trapez çalışmak hergün

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cellucorc4 tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ARKADAŞLAR hergün aynı kası çalıştırıp dinlendirmezsen gelişmiyceğini tabiki biliyorum sporda yeni değilim :)
    ancak trapezleri haftada bi gün çalışmak beni istediğim sonuca götürmüyor
    sırt günlerinin arkasına trapez koyuyorum ama istediğim hedef için bu uygun değil

trapez cok olursa omuz u aşagıda gösteriyor biliyorum ama ben o görüntüye bayılıyorum :)

her agırlık antranmanımın sonunda trapezden 2 hareket yapsam sizce ileriye götürür mü çok mu zorlamış olurum

antrenmanlarım

1 gün on
    2.gün of
    3.gün on
    4.of şeklinde

2. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenman programını 3 gün on 1 gün off a çevirebilirsin ben öyle yapıyorum

3. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    1.gün göğüs biceps
    2.gün omuz triceps
    3.gün kanat bacak
    4.gün off
    sonra yine 1-2-3

yani bi haftada her bölge 2 kere çalıştırmamı söylüyorsun böyle hacim çalışması yararlı mı olur yoksa fazlamı gelir :/bilemedim

4. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi mantığıma sığınarak söylüyorum.1. gün göğüs biceps yapınca zaten o iki kas 3 gün dinleniyor bu programda.Benim en çok verim aldığım program tipi bu.Eğer kilo almak isteseydim senin uyguladığını off yapmadan hergün 1 kas olarak yapardım.

5. sqols

sqols Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Doha
    Trapez kucuk bir kas grubu degil, adi ustunde trapezoid seklinde olup, kanat kaslarinin arasindan orta sirta kadar iniyor, yani haftada bir kez 2 hareket(dumbell shrugs + onden tutus barbell shrugs) calismak yeterli olur diyorum, iki gun calismak istiyorsan birini omuz gunu, birini sirt gunu calisabilirsin ki bence gereksiz. Von pasther in verdigi program zor bir program, ozellikle gogus gununun hemen arkasindan omuz ve triceps girmeyi benim vucut kaldirmadi ama soyle bir program denedim kisa vadeli
    1-gogus - biceps
    2-sirt-triceps
    3-omuz bacak
    4-off

Sayfayı Paylaş