1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Transformation (BEFORE - AFTER) 13 AYLIK DEĞİŞİM

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve MDSK33 tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 49 üye.
  1. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    weider glutamın

syntha 6 whey

unıversal creatın

---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:23 ----------

önemli olan ne kadar yediğin değildir ne yediğindir. 400 gram karb ın ıcınde yagsız tuzsuz haslanmıs lapa pırıncden baska ve yulaf ezmesınden baska hıc bırsey olmassa bak nasıl yag yakıyosun. bide sabahları ac karna kardıyo yapınca

bulkta ne aldım ne gorduysem yedım zamanında oyle yapmasaydım daha guzel bı vucudum olurdu dıye dusunuyorum

---------- Post added at 09:27 ---------- Previous post was at 09:25 ----------

5. ayda o kadar dolu degıller zaten sadece biraz daha yag yakımına yonelık bır dıyet ve calısma yaptıgımdan kaynaklıdır. ayrıca resımlerın bazıları sıcak bazıları soguk sanırım

bu fotoları bıle bulana kadar canım cıktı :)

Azi bunu beğendi.
  2. tiny

tiny Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aç karna ne kadar kardio yapıyordun?

3. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    başlarda 15 - 20 dk üstüne 5 - 10 dk mide sonlara dogru arttırdım en son zamanlarda 40 dk elıptık bısıklet 40 dk alt üst yan mide

4. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    1kilo protein olayını anlamadım.?

Azi bunu beğendi.
  5. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ben zaten yagsız tuzsuz olduklarını tahmin ederek sordum yinede cok bence ama sonuca bakıyorum fazlasıyla iyi define halin kac kilo olculer ne alemde?

6. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    1 kg proteın = 600 700 gram tavuk gogsu 300 400 gram kırmızı et

ölçüler

kol 41
    bel 83
    gogus 111
    omuz 120

bacakları hatırlamıyorum su anda

şu anda kilo 72 - 75 arası gıdıp gelıyor

7. AloneAssasin

AloneAssasin Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Çok güzel gelişim tebrikler , bundan sonra kütle almaya devam mı yoksa kütleni koruyacakmısın

8. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    birazda sosyal çevrende olan değişikliklerden bahsedermisin :) şuan ki halinle önceki halin arasında kızların ilgisi nasıl değişti :) sokakta yürüken fln bakan çok oluyor mu tanışma teklifleri fln geliyor mu :) sosyal hayatına ne gibi katkıları yada eksileri oldu?

9. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    sosyal hayatımda tabıkıde degısıklık oldu. ama bu vucudu yapana kadar sosyal hayata cok onem vermedım herseyımı verdım spora zaten zamanımda yoktu. bi yandan salon ıslettım bı yandan evde yemeklerımı yaptım bı yandan antremanlar vs.. ama simdi tabıkıde eskı halıme gore ılgı arttı ama buda gayet normal açıkcası eskıden yuzume bakmayanlar sımdı peşimde kosuyor ben bakmıyorum :) ilahi adalet

krewman, nizzmo45, OKİ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    merhabalar, tebrikler azmin ve başarın için
    antreman programın ya da kabaca çalışma prensibin hakkında bilgi alabilir miyiz
    başlangıçtan güncele kadar nasıl bir idman sistemin vardı, hacim ve definasyon programların nasıldı?

11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Herkes arkadaşın besin tüketimini yanlış anlamış.Aşağıda anladığım kadarıyla açıklamaya çalıştım. Yanlışsa lütfen düzelt özgür.

Bu arada vücut gerçekten çok iyi. Definelik muazzam. Benim eksik gördüğüm tek yer triceps. Kollar da hiç 41 gibi durmuyor. En az 43 diye tahmin etmiştim. Tricepsin çok büyük olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Karın ve oblik harika. Bacak hiç görünmüyor ama sanırım bol cardiodan ötürü calfler iyidir. Quadriceps ve hams her türk body'cideki gibi eksiktir tahminim :)

Gelelim beslenmeye.

