Toz Yok Gelişme Yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ardaaaaa tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Gayette güzel antremanı yaptım çokta güzel gelişim aldım kendimce ama bu kadar daha fazlası değil devhasa kollar bacaklar istiyorsan toz alman gerek böyle olmak isteyenlerde alsın ben istemiyorum diyorum .. Toz = Kasları büyütmek kimse vaktim yok yemek yiiemiyorum demesin üşnegeç bir milletiz ve böyle hazır gıdalar işimize geliyor ..

Çabuk gelişim almak için toz kullanan arkadaslar hayatları boyunca umarım bunlara para yatıracak maddi güce sahip olurlar merak ediyorum açıkçası bu tozları bırakınca ne olacak ??? Açlıktan ölecekler sanırım o bünye istemiyecekmi günlük protein ihtiyacını sabah aksam 7-8 yumurta yerler herhalde :) ee tabi yemek yemege fırsat bulamayan arkadas ılerıde spor yapmayada bulamaz olur 140 kilo :)

2. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Hala başlığı açmandaki amacı anlayamadım. "Toz Yok Gelişme Yok" Konunun başlığı bu değil mi? Mesajlarında da açıkça görüldüğü gibi cahillik cidden başa belaymış.

Spor hayatında başarılar dilerim...

DeibLER, PointFlex ve CaglarYildiz bunu beğendi.
  3. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Kullanıp kullanmaman tercih meselesidir. Ben de kullanmıyorum ama bunu kullanmaman tozlara çamur atmanı gerektirmiyor.

CaglarYildiz ve Kara Kalem bunu beğendi.
  4. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    aşağıdaki yazıyı bir siteden kopyaladım.. umarım açıklayıcı olur.. protein tozu hakkında
    Günde kaç ölçek protein tozu alınmalı

En çok sorulan sorulardan biridir bu soru. Bir çok sporcu protein tozunu nasıl kullanacağını bilmez. Unutulmamalıdır ki bu tür ürünler gıda takviyesidir aslında protein takviyesi dir.
    Farklı kaynaklardan araştırıldığında günlük protein ihtiyacınızın kilo başında 0,8 gramdan 4 grama kadar tavsiye edildiğini göreceksiniz.
    Burada önemli olan beslenme programınızı bilinçli şekilde hazırlamanızdır. Beslenme konusunda bilgili değilseniz, beslenme konularında internette forumları veya dergiler okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha ciddi düşünüyorsanız bir fitness antrenörü veya diyetisyen eşliğinde beslenme programınızı hazırlayıp takviye olarak günlük ne kadar protein tozu alacağınızın cevabını bulabilirsiniz.
    Örnek vermek gerekirse; haftalık 4-5 gün fitness sporu yapan, 70 kiloluk bir bireyin günlük ortalama 140 gram proteine ihtiyacı vardır (2 gr x 70) buna göre bu sporcu günlük beslenmesinden 90 gram protein alıyorsa, protein tozu’nu ek olarak kullanması tavsiye edilir. Kısacası 50 gram proteini gıda takviyesi olarak almalı, buda 2 ölçek whey proteine tekabül eder. Gün içinde yayarak 2 ölçek protein tozunu rahatlıkla kullanabilir. Örneğin sabah uyandığında bir ölçek ve spordan sonra 1 ölçek whey protein tozu kullanılabilir.
    Öncelikle kilo almak için neler gerektiğini bilmemiz gerekir. Protein tozu ne kadar kalori içerir ? bu sorunun cevabını bulmak için protein tozlarının besin değerlerine bakalım.
    Genelde whey protein tozlari 80-190 kalori içerir.
    Bir elmada ortalama 80-130 kalori bulunur. Günde 1 – 2 elma yiyerek kilo almanız zor olacaktır, dolayısıyla protein tozu kullanıp kilo almakta çok zordur. Bir çok doktor protein tozunu kilo sorunu olanlara tavsiye eder. Halk arasında da bir çok kişi protein tozunun kilo aldıracağını ve bu nedenle kullanmanın mantıksız olduğunu düşünler var.
    Bu yanlış bilginin nedeni ise büyük ihtimalle gıda takviyelerinden kaynaklanır. Sporcuların kullanmış olduğunu protein tozları, daha saf ürünlerdir, ekstra filtrasyondan geçen protein tozu ürünlerinde protein oranı yüksek karbonhidrat oranı çok düşüktür.
    Kilo almak isteyen sporcular protein tozu ile karbonhidrat karışımı olan weight gainer ürünleri kullanmalılar. Bu tür ürünlerde 500-1200 kalori bulunur.
    Günlük 1-2 ölçek protein tozu kilo aldırmaz.
    Protein tozu kilo aldırır mı aldırmaz mı sorusuna bu yazımızda cevabını buldunuz, halen doktorunuz protein tozu kullanmanızı önerirse, hangi tür protein tozu olduğunu sormanızı tavsiye ederiz. Bir ölçeğinde ne kadar kalori içerdiğini sormanızda fayda var.
    Protein Tozu Zararlı Mı?

