Traşımda kıl dönmesi olabilir mi???

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve dinamik.ip tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    değerli abilerim,

hatırlayacağınız gibi traş konusunda 2-3 yıl önce de bir konu yazmıştım ve görüşlerinizi almıştım.

traşa o yaz zorunlu başladım. ama kendi kendime ilk traşımı yaptım :lol: :lol:

yalnız bir sorun var. yüzümü yukardan aşağıya yapıyorum ama boyun için babadan dayıdan gördüğüme göre adem elmasının olduğu boynumun altından yukarı doğru traş oluyordum. ama bu şekilde 2 kere tekrarda yapsam yine de tam hani boynun altıyla üstünü kesen bir kemik varya oralarda hafif hafif kıllar kalıyor...

bende internetten araştırdım traştan sonra yüzümü yıkayıp traş bıçağıyla tersten yani yukardan boynumun altına doğru indiriyorum...

aslında sorum şu her tıraşta böyle yapmaktan sıkıldım eee şu ergenlik zımbırtısıda geçmek üzere, yani şu traş olayını oturtmak istiyorum...

sizce en başından mı yukardan sonuna kadar aşağıya inerek mi traş olmalıyım yoksa böyle devam mı etmeliyim. açıkçası korkum kıl dönmesinden ve kalıcı sivilcelerden ayrıca bu şekilde de diğer tarafından çıkan kıllarda düzelir mi yani sizce ne yapmalıyım abilerim hatta kardeşlerim...

bunlarıda okuyan genç yaşıtlarım için söylemem lazım sakın kendi başınıza utanıp çekinip traş olmayın!!!!!!! her zaman ya babanıza ya erkek büyüklerinize ya da kuaförünüze sorun... thums:thums:

adminlerden özür dilerim bir yanlış yaptıysam... şimdiden herkese çok teşekkür ederim...

yakında body konusunda da fotoğraflarımı paylaşacağım... babadan salon parasını aldığım anda... bench_O bench_O bench_O

2. dubtis

dubtis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Kılların çıkış yönüne göre sür jileti tersten alma

dinamik.ip bunu beğendi.
  3. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Tersten ve üstten alırsak sinek kaydı olur. Ben ters-üstten sonra yandan da alıyorum, hiçbişey kalmıyor. Sırf düz alınca yarısı kalır.

4. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    ya aslında bir sürü reklamda traş olanlar hep direk yukardan boynun altına kadar alıyorlar onlarda öyle bir olay olmuyor mu??

5. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    başka yazacak yok mu??

6. abrek33

abrek33 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yukarıdan aşağıya doğru kesmelisin bence çünkü sakal şuanda nasıl alıştırırsan o şekilde yön değiştiriyo aşağıdan yukarıya doğru kesersen sakalın ters uzar oda zamanla sakal bıraktığında kötü bi görüntü oluyo bendeki gibi:)

dinamik.ip bunu beğendi.
  7. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    yok abi zaten nasıl yazayım adem elmasının bulunduğu bölgeleri :D :D aşağıdan yukarı alıyorum yüzümü yukardan aşağı yani onda bir sorun yokta ben utube da bir sürü video görüyorum herkes yüzünden o bölgeye kadar direkt indiriyor bende deneyeceğim ama baya artık sakallarım var... yüzümde batışma hatta bundan ötürü ömür boyu sorun çekmek istemiyorum hala kararsızım ne yapacağımı bilmiyorum... bu arada normal traştan sonra malum bölgede :D az bir bölge kalıyor orayı traş bittikten sonra yüzümü yıkayıp (ıslakken) alıyorum yoksa baya bir pürüzlü oluyor

8. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
  9. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    bugün ilk kez yukarıdan boyun altına kadar traş oldum... aslında biraz pürüzlü olmasının dışında korktuğum batışma olayı olmadı... teşekkürler

10. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sna benden tavsiye ergenlik dönemindeysen makineyle traş ol ben permatikle traş oldum full gözlerimin yanında sakallar var çok sert çıkıyor ve sabah traş oluyorum akşama uzuyor

dinamik.ip bunu beğendi.
  11. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    haklısın ama traş makinası olayına bütçe yok be abi :(

12. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Hazır köpük, kullan at jilet gibi yeni yöntemlerle 5dk.da traş olunsa da genellikle sorunlu oluyor. Başka başlıktaki mesajımı buraya da ekliyorum:

Klasik eski moda traş benim ayrı bi hobim :) Eski usül klasik jilet takılan safety razor dedikleri icatla fırçayla köpüğü kendim yaparak vs. traş oluyorum uzun sürüyo tabi ama sorunsuz bazen de usturayla :):) Nerdeyse bedavaya geliyor. Vücut işindeki gibi çok detayları var öğrenmek için. Traşta traş öncesi traş ve traş sonrası var. En iyi sonuç banyodan-duştan sonra traş olmaktır. Banyo yapmamışsanız yüzünüzde sıcak havlu bekletin. Sıcak suyla yüzünüzü yıkayıp öyle traş olun. Mümkünse tersten almayın. İyice eliniz ustalaşana kadar sadece sakalın çıktığı yönde traş olun. Jilete çok fazla açı vermeyin aralık az olsun. 30derece civarından fazla açı sakaldan çok suratı keser. Keserken baskı uygulamayın. Traştan önce sürülen yağlar da var ama ben pek kullanmıyorum. Traştan sonra da yüzünüzü iyice soğuk suyla yıkayın. Traştan sonra konudaki gibi yanma, kaşınma, sivilcelenme gibi şeyleri iyileştirmeye yardımcı olan ürünlerden kullanabilirsiniz. Bundan sonra da aftershave losyon, balm ya da normal nemlendirici krem sürün. Cildi yağlı olanlar için sadece losyon yeterli olabilir, kuruysa ya da kış aylarında nemini koruması daha önemli. Aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Bu yazdıklarım çok genel bi özet sadece :) Bu konuda da birçok site var tabi ingilizcesi olanlar mesela BadgerandBlade sitesine bakabilir. Yabancılarda bu işi hastalık haline getirmiş olanlar bile var

dinamik.ip bunu beğendi.
  13. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    benim ve diğer arkadaşlarımın özellikle ergen arkadaşlarımız için çok önemli olan bir konu bu traş olayları...

internette bir sürü video var bu konuda... bende bu videolardan öğrendim traş olmayı... 2 yıl oldu başlayalı hala doğru yapıpı yapmadığımı bilmiyorum.

acaba siz internetten bana bu videolardan önerebileceğiniz bir link varmı?

14. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Çoğu kişi için işkence ama doğrularını öğrendikçe çok keyifli çok güzel 1 hobi haline gelebiliyor. İngilizcen varsa BadgerandBlade.com ve straightrazorplace.com adreslerine forumlarına takılabilirsin. İkincisinde daha çok usturacılar var. Normal jilet için doğru videolar istiyorsan Youtube'de mantic59 rumuzlu arkadaşın videolarına bakabilirsin.

dinamik.ip bunu beğendi.
  15. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    haklısınız traş olmak çok zevkli bir olay ben 7-8 yaşlarımda çok özenirdim ama o yaşlardan sonra soğuma başladı... 2 günde 1 traş olmak ise ayrı bir sıkıntı diyebilirim...

yanıtınıza çok teşekkürler...

sohbetseli bunu beğendi.
  16. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    bu sinek kaydı yani tersten alma olayını bir kaç denedim ve her seferinde keserken canım yandı ve 1 gün sonrada yüzümde sivilceler çıkmaya basladı çok garip bir etkisi oldu cildimde aydınlatabilicek varsa sevinirim

17. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Tersten aldığında olur. Önceki mesajımdaki şartları sağlamak, temizliği ve sonrasında bakımı iyi yapmak gerekir. Tabi el alışkanlığı anlamında ustalık da gerekir zamanla kazanılan. Çok gerek yok bence özel günlerde olabilir belki. Onun yerine tek perdeyi yeterli görmüyorsanız düz aldıktan sonra tersten almak yerine yan ya da çapraz deneyebilirsiniz. Ters son aşamadır ve genelde sorun olur :)

darknesssword, dinamik.ip ve rei bunu beğendi.
  18. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    tersten almaktansa traş olmamalı... (denenmiştir)

19. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    bendede aynı problem var ama az var düzeltmek icinde pek ugrasmıyorum neden kıl dönmesinden korkuyorum sana tavsiyem nereye cıkıyosa oraya dogru vur

20. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    sağol haklısın... artık bu dertle yaşamaya alıştım :)

Sayfayı Paylaş