Arkadaş 1kg protein derken 1000 gram protein tüketiyorum dememiş. 1000 gram proteinli yemek tüketiyorum demiş. Yani Bu da yaklaşık günlük 250 gr protein ediyor.

Karbonhidratı da aynı mantıkla hesapladıysa 400 gram karbonhidratlı yemekte yaklaşık 280 gram karbonhidrat eder. Yağın sıfıra yakın olduğunu varsayarasak arkadaş 2800-3000 kalori civarında beslenmiş.

Eğer arkadaşın 400 gram karbonhidrat ölçümü çiğ değil pişmiş ise 400 gram karbonhidrat yaklaşık 100 gram karbonhidrat içerir. Yani hesabı çiğ yapmışsa yağı az tükettiğni varsayarsak arkadaş 2000-2200 kalori civarında beslenmiştir.

Günlük 2000 kalorilik bazal tüketim hızı olduğunu varsayarsam sabah cardiolarıyla akşam bodyleriyle yaklaşık günlük 1000 kalorilik bir yağ yakımı yapmış arkadaş. Bu 1 haftada yaklaşık kg yağ demek.

Sosyalliğe gelirsek böyle bir vücut için maalesef sosyallikten biraz uzak durmak gerek. Sabah 1 saat cardio buna hazırlık ve üstünde beslenme, ara öğünler hazırlama, akşam tekrar body, üstüne mecbur erken uyku vs vs. İnsanın sosyal hayatının içine ediyor bu spor.

Arkadaş salon sahibi anladığım kadarıyla. Disiplini ve çalışmayı maksimuma çıkarmıştır bu ortam.

Son düzenleme: 10 Haziran 2011
    OKİ ve MDSK33 bunu beğendi.
  12. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    teşekkürler jimraynor tam anlamıyla hepsını acıklamıssın ben fazla vakıt bulup gıremedıgım ıcın ayrıntılı cevap veremıyorum. ama acıklama yaptıgın ıcın sana mınnettarım.

bacak konusuna gelınce acıkcası bu zamana kadar bacaga cok onem vermedım hatta hıc calısmadım dıyebılırım tek hatam bu oldu. o yuzden vucuda gore bacaklar bıraz ınce kaldı. yavas yavas oralardanda hacım almaya baslıyorum. ama kalflerim iyidir allaha sukur o kadar kardıyodan sonra dedıgın gıbı :))

kol konusuna gelınce daha oncede belırttıgım gıbı bodycılerın %80 nın basına gelen trıceps tendon zedelenmesı bendede oldu 5 ay spor yapmadım cok kotu bı donemdı. ve halada trıceps calısamıyorum bench presslerı bıle serbest agırlıklarla gıremıyorum aletlerle ısımı goruyorum. aslında çalısabılırım tendon kemıge surtuyor hafıften sızlatıyor o acıya katlanabılırım ama ekimde allah ızın verırse klasik -175 e girecegım ıcın sımdı o bolgeye yuklenıp tekrar bı sakatlık olmasını ıstemıyorum. bakalım ılerleyen gunler neyı gosterır

herkese iyi calısmalar arkadaslar...

---------- Post added at 14:23 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

ben çok fazla agırlık kaldırmadan yana bir insan degılım. önemlı olan kasa yeterı kadar kan pompolamak sısırmek oldugundan yanayım. bu sekılde ılerlemenın en guzel etken oldugunu savunuyorum.

bi insanı buyuten bence antreman programından zıyade yedıgı yıyeceklerdır. gidip karbonhidrata abanırsanız kılo alırsınız hacımlenırsınız karb azaltırsanız defıne olursunu tarzı ufak bısey yanı.

