Tozdaki aminoasitler hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve SkeP tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SkeP

SkeP Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Balıkesir
    Arkadaşlar 1 sene önce whey protein aldım bitti yaklaşık 25 gr protein vardı 1 öğünde.Şimdi ise mass aldım karbonhidrat enerji ve haliyle kalori ağırlıklı, içindekilerde whey protein de yazıyor besin değeri bi öğünde 5 gr sormak istediğim soru ise şu; ilk aldığım whey proteinde aminoasit listesi ve oranları vardı mg şeklinde 3 ü BCAA, bu aynı liste mass de de var hatta mass deki birçoğunun oranı whey e göre daha fazla şimdi proteinin amacı aminoasit ise ben bunu bir nevi aminoasit olarak da görebilir miyim yani ayrıyeten protein almama gerek var mıdır asıl gereken aminoasitleri zaten alıyor olacak mıyım?

2. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    protein tozundaki aminolarla, diğer aminolar arasında şöyle bir fark var... Aminoasit takviyesi kullandığında amiositleri ayrışık olarak zaten parçalı bir şekilde hızla bünyene alırsın. Ama proteinli besinler ve protein tozları uzun aminoasit zincirleri içerir. karaciğerde parçalanması lazımdır. Bu zaman alabilir. Amino ve proteini birlikte kullanırsan faydalı olur çünkü karaciğer protein zincirlerini parçalarken aminoasitleri yakıt olarak kullanır. Bu sebeple kullanacağın aminolar protein sentezi için bir yakıt görevi görür... İkiside birbirinin yerine kullanılamaz... ayrı ayrı yada birlikte kullanabilirsin...

3. brhmcr

brhmcr Guest

Mass deki protein orani duusk olsa gerek.

Aminoasit ve protein konusunda ise makaleler bolumunde cok guzel iki makale var bu konuda.

Sayfayı Paylaş