Toz Yok Gelişme Yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ardaaaaa tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık bu spora başlayalı 1 sene oldu her türlü programı yaptım bu süre içerisinde çok sıkı diet yapmadım doğru ama gerekli besini aldım zaten kilom fit yağ oranıım %12 ancak 1 gr dahi protein tozu kullanmadım ve neticede güçlü bir fizik ama normal kaslı bir insan oldum asla kollarım salona yeni başlayan 3 aylık sürekli protein tozu kullananlar gibi şişmedim bu insanlar hatta benle beraber başlayan ve sürekli protein tozu alan arkadaşım devahsa kollara sahip oldu....

12 ay boşunamı gitti bilmiyorum ama ben bu tozlerı kanser filan yapma yada baska yan etkısını gormemek ıcın kullanmadım ama işin doğrusu bu sporu dış gorunus ıcın yapıyorsanız kullanmak sart sanırım...

2. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kanser mi yuh diyorum sana okadar değil be günlük yediğin şeylerde inan daha çok kanser olmana yol açabilicek madde var emin ol

3. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Kanser yapmaz diye bir şey yok ki hocam. Bunun garantisini kim verebilir ki? Normal yediğimiz şeylerde vucudumuza birden bire 24-25 gr protein almıyoruzki sonucta.. Doğada bulunmayan bir şey bu insanlar üretiyor...

4. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Sen yediğim turşuda yediğin domates salçasında bozulmasın diye neler kattıklarını biliyor musunda konuşuyorsun insanları etkiliyorsun ?

Madem kullanma taraftarideğilsin niye böyle bir konuç açtin tamam yapar yapmaz diyemeyiz kesin birşey ama yuh yani kanser akla getirilcek en son şey deseydin böbreklerde ilerki yaşlarda sorun çıkar mı karaciğer gibi saysaydin hak verebilirdim sana

5. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    peynirin altındaki su altı üstü. ne insan üretmesi,ne doğada bulunmaması :) .günlük 300 gram tavuk 4 yumurta ve antrenman sonrası protein tozu yeterde artar bile.

6. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorlar bas bas bağırıyor doğal yol ile beslenin diye ben hiç bir doktorun bu tozları tavsiye ettiğine şahit olmadım tavsiye edenler benim salonumda olduğu gibi bu tozlardan ticari gelir sağlayan hocalarımız...

Sonuçta kesin bir şey yok kanserie neyin sebep vereceğini bilemeyiz ben yıllarca doğal beslenirim kanser olurum sen 10-15sene protein tozu kullanırsın bir şey olmaz... Kimseyi etkilemiyorum herkrsin kendi terciği ama enerji içecekleri gibi kullanılır oldu bu şeyler yakında bakkalarda satılacak neredeyse...

7. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    bu spora 1 yıl emek veren sporcu için bilgi olarak yetersiz olduğunu düşünüyorum.

1reex1, CaglarYildiz, mertcx ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalarım kullanmalısın hiç birzararı yok diyor protein tozunun içeriğindenve doğal olduğundan hiç birzararı yoktur diyorlar ama ben yinede kullanmıyorum normal hayatımdada doğal beslenmem etmem cips filan yerim yani ama bu protein tozunu içmek istemiyorum nedense insanların sürekli gözüne sokulmasından rahatszı oluyorum 5 cm daha şişmesin kullanmıcam arkadas ....

En ufak bır krem bile vucuda yat etkı olarak donuyorsa bu kadar faydalı olan bir seyın yan etkısınının olmaması ımkansız diye dusunuyorum... Doktor onaylı bu piyasadaki tozları kullannan varmı aramızda ? su kadar olcek fılann diye ...

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Çok yanlış teşshis ardaaa ;

Bir kere sen 1 yıl içerisinde kesinlikle boşa çalışmadın onu bir kere yaz bir kenara,ayrıca suplement kullananların elbetteki kullanmayana göre avantajı olacaktır ancak bunu çokta büyütmemek gerek...yani suplement kullanan biri 1 yılda kullanmayana göre 5 cm daha fazla ölçü almıyor bunuda yazalım bir kenara...

düzenli beslen,düzenli idmanalrını yap,iyi dinlen....bunları yaptığın halde gelişme yoksa programlarda sorun var demektir...

bende kullanmıyorum hiçbirşey..ama gelişme görüyorum 1,5 yıl olucak kolda (şu an yağlıyım)2 cm artış görüyorum..bana göre çok iyi..sonuçta adam gibi beslenemiyorum v.s...

son oalrak ; günde yumurtayıda abartırsan ciğerlere etki eder ve bunu vücut sivilce v.s olarak dışa atar...ilerisi ise daha kötü sonuçlar doğurur...bu herşeyde aynıdır ...

sonuç : HER ŞEYİN FAZLASI ZARAR ;)

10. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Ardaa Ya Bilgilen Yada Bu Sporu Bırak Henüz Bilgisi Olmayanlar Gelip Burda Senin GERÇEK DIŞI Yazılarını Okuyup Gerçek Sanacaklar Tarım Bakanlığı Onaylı Bişey Nasıl Kanser Yapsın? Millet Senelerce Kullanıyor Bu Tozları Sen Neyden Bahsediyorsun?

11. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Neyse daha birşey demiyorum bende ilk proteinimi almadan önce vgci bir abim vardi ona kan kusturmuştum haftalarca günde 3-4 saat bana dil dökmek zorunda kaldı tamam haklı olabilirsin ama kendini ifade ederken dikkatli ol böyle laf olsun diye yazma çok boş laf doldurulmuş duruyor ben seni anladım kolay gelsin :)

12. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu kimseyi şişirmiyor bence sen bunu anlamıyorsun:)
    antrenman sonrası protein ihtiyacını en hızlı protein tozundan karşılayabiliyoruz o yüzden tercih ediliyor.

iyi beslenmeden günde 1 kutu protein tozu bitir sonuç vermez ama protein tozu kullanmadan iyi beslen aradaki farkı gör(günde 150-200gram protein-bunun 2 katı karbonhidrat-2 saatte bir yemek)

13. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Sonuçta tamam doğalında doğalı var yalnız şunu söyliyeceğim, protein tozunu kanser vs. korkundan kullanmıyorsan çok yanlış bir düşünce ama diyorsanki ben sporumu yapıcam güzel bir vücuda ulaşıcam o zaman takviyesiz daha kaliteli besleneceksin.. Arkadaşlarına sordunmu nasıl besleniyorlar?

Bu şekilde madem sağlığın çok önemli ve doğal bir peynir altı proteininden çekiniyorsun o zaman dışarıda satılan sakızından tut hiçbir paketlenmiş ürün sokmuycaksın eve. Tekrar söylüyorum hiçbir paketlenmiş ürünü yemiyeceksin.Dışarıdan et al ye doğal desem onlarda dahi hormon var onu geçtim en masum gözüken meyvelerde bile hormon var.Sen önce bana bir ton balığının 2 sene raf ömrünün nasıl olduğunu açıklarmısın??

Sakın yanlış anlaşılmasın burda protein tozuna yönlendirmiyorum kimseyi kendimde 5 6 aydır kullanmıyorum beni gören yabancısından Türküne doping kullandığımı iddia eder mesela..Başarısızlıkta suçu ek gıdalara atmayalım lütfen.

Madem çok doğalcıyım diyorsun o zaman yerleş herhangi bir köye 0 dan buzağıyı büyüt hem etinden hem sütünden yararlan ama dikkat et o hayvancıklarıda doğal besle..

O devasa kolları merak ettim 40 cm olmuşmu ? Veya arkadaşların 60 yaptıda olympiamı düşünüyolar..

Danny Boy bunu beğendi.
  14. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaş insanı sinirden sen kanser edersin bu ilaç mı ki doktordan reçete yazdır git al oldu bider sor aç mı tok karnına mı günde kaç kez içilyormuş bilelim :)

15. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0

Yeni başlayanlarda normaldir bu korku.
    Kanser olsa inan burda %90 ı kullanmaz protein tozu.
    Kansermiş kısırmış yalan cahil doktorlar atıp tutuyor.
    Amerika ve daha bir çok gelişmiş ülkelerde ki bilimsel testlere mi inanırsın yoksa sağdan soldan duyulan laflara mı ?
    Tozu kullan hiç bir şey olmaz sana şöyle anlatıyım antrenmandan sonra kaslar hızlı sindirilen proteine ihtiyaç duyar sen bunu protein tozu dışında karşılayamazsın. Öbür türlü tavuk ton balığı filan yesen 4-5 saatte sindirilcek ve al sana kas yıkımı.

16. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kullanmıyorum ve kullanmayacagım ama kullanan ve kullanmayan arasında bariz kas kutlesı farkı var kendımızı kandırmayalım...(Ne kdar dogal olrak ıyı beslensekte) Neden kullanmadıgımı yazdım yan etkisi olacagından korkuyorum belkı gercek dısıdır hıc bir yan etkısı yoktur ama ınsanların yurt dısından getirilen bu urunlerı sankı fabrıkalarında gıtmıs ınceleme yapmısgıbı savunmaları ortada buyuk bir ticari kaygı oldugunun gostergesıdır dıye dusunuyorum. Artık sureklı toz kullanıyormusun sorusunada kullanamsamda kullanıyorum hocam dıye cevap vericegim...
    cunku onlarda burada oldugu gıbı 2 saat yararlı oldugunu anlatıyor .

17. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende git geller yaşıyorum supplement konusunda.
    ben dogal yoldan beslenmekten yanayım su an.
    ve protein tozunun saglıga zararlı bir madde oldugunu düşünmüyorum.
    ama gidip sacma sapan bir marka alırsan belki diyebilirim.

18. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    :D Gülüyorum Sadece

19. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    aman kullan ya nolursun .. arkadaşım senin sorununmu var kim kullan diyo sana burda çıkmışsın bırakın kullanmıycam diyorsun?? Neyin kafası bu?

Kullananla kullanmayan arasında fark var diyorsunda alakası yok günlük alması gereken proteini alabiliyorsa kişi kullanmasına gerek yok..

Günlük 500 gram tavuk göğsü 300 gram balık ve lor peyniri yiyerek protein ihtiyacını karşılayan bir sporcu, Yine günlük 4 ölçek toz 200 gram tavukla protein ihtiyacını gideren adamdan daha öndedir her zaman..

Saçmalıyosun iyice doping yaptın supplementleri..

Şuraya bi beslenmeni yazarmısın rica ediyorum :D

Son düzenleme: 29 Şubat 2012
    neverzz, Danny Boy, sultanmehmed ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    bu sporda kullanacağın tek suplement olacaksa o da protein tozu olmalı. ben inanmıyorum proteinin sadece doğal yollarla karşılancağını. gün geliyor tavuktanda bıkıyorsun lor peynirindende.

Sayfayı Paylaş