trapez göğüs üstünde ağrı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yenilmezceko tarafından 1 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    abilerim barfiks çalışıodum baya kastım sabahleyin 3 set1 sette 15 olmak üzere akşam bi şınav çekiyim dedim ölüyodum ağrıdan trapezmi denio oraya tamda bilmiom ama bu göğsün üst kısmı tam kemikle göğüs arası yer yardım ederseniz sevinirim

bu geliştiğinin göstergesimi yoksa fazla mı yüklendik? :D

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle trapez denmiyo üst göğüs kısmından bahsediyosun. 45 tane barfiks çektiğini yazmışsın. Bence bi yanlışlık var. Ayrıca göğsün üst kısmının ağrıması göğüs kaslarının yıpranmasından dolayı. Yani hem gelişimin göstergesi hem fazla yüklenmişsin. De barfiks sırt/kanat hareketi sen göğse nasıl o kadar yüklendin onu anlamadım.

yenilmezceko bunu beğendi.
  3. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    a

bildiğim kadarıyla barfiks avuç içi sana bakılcak şekilde çekildiğinde göğüsleride çalıştırıyo diye okumuştum ama yanlış olmasın öle hatırlıyorum sabaha kalmadı ağrı zaten herhalde geliştiirdiğinin göstergesi

cevap verdiğin için teşekkür ederim.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Barfiks üst göğüsü vurması normal ama asıl vurduğu yer sırt kol ve omuz ama hemen hemen üst vücudun tamamını çalştırıyor

o akdar bafıks cektınız ise akşam birde şınav çekmeye gerek yok gün aşırı çalışın hiç olmazsa kas ağrıması gayet normal birşey bu iyi birşey bu sana dıyorki beni çalıştırma dinlenmeye ihtiyacım var ağrı geçince çalış.

Ayrıca antremandan önce ısınma ve germe hareketleri yapın antremandan sonra gene germe yapın bu ağrıları azaltır.

5. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bu ısınma germe hareketlerini bulamadım sitede yaRDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Antremandan öncesinde yapılması gerekenler nelerdir?
    C- Antreman öncesi kavramı antremandan önceki öğün ile antremana başladığınız an arasında süreçtir..Antremandan 2 saat önce mutlaka kompleks karbonhidrat içeren bir öğün yapılmalıdır..
    İçmeniz gereken 3-4 lt. suyu güne yaymakla beraber antremandan 30 dk. önce de 500 ml su içmelisiniz..
    Antremana başlamadan tempolu ısınma hareketleri ile vücudu ısıtmalısınız.
    Gerekli açma germe hareketlerini yaparak kas ve tendonları ağırlık çalışmasından önce hazırlamalısınız.
    Son olarak antremanda yapacağınız ilk harekete çok hafif kilo , çok tekrarla (20 tekrar kadar) yada boş barla çok tekrarla başlamalısınız..

S- Antreman sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?
    C- Antremandan hemen sonra , antremandan öncede yaptığınız stretching tabir edilen esneme ve germe hareketlerini yapmalısınız.Aksi halde ellerde ve ayaklarda kan birikmesi, veya baş dönmesi gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.
    Daha sonra , yükselen kortizol hormonunun kas yıkımını önlemek için 500 ml basit şeker ihtiva eden soğuk olmayan içeçek içmelisiniz.
    Duşa girilecekse terli vücutla hemen girmemelidir.
    Yanınızda getirmişseniz protein,amino yada creatini içmelisiniz.

S - Stretching (gerdirme/esnetme) nedir? Nasıl ve nezaman yapılır?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...hlight=esnetme
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...hlight=esnetme

Sayfayı Paylaş