Trapez Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fiko07 tarafından 6 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle herkese merhaba 16 yaşıma yeni girdim 181 boy 62 kiloya sahibim.Vücut geliştirmeyle amatör olarak ilgileniyorum gelişimimden memnunum ancak bi sorum olacak :
    1-Nedenini tam bilmiyorum ama trapezlerim çok büyük bundan rahatsızlık duymuyorum ama trapezin görüntüsü çok kötü duruyor omuzlarımda geniş olmadığı için -^- yani omzumda şöyle bi görüntü var anliyacağınız inanılmaz bir kavis var.Ancak bazılarına bakıyorum adamların trapezleri büyük ve yana doğru orantılı.
    Bunu sağlayabilmem için:
    Omuz kemiklerini genişletebilecek(mümkünmü bilmiyorum) hareketlermi yapmalıyım varsa bu hareketler nelerdir?

Deltoid kasıyla mı etkisi var yoksa tamamen genetik bi faktör olup mümkünat yokmu?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir yardımlarınız yorumlarınız benim için çok değerli.
    Şimdiden sağolun

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Genel olarak bütün vücudunu calıstırdığını vücudun bu durumu dengeleyecektir. Fazla gelişmiş trapezler genellikle genetiğe de bağlı olabiliyor. Yalnızca poşet taşıyarak bile aşırı gelişmiş trapezlere sahip olunabiliyor. Trapez kaslarının yaratmış oldugu görüntüyü giderebilmek için yapılması gereken şey düzenli antrenmanlardır özellikle omuz antrenmanları ile bu görüntü kesinlikle düzelecektir . Ancak tekrar belirteyim yalnızca omuz calısarak belki bir nebze istediğinize ulaşırsınız ancak bu seferde vücudun diğer bölgeleriyle bir orantısızlık oluşacaktır bu nedenle düzgün bir şekilde vücut geliştirmeye başlanmalıdır ve kesinlikle söyleyebilirimki bu durumu düzeltebilirsin

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    yüzme gibi omuzu savurduğun sporlar omuz gelişimini sağlar onun dışında genetik çok çok önemli bildiğimkadarıyla omuzları genişletmek biraz imkansız gibi bişe yaşın daha büyümeden omuz genişetme hareketleri varsa araştır bul ve mutlaka düzenli beslen sağlam uu bu yıllar bidaha gelmez

Sayfayı Paylaş