Trapez kasları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve YuriBoyka61 tarafından 10 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben hic trapez kası çalışmamama rağmen trapezlerim çok fazla gelişmiş ve bu benim canımı çok sıkıyor.kasları sıkınca ortaya çok kötü bir görüntü çıkıyor.hiç trapez çalışmamaya dikkat ediyorum ama yinede birazdaha geliştiler ne yapmam lazım gelişmemesi için hangi kas grubunu geliştirirken trapezlerede etki ediyor yardım lazım.

2. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    kardeş benimde öyle uzun zamandır pc başında durmaktan omuzlar çökük trapezler çıkıktı ama omuzları genişletmeye ve irileşmeye başlayınca gerçektende kaliteli bir görüntü ortaya çıkıyor bence sorun yapma trapezler görünüş açısından güzellik katıyor bence omuzları çıkarınca

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    özellikle trapezleri çalıştırmana gerek yokki gelişmesi için :) yapmış olduğun 10 hareketten 7 si trapezleri ister istemez etkiler zaten...yapacak bişey yok yani..yani kolay gelişen bir bölge orası ;)

YuriBoyka61, ZeusS_ ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  4. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok kolay gelişen bir bölge olduğu kesin.ama bende falza gelişmiş herhalde.yapı olarakda omuzlarım dar değildir geniş sayılabilir ama yinede sıkınca çok duruyor kötü duruyor.

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Özellikle omuz hareketlerini nizami yapmazsanız yük omuzdan çok trapezlere biner. Bu nedenle siz de "neden omuzlarım az gelişiyor da trapezlerim fazla gelişiyor?" sorusuyla baş başa kalıyorsunuz.

mma-, Azi, YuriBoyka61 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    trapes o kadarda kötü gözüken bir kas değil ama omuzlar darsa trapezle dahada dar gözükür

beachboy dediği gibi özellikle omuz çalışırken ağır kg lerle çalışmak isteyenler hareketi bozuyor ve omzudan çok trapez yükü almış oluyor yavaş yapmak lazım çok ağır kaldırıpta hareketide bozmamak gerek

YuriBoyka61 ve Pappy bunu beğendi.
  7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle doğru, bütün hareketlerini nizami yapsan bile trapezin çalışmasını engelleyemezsin...

Kesinlikle doğru 2. cümle, omuz çalışmasını bilmeyip, trapez çalıştıran çok adam var bende çok görüyorum bunu...

Ve son bir şey ekliyeyim; Bizim milletimizin genetiğinde trapezleri hep güçlüdür, hiç Vg yapmayan 10 adama baksan 7sinin genetik olarak trapezlerinin güçlü olduğunu görürsün... Yani bizde yaygın kısacası ;)

Ama böylesine genetik bir avantaja rağmen trapezi sevmeyen nadir milletlerden biriyiz; Almanlarda trapezi güçlü erkek=güçlü erkek demektir !
    Eski yunanda ve akdeniz milletlerinde yine gücün sembolüdür! Minatour ve Heracles resimlerinin hep güçlü trapezli çizilmiş olduklarını görürüz ;)

mma-, YuriBoyka61 ve demircan256 bunu beğendi.
  8. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    çok ağır kaldırmıyorum.ama kafama takılan bir sorun var düzensiz olarak çalıştırılan yani başka kas gruplarını çalıştırırken arada kaynayan bir kas grubu nasıl oluyorda bu kadar iyi hatta diğerlerinden iyi gelişebildi anlamış değilim.özelliklede omuz çalışırken fazla ağır kilolar basmıyorum 5 kg yeterli oluyor şuanlık benim için.

9. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    omuz hareketlerinin nizami yapılmamasından dolayı trapeze vurur
    düşük omuzlarda trapezler daha ortadadır
    ama geniş, dik ve hacimli omuzlarda trapez harika bir görüntü oluşturuyor ve trapezler boyun kaslarına da bağlı olduklarından ihmal etmemek gerekir , tabi biz yapı olarak çok uzun boyu ve geniş omuzlu değiliz daha çok biraz kalın ve düşük omuzlara sahip olduğumuzdan (genellikle) trapez istemiyoruz çoğumuz

10. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    benim omuzlarım düşük değil gerçekten dik duruyor ve trapezlerde sıkınca kötü bir görüntü oluşturuyor normal dururken bir sıkıntı yok.

11. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    anladım oyleyse boyun kaslarını ve deltoidleri ihmal etmemen gerekiyor ve tabiki üst göğüsüde , o zman daha estetik bir görünüme kavuşacaksın emin ol ve tabiki trapezlerin öne gelmemesine dikkat et yani al barbell ıbeline koy iki elinle kavra ve o şekilde omuzları kaldır indir yani eller arkada barbell shrug hareketi o zman tıpklı çok fazla trapeze sahip olmasına rağmen trapezleri harika görünün bill goldberg gibi estetik bir görünüm elde edebilirsin

Son düzenleme: 31 Aralık 2011
  12. limbesh

limbesh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell press, dumbell lateral raise, dumbell lateral raise front bunlar omuz genişletmek için yaptığım hareketler, bunlardan hangileri trapez kaslarını fazla geliştirir, önceden dumbel shruk hareketini de yapıyordum direk trapezus kaslarını geliştirdiğini öğrenince bıraktım

13. Mezomorf

Mezomorf Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Malatya
    Bende eskiden kafaya takardım.Lakin omuzlarım ve kanatlarım geliştikçe trapezlerim çok iyi görünür oldu gözüme.Ayrıca trapez genetiğimin iyi olduğunu düşünmeye başladım.Bu arada trapezsiz sırt hiçbir şeye benzemez bence.

Sayfayı Paylaş