Toparlanmam Ne kadar sürer ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve krxas tarafından 11 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. krxas

krxas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar öncelikle , ben 17 yaşında bi kardeşinizim boy 1.74 kilo 69 , 7 aydır bu spor ile uğraşıyorum , kendime göre ciddi bir gelişim kayıt ettim yalnız ramazanda çok zorlanıyorum yani spor ve yemek işini bir arada götüremiyorum bu arada ramazan'da olmamız nedeni ile spor salonu saatleri uymuyor evde çalışıyorum ama yeteri kadar çalışabildiğimi düşünmüyorum . Ramazandan önce yağ oranım %14 Civarıydı şu an daha düşüktür ölçmedim yalnız kol , omuz , göğüs ölçülerimin gittikçe düştüğünü hissediyorum ( rakam olarak hala aynı bende anlamadım sanırım psikolojik). Şu an ki çalışmam iftardan sonra tek bölge düşük ağırlık çok tekrar ancak antrenman sonrası hiç iştahım olmuyor ne 30 dk sonra ne 1 saat sonra , Ramazan süresince tamamen bıraksam ramazan sonrası tekrar başlasam toparlanmam uzun sürer mi ? yoksa bu şekilde her gün farklı bölge çalışarak devam etmeli miyim ?

2. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kendi yöntemimden bahsedeyim sana uygulaması sana kalmış kafana yatarsa eğer.
    İftarda 1 litre su içiyorum genelde aç oluyorum fakat susuzluk; vücutta açlık hissi uyandırabildiginden ve bende 2 aydır düşük karbonhidrat diyeti uyguladıgımdan dolayı ( yani zaten 2 aydır oruç tutuyorum gibi bişey ) açlığımın susuzluktan ibaret oldugunu düşünerek sadece su içiyorum , 2-3 tane de hurma yiyorum kan şekerini toparlama açısından sonra yarım saat kadar bekliyorum.
    Saat 21:15 gibi kafein alıyorum saat 10da evden çıkıp spora gidiyorum, 1 saat kadar çalışıyorum , çalışma esnasında 1 litre su içiyorum yine.
    Sonra eve geliyorum asıl öğün burada başlıyor işte. 100 gr kırmızı et ( her zaman olmasada haftada 3-4 gün ) 400 gr tavuk tüketiyorum ( spordan hemen sonra). Sahurda 1,5 litre kadar sıvı alıyorum ( yarım litresi çay :D ) 6-7 yumurta yiyorum yine sahur esnasında. Ama ağır çalışıyorum çünkü hafif çalıştıgım gün veya spora gitmediğim günlerde hiçbişey yiyemiyorum sadece su içiyorum hocamın uyarısına rağmen ağır çalışmaktan vazgeçemiyorum. Düşük ağırlık çok tekrar mantığını da zaten hiç kavrayamadım. Hocam ' madem ağır çalışcaksın en azından set sayısını düşür, yaz aylarındayız sıkıntı olur senin için' dedi ,o sözünü dinleyip 3 set X 3 hareketle çalışıyorum tekrar sayısı 10-12 ( bacak hariç) Ve ciddi söylüyorum inanılmaz bir iştah var , beynim 'iştahın yok yeme' diyor ama sofraya bi oturdugum zaman duramıyorum o derece . Bu sistemle yağ oranını daha da aşağıya çekebilirsin , ama ölçüde düşüş yaşanabilir ki bana göre bu sistemle düşük bi ihtimal en azından bende 2 aylık süre içinde bel bölgesi hariç hiç düşüş olmadı.( bu istediğim bişeydi zaten)

Sakın 1 ay boyunca ara verme. Çünkü 1 ay ciddi bi süre 7 aylık sporcusun 1 hafta ara verebilirsin ama bu 1 hafta bile adaptasyon sürecine girmek için yeterli yani kaldığın yerden devam etmen çok zor olacak. 1 aylık ara olmaz, sporu bırakmış gibi olursun yani.
    Yiyemeden duramıyorum diyorsan az ye çünkü salon saatlerin sıkıntıymış.(Eve gelince sağlam bi öğün tüketirsin hemde acıkmış olursun.) 3 setten 3 hareket yapsan yarım saatte 2 kas grubu rahatça çalışabilirsin. Aklıma gelenler bu kadar , belki bazı yerlerinde yanlışım vardır ama şuanlık herhangi bi sıkıntı yaşamadım ki haftanın 6 günü çalışıyorum. Yanlışlarımı daha bilgili arkadaşlar düzeltirse bende yeni bilgiler öğrenmiş olurum.

3. krxas

krxas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim , dediklerinizi dikkate alacağım ve uygulamaya çalışacağım . Bana cidden yol gösterici bir yanıt oldu teşekkür ederim , İyi çalışmalar :)

4. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Rica ederim. kafana takılan herhangi bişey olursa yine konu altından yazarsın , diğer arkadaşlarımız da bilgilenmiş olur. İyi çalışmalar :)

Sayfayı Paylaş