Toz ve Beslenmr Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Emrenody35 tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Emrenody35

Emrenody35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar yaşım 17 boyum 1.86 kilom ise 75

Yaklaşık 3 Ay fitness a gittim ancak yaz tatili araya girince bırakmak zorunda kaldım 2 aydır. Gitmiyorum.

Bugün optimum gold standart whey protein tozu 2273 gr sipariş ettim 184 tl fiyata.salona yeniden yazıldım ve toz geldiği an başlamayı düşünüyorum.Sizlere sorum şunlar ;

Öncelikle tozu antrenman öncesi ve antrenman sonrasımı alıcam?

Diğer sorum ise nasıl bir beslenme uygularsam daha yararlı olur ?

Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle sana şunu söyliyim bu sporu yapmak istiyorsan tatil ile ara vermişsin ya bundan sonra kendine bir disiplin edin antremana gitmeyi bırakmadığında verim alırsın.Öncelikle en büyük olay bu devamlı 1 yıl gidiceksin sonra gene devam etmek isteyip gelişimi gözle görüceksin 1 yıl önce ben neydim diyecek bir hale gelicekslni.Bunun için salona gitmeyi bırakma ! En önemli disiplinin bu.
    Whey alman çok iyi olmuş.Benim bu sporda gördüğüm en önemli 2 supplement var zaten 1 whey 2 amino asit.
    Şimdilik kullanımı sordun galiba.Wheyi cardio değilde ağırlık girdiğin günlerde antremanın bittiğinde hemen suyla veya sütle karıştırıp içiceksin 1 servis alıcaksın zaten 24 gram protein var içerisinde.
    Normal beslenmeyi sormuşsun bu çok uzun bir soru tam olarak burda yanıt vermeyeceğim.Beslenme konusu bu sporda önemli yediğinle gelişimine destek veriyorsun çünkü vücut geliştiriyorsun bu çok çok önemli bir konu.Beslenme konusunda makaleler oku.
    Temel beslenmende olacak şeyleri söylim : karbonhidrat bulgur pilavı/ protein tavuk eti/ yağ zeytinyağı/ lifli yiyecekler salata-yulaf ezmesi.Beslenme konusunu iyice araştır.

3. Emrenody35

Emrenody35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam eyv sagolun ben bu toz ile 1 ay boyunca sadece kol ve göğüs çalışmak istiyorum sorun olurmu

Ek olarak ben antrenman öncesi ve antrenman sonrası kullansam sorun olurmu

4. Emrenody35

Emrenody35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Yardım bekliyorum arkadaşlar 1 ay boyunca toz ile sadece göğüs ve kol çalışsam sorun olurmu yoksa kanat karın vs de çalışmalımıyım

5. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Evet sorun olur.toza guvenme sadece gunluk beslenmene kalorine proteinine karbonhidratına yagina uyku duzenine dinlenmene antrenmanina herseye ozen goster ayrica her bolgeyi calismalisin hem orantisiz bi vucut cikar hemde yeteri kadar gelisim gosteremezsin

6. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Ole mantık mı var sen tişört vucudu mu yapacan kolay gelsin sana kardeş

7. Emrenody35

Emrenody35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28

Hocam ben 100 kilodan 5-6 ayda 70 kiloya düştüm hafif çatlaklar oluştu ve göğüs ve karın bölgemde sarkma oldu t shirt giydiğimde göğüslerim çok belli oluyor bu yüzden bunu toz ile düzeltmek istiyorum 1 ay boyunca kanat omuz vs çalışmak yerine sarkmaları düzeltmek için göğüs kol ve karın çalışmak istiyorum son tavsiyeleriniz nedir

8. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Mini bi bulking yapabilirsin hacimlendikce sarkmalar azaliyo her bolgeyi calismalisin dedigim gibi son tavsiyem budur birde vazgecme sarkmalar olur dogaldir yasiniz daha kucukse zaten zamanla toparliycaktir sabir lazim

Emrenody35 bunu beğendi.
  9. Emrenody35

Emrenody35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Çok sağolun hocam sanırım bilgilisiniz son bir sorum var ben bu spora cidden kalıcı olarak devam etmek istiyorum ama beslenmem çok dengesiz bana nasıl bir program önerirsiniz spordan önce ve sonrası için

10. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Yok estafurullah buradan internetten ve kilo verirken ogrendiklerimleyim

Akilli telefonunuz varsa yoksa nettede var fatsecret programini indirin gunluk yediklerini giriceksiniz kac protrin kalori karb aldiginizi yazar
    Buna göre ayarlamalar yaparsiniz eger amac kilo almaksa internetten gunluk kalori ihtiyacinizi ogrenin 500 uzerinde aldin 2000 ise 2500 gibi
    Eger vermekse 2000se 1500 alin gibi
    Eger sabit korumak istiyosaniz 2000 civarlarinda gezersiniz

Protein kaynaklari olarak tavuk gogsu ton baligi lor peyniri light peynir light kasar bunlardan yararlanabilirsiniz

Yani aslinda amaciniza gore degisir beslenmeniz amac nedir

Emrenody35 bunu beğendi.
  11. Emrenody35

Emrenody35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam amacım şu anlık 4-5 kilo almak ama yağ olarak değil asıl sorun şurda kaloriyi geçtim ben ne yiyeceğimi tam olarak bilmiyorum çok düzensiz bir hayatım var ailem çalıştığı için kahvaltıda 2 simit yanına biraz peynir kola veya çay öğle arasıda abur cubur akşamda genel olarak tavuk eti pilav veya ekmek hep bu tarz besleniyorum çok düzensiz olduğu için vücuduma etkiside olmuyor

12. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Haklisin olsukca duzensiz kola iciyosunuz ustelik sabah :(
    Lean bulk seklinde gidebilirsiniz
    Karbonhidrat antrenman gunleri 300 350
    dinlenme günlerinde 200 250 olabilir
    Protein kilo basina 1.5 2gr olmali

Protein icin sabah yumurtalarini yersin kalan öğünler tavuk eti ton baligi vs eklersiniz
    Karb icinse kepekli bulgur kepekli makarna tam bugday ekmegi tercih edebilirsiniz.
    Kola simit unlu yiycekler sekerli yiycekler yaglilar bunlari cikarmalisiniz

Emrenody35 bunu beğendi.
  13. Emrenody35

Emrenody35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Sağolun hocam son olarak bu tozu antrenman öncesi 30-40 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra mı yoksa sadece antrenmandan sonramı kullanmalıyım antrenmandan sonra ben çok acıkıyorum tozu su ile aldıktan sonra eve gidip yemek yesem sorun olurmu son son son olarakta 180-240 ml su ile alın yazıyor bunu nasıl hesaplayabilirim şimdiden çok teşekkürler

14. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Whey proteini antrenman sonra alsaniz iyi olur kana çabuk karisir antrenman oncesi gerek yok kutuda yazana takılı kalmayin cabuk bitmesi icin yapilan bi yontem

1 su bardağı 150ml falan oradan hesap edebilirsiniz

15. Emrenody35

Emrenody35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Peki hocam tekrardan teşekkürler aklımda kalan tek soru antrenman sonrası tozu alıp eve gittigiğimde yemek yemelimiyim diye düşünüyorum çünkü bu toz cidden beni hiç kesmiyor

16. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Cok pardon onu unutmusum yemek yiyebilirsiniz tabi karbonhidrat ve protein iceren bi öğün cok iyi olur hemde

Sayfayı Paylaş