Gönderen: admin Bölüm: Zararları
    Günümüzde birçok sporcu yapmış olduğu sporu desteklemek ve vücudun spor esnasında ihtiyacı bulunan protein ihtiyacını karşılayabilmek için protein tozu kullanmaktadır.
    Protein spor yapan insanlarda, spor yapmayan insanlara göre çok daha gereklidir. Bunu karşılayabilmek adına da sporcular protein tozu kullanırlar. Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan “protein tozu zararlı mı?” soruları ise birçok sporcunun kafasını karıştırmaktadır.
    Protein tozu bilinen kaliteli markalar tercih edilerek kullanıldığında son derece doğal ürünlerdir. Burada dikkat edilmesi gereken merdiven altı üretimürünlerden kaçınılması gerektiğidir. Gerçi hoş bu durum yediğimiz içtiğimiz her türlü gıda da geçerli olan bir kuraldır.
    Protein tozları da ikiye ayrılmaktadır. Sporcular için olanı ve diğeri şeklinde iki bakımdan incelenmelidir. Özellikle eczanelerde satılan protein tozları sporculariçin yeterli olmamaktadır. Çünkü bir sporcunun kullanacağı protein tozununiçerisinde %70 protein oranın bulunması gerekmektedir.
    Proteinleri aslına bakıldığında yediğimiz süt ve süt ürünlerinden de eldeedebiliriz, fakat bu hayvansal ve bitkisel besinler ile birlikte vücuda çeşitliyağlarda girebilecektir. Bu durumun önlenebilmesi adına spor yapan ve sağlıklıbeslenerek kilo ve yağlanmayı önlemek isteyen kişilerin direkt protein tozunukullanmaları çok daha iyi bir çözüm olmaktadır.
    Dolayısıyla “protein tozu zararlı mı” gibi kaygıların kesinlikle gerçekliği sözkonusu değildir. Gönül rahatlığı içinde protein tozu kullanabilirsiniz. Proteintozu eğer ki zararlı bir ürün olsaydı eczanelerde satılmazdı. Protein tozu günümüzde birçok rahatsızlık durumunda dahi hekimlerin hastalara tavsiye ettiği ürünler arasında yer almaktadır.

kaynak:http://www.proteintozu.org/

5. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    protein tozuyla olsaydı bu işler :)

protein tozu arkadaşlarımızında anlattıgı gibi günlük aldıgın protein miktarı eksikse acıgı kapatmak için kullanılır. gün içinde etten sütten aldıgın proteinden daha önemli ve daha fazla gelişmeni saglacak farklı bişey degildir.

bu kadar süre spora gidiyorsunuz dah proteinin ne oldugunu bilmiyorsunuz. ikna olmadıysanda dene bakalım. ne fark göreceksin. :D

6. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    PointFlex@ Tozlara çamur atarım atsam ne olacakki Sigaranın üstünde öldürür yazıyor Ülkenin %70 Sigara içiyor :)

j.claude.er@ Başlamıcam kullanmaya farkı arkadaslardan görüyorum zaten şişik şişik geziyorlar :) Onlara hormonlu lakabı taktım hani domates yetiştiriken bunlara ılaç atıyor lar ya daha buyuk oluyorlar ama kucuk olanların tadı her zaman daha iyidir :)

7. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Hz Ali Ne Güzel Demiş: "Bilgi kadar zenginlik yoktur. Cehalet kadar yoksulluk yoktur."
    Gittiğin Yolda Başarılar Arda ;)

Fth056, mertcx ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Evet kardeşim ben cahilim siz böyle şeylere para yatırmaya devam edin şampiyon sizsiniz ..

9. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Eyvallah :)

Fth056 bunu beğendi.
  10. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    demiyorsun beceriksizim hammallıktan başka bişey yapamıyorum kaslarımı geliştiremiyorum. bari bahane bulayımda rahatlıyım diyorsun.

protein tozu gün içinde tükettigin proteinlerden farklı degil.
    1 senedir spor yapıyorsun proteinin ne oldugunu bilmiyorsun
    anlatıyoruz anlamıyorsun e bu sporu yapacak adamda birazda olsa akıl olması gerekiyor.

