde kopacak gibi oluyor resmen bezdirdi bende gittim e-mar çektirdim hiçbişi yok dediler.. benzer bir durumda olan yada geçiren birileri varsa ve yazarsa sevinirim.. herkeze kolay gelsin...

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    gecmis olsun,
    onu kontrol ettirdin mi boyun fitigi cikmasin da

3. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    saolasın,,işte e-mar ıda ondan çektirdim sonuca göre fıtık yok,,doktor beni çok sallamadı ama sonuçta doktor yani,, kas yırtığı olsaydı da heralde sölerdi ben en çok bu ikisinden korkuyordum bunlar çıkmadı bide buraya yazayim dedim e-marda görünmeyen noktasal zedelenmeler olabilir dedi ama bi noktaya göre kendini oldukça hissettirdi :D:D

4. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Sol trapezimde aynı sorunvar . Zaman zaman karıncalanıyor, ağrıyor. Özellikle çok ayakta durduğumda, bilgisayar başında bu ağrı artıyor. Antremanlara trapez hareketleri eklediğimde ağrılar hemen kayboluyor. Hareketleri kesince gene başlıyor. Fizik tedavi uzmanına görünmekte fayda var, açıkçası bende pek arkasına düşmedim. Kas gevşeti hap zaman zaman krem falan kullandım. Duşta, hafif sıcak suda iyi geliyor bu ağrıya.

5. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    sanırım aynı sorun,,demekki yalnız değilmişim ben trapez istemediğimdenmidir nedir 2 gün çalışım anında çıkıyor,, ondan çalışamıyorum ama 4kg lerle 2 set yapıyorum şimdilerde banada iyi geliyor gibi geldi.,, bu iş başlarda bendede masumca gösterdi yüzünü bence ilerlememesine dikkat et,, geçmiş olsun sanırım senınde ne olduğu hakkında bi fikrin yok..

6. onurabi

onurabi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aynısı bende de var ama trapezde değil
    sırtımın sol bölümünde koltuk altı hizasında. nası desem yan yana 2 tane 1 ytl büyüklüğünde bi yer. özellikle otururken ağrıyla başlayıp yanmaya dönüşüyor sonrada kaşınmaya başlıyor. ilginç bi durum :)
    uzanamadığım için evde kimi bulursam kaşıtıyorum :D
    deli gibi bastırmasına rağmen hiçbişey hissetmiyorum resmen uyuşmuş oluyor. görünürde hiçbişey yok ne bi kabaralık nede renk değişikliği. sinirsel veya psikolojik bişey galba

7. csatvan

csatvan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok ayakta durduğumda yada yürüdüğümde trapezlerim acaip bi şekilde yanıyor. bian önce oturmak ve sırtımı biyere yaslamak istiyorum. walla arkadaşım bende dertliyim bu konudan çok. bi çözüm bulursan bizede ilet....

8. operation

operation Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    0
    Sorun uzun süre hareketsiz kalmaktan kaynaklanıyor. İlk işe girdiğimde günde 7 saat pc başında veri giriyordum ve 1 ay resmen ızdırap çektim. Aynen senin gibi geçmişte kapı da güvenlik yaptığım dönemlerde de benzer problemle karşılaştım. Bir müddet sonra geçecektir.Kaygılanma.. Alışılmışın dışında bir etki görürse vücut doğal olarak tepki veriyor.

9. dixuda

dixuda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba cem

sorununu okudum aynı problemı 5 yıldır cekıyorum.cok arastırdım benım sag trapezım agrıyordu.agrının sebebı omurgamın yamuk olmasıymıs yanı benım omurgam sola yakın oldugu ıcın sag trapezım herzaman agrıyor.problem boyle ama cozumu yokgıbı bısey.muhtemelen senınde omurganda egrılık var.

10. sefahsf

sefahsf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun

arkadaşım bu problem birçok kişide var bende yaşadım proflar fizik tedavi uzmanları herkeze göründüm emarda veya filmde çıkmıyo nedeni ise trapezde bulunnan 18 farklı kas kütlesi var çalışma sırasında oluşan mikro tramvalar nedeniyle küçük çapta kas yırtıkları meydana geliyor daha sonra bu yırtık kendiini onarma esnasında başka bi kas kütlesine yapışıyor buda kas takılmalarına ve aşırı şekilde yanmalara neden oluyor psikolojiyi bozmaya birebir tedavisi var ben ağrı uzmanı bi profesöre gitmştim kasların yapıştığı bölgeden ayırmak için tramva olan bölgelere kuru iğne sokuyo 15 dakikalık bi operasyon sonrasında çok rahat ediyosun eğer büyük çapta ve onarım gerçekleşmiyosada kası donduruyoalr böylece acı hissetmiyosun tedavisi var yalandan çekmeyin diyorum geçmiş olsun

11. raynn

raynn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaslar benim 4 aydır gecmeyen benzer agrım var .trapez kaslardan yani enseden baslayıpğ sırta yayılyo.sabah kalktıgımda iyiyim ama harekete baslayınca yere bakınca bi sure telefona bakınca ozellikleyani android ekrana biseler yapmak icin pc basında ve araba kullanınca bonuma vuran ozelliklede trapez kaslarda agrı bazen bozuk para gibi agrıyan noktalar buluyorum mr cektirdim boynumdan bise cıkmadı.en son arastırma hastanesine gidicem 2 gun sonra bakalım varmı fikri olan

12. raynn

raynn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugun tekrar doktora gittim arkadaslar.hastalıgımın adı mass adında bi aks hastalıgıymıs.miyofasial kas agrısı.doktor sporcuların kullandıgı agrı bandı denilen bi bant taktı ve rahatlattı 2 gundur agrım yok ama para gibi kitle halinde tetik noktaları var hala.acma germeyle duzeliyomus .arastırdıgıma gore kas duyumlenmesi kısacası acma germe yapınca tekrar acılıyomus

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:42 ----------

duzeltiyorum 2 gun once gittim doktora bugun diye yazmısım :DD

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Kas incinmesinin iyileşmesi yıllar sürebilir
    Sağlam bir kontrolden geçmek en iyisi

14. sceros

sceros Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    benimde sol trapezimin biraz alt kısmında yolda yürürken veya otururken özellikle yan açış yaparken inanılmaz bi yanma oluyo ve alış veriş yaparken bile 15-20 dk elimde bi poşet durunca yine aynı şekilde yanma devam ediyo ve bi zaman doktora gittim e-mar çektirdi hiç bişi yok dedi krem ilaç verdi hiç bi şekilde etkisi olmadı. ne yapmam gerekiyo hiç bi fikrim yok ve gerçekten bu yanma beni rahatsız ediyo ortalama 1 yıldır çekiyorum. lütfen bilen yada benle aynı yanmayı yaşayan ve kurtulan varsa mesajınızı bekliyorum

Sayfayı Paylaş