Tozlar Hakkında

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve SARI35 tarafından 13 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SARI35

SARI35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar daha yeni bir salona yazıldım yazılmadan önce 2 ay kadar evde dambıllarla düzenli olarak çalışıyordum.Fakat boyum 180 kilo 62 çok zayıf duruyorum ama vücudum sıkı.Şimdi spora yeni başladım sayılır kilo almam gerekli protein tozu mu kullanmalıyım yoksa gainer mı kullanmalıyım?Marka beliritrseniz etkisi yüksek ve fiyatı uygun olan sevinirim.Birde babam bunlara karşı vücuda zararlı olduğunu düşünüyor?Gerçekten zararlı mıdır?Bunları merak ediyorum.Ben zararı yok diye duşmuştum babamı ikna etmem gerekli.Şimdiden sağolun.

2. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar,

Kilo-boy oranınız biraz düşük kalmakta ve kullanmanız gereken ürün kesinlikle gainer'dır.

Gerek protein tozları gerekse gainerların sağlığa zararı yoktur. Kullanım talimatlarına uyulduğu takdirde, vücuda çok fazla alınmadığı sürece faydasını görebileceğiniz ürünlerdir. Bu konuda uymanız gereken en önemli konu kullanım miktarlarıdır. Vücuda ihtiyacından fazla su verirseniz, su bile zehirler. Takdir edersiniz ki kullanım miktarı bu yüzden önemlidir.

Protein tozlarının kullanımındaki amaç, spor esnasında kas lifleri genişleyerek yırtılır. Bu da hacmen küçülmelere yol açabilir. Fakat spor sonrası tüketeceğiniz protein, bu liflerin yenilenmesine ve kasların yeniden ve daha sıkı şekilde oluşmasına neden olmaktadır. Normal birinin günlük ihtiyacı olan protein miktarı ile spor yapan birinin alması gereken protein miktarı aynı değildir. Düzgün beslenmeniz varsa ve günlük almanız gereken protein miktarını alabiliyorsanız, supplement kullanımına ihtiyacınız yoktur. Fakat bu protein miktarını karşılayabilmek için, çok yüksek sayıda öğünde çok yüksek miktarlarda besin tüketmeniz gerekmektedir. Protein tozları bunun için var. Bu ürünler asla bir öğün yerine geçmez, sadece gıda takviyesidir.

Gainer ürünleri de tıpkı protein tozları gibi, gıda takviyesi olup, kilo almanıza neden olacak şekilde günlük almanız gereken kalori miktarını yükseltir.

Kilo alma formulü : Günlük alınan kalori miktarı - Günlük harcanan kalori miktarıdır. Eğer aldığınız kalori, harcadığınız kaloriden fazla ise kilo alırsınız. Harcadığınız kalori, aldığınız kaloriden fazla ise kilo verirsiniz. İşte gainer ürünleri de yüksek miktarda kalori almanızı ve bu sayede hacim kazanmanızı sağlamaktadır. İçerilerinde basit şeker değil de, kompleks karbonhidratta bulunan şekerler olduğu için genellikle yağlanmadan ya da minimum yağlanarak hacim kazanırsınız.

Gainer önerilerimiz:

Hardline Progainer 5000 Gr : http://www.supplementler.com/urun/hardline-progainer-5000-gr-766
    Dymatize Super Mass Gainer 5433 Gr : http://www.supplementler.com/urun/dymatize-super-mass-gainer-5433-gr-469

Optimum Serious Mass 5450 Gr : http://www.supplementler.com/urun/optimum-serious-mass-5450-gr-5255

Sayfayı Paylaş