ılk 5 6 ay normal tempoda gıttım bazen agır antremanlar bazen hafıf parcalıyıcı ama son 3 4 aydır fazla dınlenmeden ve cok agır olmayacak sekılde antremanlar yaptım.

chillout bunu beğendi.
  13. SANDOW

SANDOW Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    muhendis
    Yer:
    istanbul
    Ozgur,

Oncelikle seni azminden oturu tebrik ederim. Senin fotoları gordukten sonra hafiften moralim bozulmadı degil (Ben de yaklasık 15 aydır yapıyorum ama definasyon anlamında kotu durumdayım). isin sakasi bir yana basarılarının devamlı olmasını dilerim.

Son olarak unutmadan 12.ay ile 13.ay arasında muazzam bir fark var nedir bunun sırrı?

Son düzenleme: 10 Haziran 2011
  14. AnimalPlanetMan

AnimalPlanetMan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çok iyi kardeşim tebrik ederim..Benim bir sorum olucak anladığım kadarıyla sende kilo olarak zayıf biriymişsin diyet programın yada suplement önerim varmıdır...

15. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    13 Ay ise eğer helal olsun kısa zamanda çok iyi gelişme göstermiş vücudun.

16. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Özgür merhaba karbonhidrat kısmında 2 ihtimal belirttim. 400 gram ağırlığında karbonhidrat demiştin. Bunu pişmiş karbonhidratı tartarak mı yaptın yoksa çiğ halini mi yaptın ikisi arasında büyük fark var. Bunu belirtir misin?

17. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    2 yada 2.5 bardak pırınc yıyorum gunde haslanmıs olarak tartınca 400 500 edıyor sanırım.

tamamen sabahları ac karına kardıyo ve arkasına yapılan 30 40 dk lık alt ust yan mıde hareketlerı. ve antremanlara eklenmıs bacak gunlerı. + diyet

18. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili ÖzgürGeldeç,

Bilginize...

Birçok kişi sabah kalkar kalkmaz, boş mideyle, vücutları hala yağ yakma modundayken kardiyo yapılması gerektiğini düşünür. Bir kısmı doğru olsa da tümüyle boş mideyle sabah ilk iş olarak koşmak kas kaybına yol açabilir.

Sabah ilk iş kardiyo yapıyorsanız, yavaş sindirilen meyveler, tam tahıllı ürünler ve hızlı sindirilen şekerler de dahil olmak üzere her tür karbonhidrattan uzak durunuz.

Proteinden ödün vermeyiniz. Sabah, kardiyodan önce 10-20 gram hızlı sindirilen whey protein alarak yağ yakımını durdurmadan kas kütlenizi koruyabilirsiniz. Japonya'da yapılan bir araştırma whey proteinde bulunan amino asitlerin kardiyo sırasındaki yağ yakımını arttırdığını gösteriyor.

Gatorade ve powerade gibi bir sporcu içeceğinden bir yudum alıp yutmadan tükürerek sabah kardiyolarındaki yoğunluğu arttırabilirsiniz. Üstelik yağ yakımından da ödün vermezsiniz. Birmingham Üniversitesin'de (Edbaston, İngiltere) yapılan bir çalışmada, antrenmanlı bisikletçiler, belli bir mesafeyi mümkün olan olan en hızlı biçimde geçtikten sonra her yedi sekiz dakikada bir ağızlarını bir karbonhidratlı içecekle çalkalayıp tükürüyor. Bu sayede suyla çalkaladıkları seferden üç dakika daha iyi bir derece yakalıyorlar.

Kardiyonun yoğunluğunu arttırmak, kardiyo sırasında ve sonrasında yakılan kalori miktarını yükseltiyor. Bu tekniği kullanırsanız her on dakikada bir ağzınızı bir sporcu içeceğiyle çalkalayıp tükürün. Tabii şayet dışarıda kardiyo yapıyorsanız. :)

Saygılarımla,

MF

Akay bunu beğendi.
  19. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    aynen kardesım sabah ac karna dıyorum ama sabah amıno asıt ve glutamın alıyorum oncesınde

20. ylmz

ylmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kısa zamanda çok güzel bir gelişim başarılarının devamını dilerim

Sayfayı Paylaş