Fth056, mertcx, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    aldığın nefes bile kansorejenken sen neyin kafasını yaşıyorsun? sen bu yazdıklarına beslenmemi diyorsun? dünyanın en iyi programınıda çalışsan en iyi şekildede dinlensen bu yediklerinden bişe olmaz.. öğleni makarna pilavla geçirmek nedir ? birde 1 yıldır calısıyormussun ben 2. 3. ayımda senn bu yazdığından fazla tüketmeme ramen zar zor ilerleme kaydediyorum. sen bu beslenmeyle kondisyonunu bile geliştiremezsin kb. birde bitkisel proteine abanmışsın hızlı proteinlere ihtiyacın var artık senn ant sonrası. şakamısın sen? 1 günlük sporcu gibi konusuyorsun? yok pt kansorejenmiş.. yok pt alınca şişermişsin? sen ne tozu kullanıyorsun bunları yazarken bilmiyorumda.. bir günde bir kutu pt bitiren arkımın bile bi sorunu olmadı. onu bırak avustralyada bi tanıdğım yeni başlayan daha spora baslarken 10 çeşit supplement kullanıyordu herşeyden fazla fazla 7 8 ay kullandı tık yok sağlık açısından maşallah. onuda geçtim günde 10 çeşitten fazla supplement kullanıp yıllarca bu sporu yapanlar var hemde ne dozlarda alıyorlar sen bilmezsin. onlara birşey olmuyor. onuda geçtim steroid kullanan bi sürü ileri seviye var onlar ölmüyor.. sen de gelmiş burda 2 3 yaşındaki beyninle millete laf yetiştiriyorsun. yorumları okumuyorsun abuk sbuk yazmaya devam ediyorsun ve forumu kirletiyorsun.. senin yaptığın şu çağ da muz a tapmaya benziyor. git kendi inancınla meşgul ol bize ne.. gerekenler soylenmiş zaten. birde o 3 aylık arkadaşlarına bakmaya devam et sen. 5. 6. ay gibi bu hızda giderlerse mr olimpia olduklarında menajerleri olursun belki.. ( bu konunun kilitlenmesini rica ediyorum adminlerden gereksiz bir konu çöplük )

Fth056, Danny Boy, Pulbiber072 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlık bakanlığından onay alsın sen ve senin gibiler daha sonra insanları zehirleyin olur mu ? Sporu sağlık için değil oram buram şişsin diye yapan tayfadansın herhalde banane istedigin gibi şişir oranı buranı bu ürünler sağlıklı değil o kadar konu kapanmıştır ...

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    gereksiz bir konu gülerek okudum konuyu açan arkadaşın yorumlarını hiç anlamıyorum neden bilmediğin konu hakkında konuşursunki mr olimpia şampiyonlarının vücudunu eleştiriyor birde sanıyorki adamlar iki toz içip hemen gelişiyorlar o vücutlara ne kadar emek veriliyor haberin varmı senin ayrıca madem yorumları önemsemiyorsun niçin konuyu açıyorsun forumda protein tozları ilgili çok bilgi var bol bol oku bilgilen yav birde kola cips kullanıyormuş şaka gibi dur bakalım daha neler göreceğiz forumda

Fth056 bunu beğendi.
  14. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Ardaaaa Bu Konuya Msj Yazmayı Bırak Yoksa Senin Yüzünden Millet Sinirlenip Kötü Konuşup Banlanacak Konuyu Neden Açtığın Bile Belli Değil Neyin Peşindesin Anlamıyorum

Fth056 ve Danny Boy bunu beğendi.
  15. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende yıllardır bu sporu yapıyorum ne supplment ne protein tozu birsey kullanmadım ama saglamda kas yaptım düzenli beslenme uyku antrenman vs yaptıgın sürece gelisme görürsün ayrıca 1 yıl bosunamı gitti diye birsey de yok böyle düsünme ve antrenmanlarına sıkı sarıl

Fth056 bunu beğendi.
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kullanmamak ayrı bir şey ona bir şey dediğimiz yok ama protein tozu hakkında hiçbirşey bilmeden atıp tutulması insanı sinirlendiriyor

Fth056 bunu beğendi.
  17. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Daha düne kadar sağlık bakanlığından onaylı olmadığını bilmiyordum bu tozların madem bu kadar yararlı neden izin alınmıyor en azından kendinizi hiç mi düşünüp kullandığınız şeyleri araştırmıyorsunuz...

Protein tozu hakkında çok bilende bir şey bilmiyor bilmeyende bu tartışma uzar gider en iyisi isteyen kullansın isteyen kullanmasın ama kimse ben bu konuya hakimim demesin komik oluyor....

Kullanan arkadaşlarda gitsin araştırsın sağdan soldan duyumlara gore içmesin memlekete herkes doktor olmuş..

18. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    ben kendi doktorumla konuştum kendisi ayrıca spor hekimi abartılmadığı sürece sorun yaratmayacağını söylüyor sonuçta bu mucizevi bişey değil peynir altı suyundan yapılan ve kana daha çabuk karışması için önerilen bir şey

Fth056 bunu beğendi.
  19. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    CaglarYildiz@ O seni bağlar arkadaşım nerden bileyim bu tozların satıcısı olup insanları yanlıs yonlendirmedigini .. Bırakın benım doktorum zararsız dedi demeyide milleti doktorlara yonlendirin ;)

20. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    ben gidip protein tozu alın demiyorum, özelden yazın demiyorum, protein tozu satıyor olsaydım muhtemelende banlanırdım zaten. ben kendi yaptığımı söylüyorum bu spora başlamadan önce gittim kardiyologa ölcüm yaptırdım kullandığım supplementlerden bahsettim bana söylediğini söylüyorum ister inan ister inanma benim bir tane bile mesajımı bulamassın protein tozu sattığıma dair ama senin protein tozlarına olan düşmanlığın ortada

Fth056 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş