Topuk Dikeni

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Yaver27 tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sol topuğumda, topuk dikeni denilen fena bir rahatsızlıkla boğuşuyorum. internetten araştırdım. nedenleri; obezite, bisiklet, koşu ... bende obezite yok. koşu da yok. ama bisiklet var. muhtemelen sebep bu. net bir tedavisi yok. eczanelere gittim. nasır bandı verdiler, kullandım. etkisi olmadı. iyi bir cildiye uzmanına gitmem gerektiğini, bunun bir tedavisi olmadığını ancak eğer cildiye uzmanı alanında iyiyse bir karışım ilaç yapıp verebileceğini söylediler.
    rahat ayakkabı giydiğimde yürümekte problem yok ama evde ayakkabısız gezerken bazen üstüne basamıyorum. topuk yerine öne arkaya basmaya çalışırken, bu defa bileklerimi zorluyorum.
    acaba forumda bu rahatsızlıkla tanışan, karşılaşan, aşan kimse var mı, ne tür bir tedavi uyguladınız, yardım bekliyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Ekim 2014 ---
    uzman tvye göre haftalar aylar süren bir fizik tedavi sürecinden bahsediliyor. önce bilmem ne süreci, sonra 6 haftalık fizik tedavi süreci, sonra 4 haftalık egzersiz süreci... garantisi de yok. geçmeyebiliyor, geçmeyince cerrahi müdahale.. kaslara ekleme yapılıp uzatılıyormuş... nasıl bir belanın içine düştüm bilmiyorum.

Son düzenleme: 26 Ekim 2014

Sayfayı Paylaş