Training maske Hakkında

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ISIran tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Beyler training maske hakkında düşünceleriniz neler dayanıklılığı artırdığını biliyorum.Ve cross fit yapanların bu maskelerden kullandıklarını.Bodybulding yapanlar için faydası olur mu sizce ? Ve son olarak sadece yurtdışından mı temin edebiliris bu maskelerden.Bilen veya kullanan biri varsa.Bilgilerinş paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleme: 23 Şubat 2014
  2. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Tam olarak işlevi nedir?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Dayanıklılığı artırmak diye biliyorum.

4. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    O anlamda sormadim.Yani takinca ne degisiyor?Nefes alisimi?

5. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Sanırsam.Gaz maskesini takınca nefes alış verişin zorlanır ya öyle bir etki yapıyor kanımca bende tam bilmiyorum.

6. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Velhasil kelam Stamina ile alakali ki buda hikaye.Kendi nefesini kontrol edemeyene maske ne yapsin?Zaten oyle bir etki olsa bile Turkiyede bir halta yaramaz cunku kimse bu kadar Hard calismiyor.

7. ISIran

ISIran Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Nerden biliyorsun belki burda çalışan vardır.Bilgi almak için yazdım zaten

8. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Uye Fotograflarindan kasli cocuklarin durumu belli oluyor ;)

9. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum ukalaca yorumların ( ya da küstahca mı desem bilemedim ) anlamı yok lütfen daha ılımlı ol. Kimlerin nasıl çalıştığını ne şartlar altında çalıştığını bilemezsiniz. Yapılan şeylerin altında ne emekler yattığını bilemezsiniz. Herkes ve her şey sıradan 2 programdan geçmiyor. Bir çok yorumu bir çok konuyu görüyorum hiçbir şey yazmıyorum çünkü gereksiz şeyler yazılıyor. Gel gelelim konumuza; Kişisel laf söylemeyi sevmem ama stamina nedir ya ? Günlerdir veyahut haftalardır tutturduğun bir stamina var yazıp çizip duruyorsun, bir çok yorum yapıyorsun hepsi birbirinin gölgesi dostum bu ayakları bırak yalvarıyorum... Neyse kişiseli bırakıyorum hiç yapmamam gerekiyordu ya neyse k.bakmayın.

Gelelim ana konuya; ISIran dostum bu maskeyi istisnasız her alanda kullanabilirsin. Açıkla dersen de; dövüş sporlarında, düz koşularda, tepe koşularında, sürat koşularında, dayanıklılık koşularında, ağırlık çalışırken ( sıradan ağırlık çalışmaları sırasında malesef işe yaramaz. triple set lerde veyahut crossfit hareketlerinde daha çok işe yarar ) yürüyüş yaparken bile kullanabilirsin. Bu maskeyi takmaya başladıktan sonra nefes düzeninde değişmeler olur zorlanmalar olur ilk başlarda aldığın hava sana yetmiyormuş gibi hissedersin ancak alışmaya başladıktan sonra sürekli bununla yaparsın her sporu ve çıkardıktan sonra koşmayı denediğin zaman nefesinde sıkıntı kalmadığını farketmeye başlarsın ( ki bu uzun zaman sonrası için geçerli )

Eğer almak istersen bir kaç türk sitesinde satılıyor 50-100 lira gibi bir farkla satıyorlar ama oda olması muhtemel birşey yurt dışından alsan kargo parası bekleme süresi filan derken yine o para senden çıkıyor yani.

FatihSüleyman bunu beğendi.
  10. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Benim yorumlarini eleştiriyorsun kendin ne sacmaliyorsun?Dovus sporlarinda maske nedir?Stamina nedir Dayanma gucudur.Bu maske neyi gelistiriyormus?Nefes almayiymis cok sacma cunku kendi nefesini ayarlayamayan adam gercekten bir sorunu olmali cigerlerine dikkat etmeli o kisi.Ayrica seninde Bir dovus sporuyla ilgilendigini dusunmuyorum.Staminaya onem vermeyen Dovuscu olamaz.

11. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum söylenenleri çarpıtmada da üstüne yok takip ettiğim konularda yaptığın yorumlardan ve bu yorumundan sonra bunu da anlamak zor olmadı. Kullanmadan denemeden bilmen imkansız teorik ukalaca bilgilerinde malesef bu konuyu anlaman imkansız. Ayrıca yazılarımda dayanıklılığa önem vermeme gibi birşey söz konusu olmadı foruma üye olduğum günden beri. Nefesini ayarlayamayan adamın hiçbir sorunu olmaz tek sorunu nefesini ayarlamayı bilmemesidir sağlığına da etkisi yoktur zamanla düzelir herşey zamanla ayarlamayı öğrenir. Ya da her neyse son yorumumdu bu kolay gelsin dostum spor hayatında başarılar. Bu konuda daha fazla yorum yapmicam...

12. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bence de yapma sabahtan beri ihtar alman gerekirken hala yorum yapma luksune sahip oldugunu mu dusunuyorsun?Senin bilginin ve tecrubenin olmamasi benim bilgilerimi paylasmama engel degil ve bu durumda ukala sen olursun.

Maskeye gelince kullanici yorumlari(UK) pekde verimli olmadigini gosteriyor.

13. mrvcnd

mrvcnd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    bi halta yaramaz...sadece , psikolojik ...

muhtemenelen , daha az oksijenle ve zorlama ile " alyuvar "sayısını çoğaltmak !...yani, "yüksek irtifa antrenman durumu "...ancak , alyuvarların sayısını arttırmak için sürekli ortam gerekir...

ayrıca, o2 alımının az olması , kalp atışlarını ani ve gereksiz zorlayacağından tehlikeli bile sayılabilir ...:)

staminaya , gelince bu çok yönlü bi parametredir ve her spor dalı için farklı dinamikler gerektirir ...:)

Sayfayı Paylaş