1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Toplamda 7 aylık çalışma Resimlerim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve speara tarafından 4 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. speara

speara Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba ;
    Gecen yıl mart ayında başladım antrenmanlara eylülde bırakmak zorunda kaldım.Akabinde gectigimiz ay tekrar basladım ve 1 ay oldu
    martta ilk başladıgım gun nisan mayıs ve suanki halime ait resimleri biraraya getirdim .
    Durumum bu , suanda ultimate nutrition Iso protein tozu kullanıyorum ve weider pure creatine donceki gun basladım.
    Yeme duzenim su halde 1 ay oldu bu diyete baslayalı ;

kahvaltı : 5 yumurta beyazı ,yagsız tuzsuz peynir , biraz bal ve cok az fındık ezmesi.

oglen : işyerinde yiyorum 1 cesit etli (kofte v.b ama sulu yemeklerin suyunu yemiyorum) pilav , bulgur pilavı yada makarna, corba salata ceyrek dilim ekmek.

aksam : yagsız tuzsuz makarna veya lapa seklinde pirinc , salata

3 gundur creatin gunde 1 kez antreman gunleri antremandan 1 saat once off gunler aynı saatte
    1 aydır Iso protein antremandan sonra 1 corba kasıgı 200 ml yarım yaglı sute - off gunler de aksamları yine 1 porsiyon..

Tavsiye ve elestrilerinizi bekliyorum yaşım 31 uzun zamandır istedigim spora bu yasta baslamak nasip oldu yardımlarınız icin simdiden tesekkurler..

2. adoniss

adoniss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    iyi güzel olmuşta birader en büyük fark göğüs kıllarının dökülmesinde olmuş:)

3. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Gerçekten güzel paylaşım farklı zamanlarda aynı açılardan resim çekmeniz çok iyi olmuş.Hep aklımdan geçer ama henüz yapamadım.Gelişim gayet güzel bel bölgesindeki yağlardan kurtulmanız vücudu fazlasıyla değiştirmiş.
    Şimdi geriye kalan sanırım bu vücudun üstüne kas inşa etmeye devam etmek.

speara bunu beğendi.
  4. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    body yaparken gogus kılları dokuluyor mu ?:shock:

5. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Gayet güzel ve insana istek ve azim verici, iyi iş başarmışsınız başarılarınızın devamını dilerim.

Hayır dökülmez.Fakat arkadaşımız kas gelişiminin daha iyi olucağını düşündüğü için almış olabilir.

Wills71 ve speara bunu beğendi.
  6. speara

speara Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili m.o.k Degerli acıklaman icin cok tesekkur ederim antreman yapmadıgım zamanlar kendimi eksik hissediyorum , bizim burada adam gibi bir salon yok valla kullandıgımız aletler falan cok kotu antrenor ve akıl verende yok netten arastırdıgımız kadarıyla yapmaya calısıyoruz o yuzden bu degerli goruslerinize ihtiyacımız var.

Teurg cok tesekkur ederim bana sorarsan henuz cok az gelisme goruyorum kendimde ama yorumlarınız bana daha cok kuvvet verdi gogus kıllarıyla ilgili vermis oldugun cevap icin bir kez daha tesekkur ederim gereksiz bir soruya onem verip gerekli bir cevap vermissin tekrar tekrar tesekkurler.

TEURG bunu beğendi.
  7. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Tebrik ederim, güzel gelişme.

Akşam yemeğinize protein eklemenizi tavsiye ederim. Sadece karbonhidratlı bir öğünün pek getirisi yok.

speara bunu beğendi.
  8. speara

speara Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sevigili vinternatt bana bu konda bir kaç örnek besin ismi verirseniz uygulamaya gecerim degerli yorumunuz icin tesekkur ederim.

9. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    gelişimin anlattıgın şeylere göre normal daha iyi olması gerekıyordu tabiki ama antrnor olmaması yaşın bıraz ılerlemıs olması ve diğer etkenler göz onune alınırsa normal bir gelişim. dahada iyi olacaktır. forumu arastırıp bılgı sahıbı olursanız.

sabah kahvaltıda fındık ezmesı yerıne fıstık ezmesi yerseniz daha saglıklı olacagı kanaatındeyım ayrıca ögünleri biraz çoğaltın. kaşar peyniri marul sebze vitamin bakımındanda beslenmeye özen gösterın. zamanla hersey oturur zaten .

akşam yemegınden sonra kaşar peynırı vs eklersenız daha iyi olacaktır. antremandan oncede kafeın içeren kahve türk kahvesi vs olabılır

kahvaltı - öğlen - ara ögün bu ögünlerde karbonhidrat (pilav makarna vs ) ve protein (tavuk balık et yumurta vs ) tarzı beslenın sonraki ögünlerde protein agırlık olsun.

speara bunu beğendi.
  10. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Akşam yemeği için 100-150 gram tavuk göğsü uygundur. Bunun haricinde az yağlı et türleri de seçilebilir.

Et haricinde az yağlı yoğurt, süt, az yağlı peynir türleri (böreklik lor peyniri, çökelek, light peynirler), konserve ton balıkları gibi gıdalar protein açısından oldukça zengindir.

Yatmadan 1-2 saat önce bir miktar süt ve yağsız peynir tüketin, uykudayken kaslarınızı biraz olsun besleyebilirsiniz.

Kas inşası hedefliyorsanız, yağsız vücut kütlesi x 2 gram kadar protein tüketmeniz gerekiyor her gün.

Ben yağ oranınızı biraz daha düşürmenizden yanayım ancak proteini atlamamalısınız. Yağ yakımındaki etkisi için imzamdaki çeviriye de bakabilirsiniz.

Tabi protein kadar, karbonhidrat ve yağ tüketimi de önemlidir.

speara bunu beğendi.
  11. speara

speara Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet 2 ay daha gecti bir resim daha ekledim yorumlarınızı beklerim

12. coss18

coss18 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    sakarya
    2 ayda belliki kilo almışsın ama buna rağmen daha define duruyosun ayrıca kollarda iyi şekillenmiş.2 ay da iyi iş çıkarmışsın başarılar

speara bunu beğendi.
  13. speara

speara Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    coss18 teşekkür ederim değerli yorumun için, 2 ay önce ben tam 70 kg idim. Şuanda 68 kg geliyorum ama dediğin gibi görünrü olarak kilo almış gibi görünüyorum bende çözemedim açıkcası :).
    İnan çok azimli çalışıyorum. 1 gün antrenmanım eksik kalsa çok iyi hissetmiyorum :))

14. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Evet Evet Evet Harika bence devam etmemeniz icin bir nedeniniz kalmamis Tebrik ederim

speara bunu beğendi.
  15. speara

speara Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    RealOgrish teşekkür ediyorum kıymetli yorumun için bu şekilde olumlu yorumlar aldıkça insanın çalışma şevki artıyor.

16. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Tebrikler..
    İlk fotoğraflardaki adamla alakası yok artık görüntünün :)
    Ama hala gidecek yol var...Bu ivme güzel bırakmadan devam ederseniz 1 seneyi tamamladığında ya da 1.5 sene çok çok daha güzel olur...

speara bunu beğendi.
  17. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Gelişim gercekten cok iyi :) özellikle ilk 2 fotoğraf arasında maşallah.

speara bunu beğendi.
  18. vol_kan

vol_kan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    gayet başarılı bir çalışma. son iki ayda kollar iyi gelişmiş. kilom 67 demişsin boy ve ölçülerinide yazarsan sevinirim

speara bunu beğendi.
  19. speara

speara Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize yorumlar için çok teşekkür ederim.Ölçüler konusuna gelince valla boy kilo hariç ölçü hiç almadım daha boyum 1.72 kilom 68 civarı suanda ilk fotoda kilom 74 idi ve 2 yıl önce kilom 86 idi. yaşım 30 haftada 3 yada 4 antrenman yapıyorum 2 aydır hersabah mutlaka 4-6 haşlanmış yumurta beyazı - beyaz peynir fındık ezmesi öğlen pilav - köfte ve benzeri bir kırmızı et yemegi akşam yagsız makarna yanında protein bazlı bir besin alıyorum aksamları 7 den sonra herhnagi birsey yemiyorum.
    Supplement olarak 2 kutu Umtimate nutrition sensetion ıso 93 bitirdim ve 1 haftadır creatin weider kullanmaktayım. simdi animal max protein ve animal pak 44 lu kutu siparisi verdim salı gelecek onlara baslayacagım creatin animal pak ve animal max proteinle onumuzdeki gunlerde devam edecegim her 40 - 50 gunde bir foto almaya calısıyorum paylaşmaya devam edecegim.
    saygılar sevgiler

20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    speara gelişimi bu şekilde belgeliyor olman,gerçekten birçok kişi için motivasyon ve iyi bir yönlendirme aracı olacaktır,ayrıca senin de gelişimini takip etmeni kolaylaştıracaktır.

vucuda gelince ; gördüğüm kadarı ile fit bir vucudun var şu anda, resimlerden de anlaşılacağı gibi gelişim olukça orantılı gitmiş, vucudun orantısını hep korumuşsun, hedefin nedir bilmiyorum ama bence bu vucudun kilo almaya ve hacime ihtiyacı var.Bu sezon sonunda oldukça sağlam bir alt yapı oluşturmuş olacaksın , seneye gireceğin temiz bir bulk dönemi ile çok net bir gelişim sağlayacağın düşüncesindeyim.

speara bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş